Akershus drużynowym mistrzem Norwegii

 • 2016-10-30 19:48

Drużyna złożona z przedstawicieli okręgu Akershus zdobyła złote medale Letnich Mistrzostw Norwegii w skokach narciarskich. Na podium zawodów rozgrywanych w Oslo stanęły także zespoły z regionów Oppland oraz Oslo. Na obiekcie Midtstubakken (HS 106) rywalizowało aż 20 ekip.

Najmocniejszym punktem czwórki z Akershus okazał się Halvor Egner Granerud. 20-latek w pierwszej serii skoczył 99,5 metra, a w drugiej poprawił się o metr. Dwukrotnie punkt konstrukcyjny przekraczali także jego kompani - Tom Hilde (99,5 metra oraz 96 metrów) i Marius Lindvik (98 metrów i 96,5 metra). Skład nowych mistrzów Norwegii uzupełnił Fredrik Eirinsoenn Villumstad (89 metrów i 93,5 metra). Srebro ze stratą ośmiu punktów zdobyli reprezentanci okręgu Oppland. Na drugim stopniu podium stanęli: Are Sumstad (96 metrów i 88,5 metra), Jesper Oedegaard (92,5 oraz 93,5 metra), Fredrik Bjerkeengen (99,5 metra oraz 99 metrów) i Robert Johansson (102,5 metra oraz 100 metrów). Skład czołowej trójki uzupełnili gospodarze obiektu w stolicy kraju - pierwsza czwórka z Oslo. Richard Ween Haukedal (93 i 91 metrów), Oscar P Westerheim (90,5 metra oraz 93 metry), Joachim Hauer (99 metrów i 96,5 metra) oraz Jarl Magnus Riiber (102,5 metra oraz 101 metrów) stracili do zwycięzców 16,5 pkt.

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki drużynowych Letnich Mistrzostw Norwegii

Skrócone wyniki drużynowych Letnich Mistrzostw Norwegii w Oslo (HS 106); 30.10.2016
Lp.DrużynaNota
1 Akershus 1 933.5
2 Oppland 1 925.5
3 Oslo 1 917.0
4 Buskerud 1 854.0
5 Hedmark 1 816.5
6 Troms 1 813.0
7 Oppland 2 808.0
8 Soer Troendelag 1 793.0
9 Oslo 2 711.5
10 Soer Troendelag 2 694.5
11 Telemark og Vestfold 687.5
12 Akershus 2 681.5
13 Finnmark 679.5
14 Moere og Romsdal 677.5
15 Nord Troendelag 666.5
16 Oppland 3 649.5
17 Hedmark 2 619.0
18 Troms 2 566.0
19 Buskerud 2 554.0
20 Oppland 4 419.0

Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3893) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor

  Szkoda że Tande i Forfang bez medali ale ich ekipy sporo punktów straciły do pozycji medalowych więc bez szans.
  Tande indywidualnie znowu świetny, chciałbym żeby w nadchodzącym sezonie PŚ walczył co najmniej o TOP 3 klasyfikacji generalnej, a już poprawa sezonu poprzedniego musi być.

 • EmiI profesor
  @Qwert

  Na pewno w tym sezonie może zostać pierwszym zawodnikiem co wygra konkurs PŚ w kombinacji i skokach w jednym sezonie. Co do wygrania obu klasyfikacji, może w sezonie poolimpijskim pokusi się o pełen sezon w skokach, zwłaszcza jak będzie miał problemy zdrowotne.

 • anonim
  @Kolos

  @Kolos: ale Riiber wspominał o generalnej :)

 • Kolos profesor
  camdene

  Za późno pierwszym który wygrał zarówno konkurs PŚ w skokach jak i w kombinacji norweskiej został Anssi Koivuranta choć oczywiście nie był już aktywnym kombinatorem norweskim gdy wygrał konkurs PŚ.

 • HKS profesor

  Ja mimo wszystko typuje piątkę Stoeckla i Bjoerneg z Granerudem, ale Johansson szczególnie zanotował udały weekend. Co jak co ale u niego w norweskim stylu pasuje wystrzał mając 26 lat;) 10 miesięcy temu się wydawało, że czas kończyć karierę aż nagle odpalił na mamucie.

