Adam Małysz ekspertem TVP

 • 2016-11-19 21:16

Kibice skoków narciarskich w Polsce, a zwłaszcza fani najlepszego polskiego skoczka w historii, mają powody do radości jeszcze przed rozpoczęciem sezonu. Adam Małysz został ekspertem Telewizji Polskiej na sezon 2016/2017 Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Warto wspomnieć, że czterokrotny Mistrz Świata ma już pewne doświadczenie w tej roli. W 2011 roku po zakończeniu kariery rozpoczął kilkuletnią współpracę z Eurosportem, w ramach której pełnił funkcję międzynarodowego eksperta Eurosportu (brał udział m.in. w prezentowanych przez rozpoczęciem zawodów materiałach wprowadzających widzów w tajniki dyscypliny).

Polscy kibice skoków narciarskich mieli też okazję posłuchać go w roli komentatora wybranych konkursów z cyklu Pucharu Świata. Czasami można było go również zobaczyć w wejściach "na żywo" ze skoczni, kiedy to omawiał zawody lub przeprowadzał wywiady z zawodnikami reprezentacji Polski. Małysz pojawiał się również w studiu Telewizji Polskiej, na przykład w trakcie zawodów indywidualnych na skoczni normalnej podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi w 2014 roku.

W październiku bieżącego roku trzykrotny wicemistrz olimpijski objął także stanowisko koordynatora do spraw skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim. Oznacza to, że ten legendarny zawodnik jest znów bezpośrednio związany z kadrą narodową.

Obecność Adama Małysza na zawodach Pucharu Świata będzie zatem tym większą atrakcją dla kibiców skoków narciarskich w Polsce.


Magdalena Celuch, źródło: sport.tvp.pl
oglądalność: (6808) komentarze: (36)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Małysz - Dyrektor

  Jako komentator jest słaby, chyba nadaje się na Dyrektora jak w filmie "Poszukiwany poszukiwana".

 • Pavel profesor
  @haze23

  3,5mln to wyniki T4S, czyli jakby nie patrzeć imprezy nr 1 w zeszłym sezonie, lepszy wynik miały zawody w Zakopcu 4,87 i 4,51, ale cały sezon to już tylko 3mln.

  Kolejna sprawa, spora część z tych 3mln to po prostu "fani skoków" oglądających zawody dla samych zawodów bez znaczenia jak prezentują się w nich Polacy. Coś na kształt kibiców piłkarskich fascynujących się np ligą hiszpańską pomimo, ze Polaków jest tam jak na lekarstwo, a ich rola w ogólnym odbiorze widowiska znikoma. Dzięki Małyszomanii, przez lata śledzenia PŚ, wyrosła u nas spora grupa wielbicieli tego sportu ze względu na samą rywalizację, dla której dobre wyniki naszych reprezentantów są tylko okrasą.

  Oczywiście mamy magiczną "barierę oglądalności" po przekroczeniu, której TVP przestanie pokazywać kolejne sezony, a wtedy będziemy mieli dosyć spory kryzys, który może na dobre rozbić całe polskie skoki. O ile sponsorzy chętnie płaca za możliwość pokazywania się co weekend w najlepszym czasie antenowym w ogólnodostępnej TV, to brak transmisji może spowodować nagły ich odpływ. Dlatego tak ważne jest, aby polscy skoczkowie jednak jakiś poziom reprezentowali.

 • haze23 doświadczony
  @Pavel

  Przy takim blamażu 3,5 miliona? Toż to cud. Lecz wiadomo, Polacy są sentymentalni i wierzą w cuda... Ile razy znafcy mówili: już po Małyszu! 5, 10, 15 razy? A po Stochu? To samo.
  Ale jak to powiedział pewien "naczelnik", są różne sorty...hihi

 • Pavel profesor
  edit.

  Zapomniałem doprecyzować
  5mln - 2015 rok
  3,5mln - 2016 rok

 • Pavel profesor
  @haze23

  20-30% powiadasz? Jak będzie to 2-5% to i tak będzie cud, ktoś dobrze napisał poniżej, wszystko zależy od wyników i jak nasi kolejny sezon będą klepać bulę, to Małysz może nawet w studiu TVP tańczyć tango z Kurzajewskim, a i tak liczba widzów nie wzrośnie.

  W zeszłym roku z powodu beznadziejnej formy naszych zawodników widownia podczas T4S w TVP spadła z ponad 5mln do 3,5mln i kto by w tym studio nie siedział i tak magnesem dla widza są wyniki.

