Amerykanie planują - igelit w Ironwood, budowa w Red Wing

 • 2016-10-11 17:07

Amerykanie walczą o zrealizowanie dwóch projektów skoczni narciarskich. W pierwszym przypadku mowa o planowanej od dłuższego czasu przebudowie i powiększeniu skoczni w Ironwood. W drugim zaś, chodzi o sprawę, o której informowaliśmy was już na początku kwietnia. Nieopodal Minneapolis jest chęć wykonania obiektu, którego punkt konstrukcyjny miałby być usytuowany na 125. metrze.

Ironwood2Ironwood2

Mowa o miejscowości Red Wing w stanie Minnesota, położonej około 40 kilometrów na południowy wschód od Minneapolis. Skocznia miałaby się znaleźć na terenach rdzennych Amerykanów, a pomysłodawcą całego projektu jest prywatny inwestor. Według ambitnego harmonogramu, wszelkie prace budowlane mają zostać zakończone w 2018 roku. Oprócz skoczni, w skład kompleksu ma wejść pole golfowe, a także inne atrakcje typowo rekreacyjne.

Więcej o projekcie w Red Wing pisaliśmy >>>TUTAJ<<<.

Letnie skoki w Ironwood?

Coraz więcej konkretów nabierają natomiast plany dotyczące przywrócenia do życia największej skoczni w Ameryce Północnej. Podczas wrześniowego kongresu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), zatwierdzone zostały trzy wyjątki, mające ułatwić dalsze działania w stanie Michigan.

Obiekt w Ironwood będzie klasyfikowany jako mamuci, pomimo tego, że jego rozmiar nie spełni minimalnego wymogu 185 metrów. W tym przypadku loty narciarskie będą odbywać się na skoczni HS 170. Dodatkowo zeskok może zostać pokryty igelitem, co umożliwiło rozgrywanie zawodów o każdej porze roku, a treningi będą mogły odbywać się także poza programem zawodów. Warunkiem jest nadzór przedstawiciela FIS. Przypomnijmy, że treningi (poza weekendem zawodów) są na pozostałych mamucich skoczniach zabronione.


Dominik Formela, źródło: fis-ski.com
oglądalność: (5226) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Byłem w Ironwood minionego lata aby zobaczyć postępy w pracach na skoczni :)

 • W_S weteran
  Zawody w Ironwood

  To by było coś. Nietypowa skocznia i myślę, że zawody byłyby ciekawsze od lotów na Kulm, czy w Oberstdorfie. Na mamutach albo ktoś leci 200+ metrów, albo klepie bulę. W Ironwood myślę, że nie będzie takiego typowego klepania buli, bo to jest nieco większa duża skocznia, więc myślę, że słabsi zawodnicy nie skakaliby tak blisko jak na mamutach.

 • Janeman weteran

  Gdyby Amerykanie korzystając z tych udogodnień uruchomili "Skarlaego Mamuta" był by to ciekawy precedens który mogli by wykorzystać choćby włodarze skoczni w Willingen , gdzie wystarczy usunąć "hopkę" na odjeździe , by umożliwić skoki około 160 metrowe , lub nawet dłuzsze przy nieco wiekszej ingerencji w zeskok.
  Osobiście uważam ,że normy wielkości narrzucone dla skoczni dużych i mamucich , powinny obowiązywać tylko dla zawodów mistrzowskich (odpowiednio IO i MŚ dla skoczni dużych , oraz MŚwL i ewentualnie PŚwL dla mamucich) , natomiast do zawodów pucharowych FiS powinien dopuszczać również "niewymiarowe" formy pośrednie.

 • Janeman weteran

  Trochę mam mieszane uczucia, co do tego HS170 w Ironwood , bo na K170/HS185 mogła być szansa nawet na 200m i w ogóle przypominało by to loty jakie jeszcze niedawno odbywały się choćby na Kulm czy Czertaku. Ale z drugiej strony zupełnie nie wierzyłem w realność planów przebudowy skoczni , a teraz widzę , że jest szansa "ożywić" Copper Peak , bo skoro Amerykanie wystarali się o złagodzenie kryteriów, to muszą mieć jakiś w miarę konkretny projekt a i FiS musi widzieć szansę na jego realizację.

 • anonim

  Z początku entuzjastycznie do tego projektu podchodziłem ale teraz ... mam nadzieję, że przynajmniej nie byłaby ta skocznia traktowana jako obowiązkowy przystanek przed skokiem na mamucie właściwym.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).