  No i Lindvik powoli się zbiera do skakania.

 • camdene profesor
  ps mała nowinka

  raczej to nikogo nie zainteresuje ale kolejne zgrupowanie Polaków 3 listopada ma być w Hinzenbach. :)

 • camdene profesor
  @dejw

  to samo u mnie-ostudziły się zapędy co do Forfanga,pozostaje liczyć że się ogarnie ale z 2 strony już nie ma paplania co do tego że mamy sezon letni-nie mamy-za 3,5 tygodnia jest sezon zimowy i to powinno być szlifowanie formy,jakieś niuanse.. no i ciekawe kto będzie w końcu się o tą kulę bić-teraz wydaje się że bliżej do tego jest Tande ale z drugiej strony-dlaczego nie-też odpalił w tamtym sezonie.
  Na pewno też wyskoczą nowe wilczki z lasu jeśli chodzi o PŚ i to jest najciekawsze-oczekiwanie na to kto tym wilczkiem będzie. A z przywódców stada to chyba PŚ znów trafi do Prevca-i głowa i serce tak mówią. Kraft powinien być mocniejszy i faktycznie-ma bardzo dużą szansę na podium w generalce bo na mamutach też super lata. Na pewno i Hayboeck nie sprzeda skóry łatwo,na pewno jeszcze jakiś norweg się przyplącze-pytanie który.

  Weelinger mimo dobrego skakania na duzych skoczniach szanse ma małe bo latać kompletnie nie potrafi-nie czuje tego i już.
  Siegel-też niewiele wiadomo.
  Forma Freunda jest tak naprawdę jedną zagadką.

  O naszym podwórku pisać nie będę-sytuację każdy zna..

 • dejw profesor
  @HKS

  Racja. Podobnie Soberg, Aune i co ciekawe także Buskum - również przyzwoite skoki próbne, słabo w konkursie, za to dziś spora poprawa. Może w porze wczorajszych zawodów było trochę loterii. Szkoda, że nie ma informacji o wietrze.
  Forfang rzeczywiście zaskakuje in minus, i tutaj i podczas finałowych konkursów GP spora obniżka poziomu - to rzecz jasna jeszcze nic szczególnego nie musi znaczyć, ale nieco ostudza moje zapędy jeśli chodzi o typowanie go w gronie trzech najpoważniejszych kandydatów do walki o KK zimą (obok Prevca i Krafta).

 • HKS profesor

  @dejw
  Roee wczoraj w próbnej skoczył OK, czyli raczej forma już jest przynajmniej na poziomie miejsca w COC, a nie tak dramatyczna jak wynik w mistrzostwach i wyniki latem. Johanson patrząc na wynik próbnej i dzisiejszy też zaczyna iść do góry. Dziwi Forfang.

  @camdene
  Riiber jeśli będzie w pełni sprawny fizycznie, to do skoków nie przejdzie. Jego to po prostu cieszy, że dobrze biegając może zlać skoczków. Każdego by to cieszyło;)

 • dejw profesor
  Wyniki indywidualne

  Równając do belek z 4 grupy. O ile nic się nie zmieniło przy rozbiegu, to za każdą belkę +/- 3,2 pkt

  1. Tande 265,5
  2. Riiber 257
  3. Johansson 254
  4. Hilde 249,8
  5. Granerud 249
  6. Stjernen 248
  7. Bjerkeengen 238,1
  8. Lindvik 231,6
  9. Soberg 231,1
  10. Forfang 229,5

  Bjoereng coś ok 15 miejsca, więc na razie wygląda na spory zjazd po finałach GP i CoC i niezbyt rokuje miejscem w składzie na Kussamo - no chyba że ma je obiecane za wywalczenie limitu.
  Eriksroed tym razem dużo słabiej, za to o wiele lepiej Roe, który wczoraj skończył na.. 68 miejscu. A to przecież był mocny punkt Norwegów na zeszłorocznym CoC i reprezentant krajówki z Lillehammer.

 • camdene profesor
  A Jarl

  znów indywidualnie drugi,ze stratą 3,5 metra do Tande..przetalent i tyle. Podobno chce być pierwszym kombinatorem,który wygra także PŚ w skokach. Ma plany łączyć starty i tu i tu :D

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).