 • EmiI profesor
  @haze23

  Co do "bardzo młody". Czas leci bardzo szybko i już dowody osobiste odbierają roczniki co małyszomanii w szczytowym okresie nie pamiętają, co Małysz dla nich jest kimś takim co dla roczników urodzonych w latach 80 Deyna czy Lato. A co do oglądalności, przepraszam ale nie wierze że są osoby co kochają Małysza a nie oglądają teraz skoków. Najwyżej to może ich zachęcić do zmiany anteny z Eurosportu czy tam ZDF na TVP.

 • haze23 doświadczony
  @Anyway

  Albo jesteś baaardzo młody i niedoinformowany, albo zwykły troll. Primo: mało kto w Polsce ma taką markę jak Adam Małysz. Orła z Wisły, Kapitana Wąsa tutaj po prostu się kocha, bo mało kto tyle dobrego zrobił dla Polski w ostatnich dekadach. Secundo: nie ma takiej drugiej dyscypliny sportu, w której Polska zanotowałaby taki progres. Policz sobie koleś przez 16 lat milionową publikę przed ekranami i na skoczniach. Skąd się to wzięło? Małyszomania, zapomniałeś? żenujące wyniki już się nieraz zdarzały, a publika nadal jest i kibicuje. W tym miejscu warto jest zadać sobie pytanie, dlaczego fora są pełne frustratów? Czy to rodzaj terapii?

 • Anyway bywalec
  @Peter

  Niesamowita historia. Kilkuset "Piterów" ogląda niezależnie od wyników. Reszta ma gdzieś oglądanie polskich skoczków lądujących na buli i w ogonie wszelakich klasyfikacji, przy zwycięstwach Niemców/Słoweńców/Norwegów. I bredni wygłaszanych w studio TVP, byle próbować podtrzymać oglądalność.

 • HAZARD weteran

  Ale co z tego, że niektórzy na prawdę kochają piłkę lub skoki? Większość ludzie to zwykli janusze, którzy oglądają jak się nudzą i jak są dobre wyniki, a i tak nie wiedzą o co chodzi. :) Ja np. oglądam 6-8 meczów podczas weekendu, ale co z tego, skoro takich jak ja jest mało? Oglądalność niestety budują głównie wyniki.

 • anonim

  Anyway - nieprawda. Ja oglądam niezależnie od wyników bo lubię skoki. Piłkę nożną oglądają niezależnie od wyników nawet jak Polska przegrywała to i tak większosc oglada

 • Anyway bywalec
  @haze23

  Ekspert medialny już oszacował oglądalność. Ludzie mają gdzieś smuty Małysza, oglądalność zależy od wyników, a nie od gościa w studio. Dwa-trzy konkursy z żenującymi wynikami naszych (a to pewne) i tyle z tej oglądalności będzie.

 • anonim
  Brawo Adam

  żenadą były występy starego kota udającego fachowca.

 • haze23 doświadczony
  ech, znafcy...

  A ja wam mówię, że sama obecność Adama to tak lekko licząc 20-30% lepsza oglądalność na TVP. On nie musi dużo mówić, nie musi grać, wystarczy, że jest, za to go kochamy!

 • papa_s weteran
  Przede wszystkim

  Dyrektor Małysz.

 • HKS początkujący

  Nie trzeba być detektywem, żeby się domyślić jak przepływają linie powiązań;) Ja akurat jestem w gronie tych, którzy uważają że to dla Eurosportu będzie dobra zmiana.

 • anonim
  Eurosport

  Nareszcie będę mógł oglądać EuroSport tylko z Blachutem :)

  P.s. Małysz poszedł do TVP bo taka jest polityka PZN aby współpracować z Polska tv bo jak jest telewizja jest oglądalność sa sponsorzy- proste :)

 • ktosiek bywalec
  -

  A Stoch na swoich Fischerach będzie miał teraz logo Eurosportu :D

 • anonim
  Małysz

  Tam gdzie kasa już jest Małysz.

 • Anyway bywalec
  @HAZARD

  Myślę że powinien pojawić się jeszcze na dożynkach wsi Piździszewo (...)

  Małysz jako komentator - porażka, zresztą kto miał "przyjemność" słuchać go w roli komentatora, to wyjaśnienia zbędne. Ogromna wiedza nie idzie w parze z umiejętnością jej przekazania; osobiście wyłączałem głos, bo gość tak usypia, że szkoda gadać. Swoją drogą mamy 2017r. prawie, na smartfonach można będzie niedługo rakiety w kosmos odpalać, a dalej cyfrowe platformy nie potrafią wrzucić prostej opcji wyłączenia komentarza, z pozostawieniem dźwięku ze skoczni.

 • anonim

  mam nadzieję ,że starego kota wywalą bo bredził .

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).