Planica chce zorganizować MŚ w narciarstwie klasycznym w 2023 roku

 • 2016-11-22 01:02

Do czterech razy sztuka? Po nieudanych staraniach o organizację Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w 2017, 2019 i 2021 roku, słoweńska Planica zamierza ponowić swoje starania, tym razem z myślą o imprezie zaplanowanej na 2023 rok.

Pomysł starania się o organizację Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w 2023 roku otrzymał właśnie zielone światło ze strony zarządu Słoweńskiego Związku Narciarskiego. Ostatnie trzy podejścia Planicy, która była już gospodarzem zawodów Pucharu Świata lub Pucharu Kontynentalnego we wszystkich trzech dyscyplinach narciarstwa klasycznego, kończyły się niekorzystnie. Czy tym razem będzie lepiej?

- Posiadamy wiedzę i doświadczenie potrzebne do organizacji tak wielkiej imprezy międzynarodowej. Bogata sportowa historia oraz wyniki słoweńskich zespołów zobowiązały nas do kontynuowania realizacji postawionego przez nas celu - mówi Enzo Smrekar, prezes słoweńskiej federacji.

Organizatora MŚ w 2023 roku poznamy podczas kongresu FIS w 2018 roku. Wcześniej swoją chęć kandydowania, ale o mistrzostwa w 2025 roku, wyraziło szwedzkie Falun.

Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym w 2017 roku odbędą się w fińskim Lahti. W 2019 roku gospodarzem tej imprezy będzie austriackie Seefeld, zaś w 2021 roku - niemiecki Oberstdorf.


Adam Bucholz, źródło: Berkutschi
oglądalność: (5965) komentarze: (13)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  ciekawe

  czy to śę uda nie na pewno raczej nie

 • bardzostarysceptyk profesor
  Problemy z MŚ w Zakopanem

  mają charakter komunikacyjny a nie sportowy.
  Jak za 20 - 30 lat ukończą wreszcie dwujezdniową drogę z bezkolizyjnymi skrzyżowaniami z Krakowa do Zakopanego to problemów z przyznaniem MŚ Zakopanemu nie będzie. A jak jeszcze będzie Polska to i nawet może IO zimowe będą.

 • Wojciechowski profesor

  @drei

  Nie licząc igrzysk, które w narciarstwie klasycznym traktowano jako mistrzostwa świata do 1980 włącznie, były raz we Francji, ale bardzo dawno - w 1937 roku.

  @Realia

  Ano nigdy nie mieli, ale też się nie starali, jeśli dobrze kojarzę.

 • Realia początkujący
  Dać Planicy organizację tych mistrzostw

  Nie po to zadali sobie tyle trudu by stworzyć taki kompleks i nie chodzi mi jedynie o skocznie ale posiadają też trasy biegowe i to niczego sobie żeby było jasne, a poza tym kiedy Słoweńcy organizowali ostatnio mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym bo jakoś sobie nie przypominam kiedy miało to miejsce. Z grubej rury Planicy należy się prawo organizacji tych mistrzostw i basta.

 • anonim

  Dla mnie to najpiękniejszy obiekt, obiekty (zarówno skocznia normalna, jak i duża oraz mamut) są najpiękniejszymi na świecie. Mistrzostwa Świata jak najbardziej im się należą. Fajnie by było oglądać tam rywalizację o medale MŚ. Obiektem równie ładnym (mówię to nie ze względu na złote medale Kamila) jest Ruskie Gorki. Też ładny kompleks. Przynajmniej wtedy, podczas IO. Nie wiem jak na tą chwilę wygląda stan tamtych skoczni, ale w 2014 podobały mi się bardzo.

 • Wojciechowski profesor
  @Piotrek

  Tak, tylko chodziło raczej o szansę dla Planicy. Tam akurat nie ma wątpliwości co do pieniędzy, zaangażowania władz politycznych i sportowych, zainteresowania widzów i wielkiego doświadczenia.

 • anonim
  -

  Jednak wciąż zostaje Francja.

  Czy Erzurum po raz pierwszy będzie organizować Puchar Kontynentalny?

 • dejw profesor
  @drei

  Turcja to duże ryzyko.
  W lutym 2017 ma się tam odbyć EYOF. Austriacy i Szwajcarzy już zapowiedzieli że się tam nie pojawią.
  Obawy o bezpieczeństwo.
  Ciekawe jak to będzie wyglądało na CoC.

 • anonim
  -

  Nigdy Mistrzostw Świata w Narciarstwie nie było we Francji (jeżeli mamy zostać przy Europie).

  Równie dobrze mogłyby być również w Turcji, gdzie były właśnie MŚ Juniorów; raczej by im to nie zaszkodziło, a dla skoków tureckich był by to jakiś krok do polepszenia zainteresowania tym sportem w Turcji.

 • Piotrek początkujący
  -

  A kiedy będą MŚ w Polsce? Jeśli Zakopane to może ruszyłby temat remontu Średniej Krokwi. Jeśli nie to Wisła/Szczyrk. Ale wiem, ten temat był poruszany wielokrotnie.

  Dlaczego jest taka 'rotacja'? Otóż MŚ to nie są też zbyt małe pieniądze. I nawet jeśli jakaś nacja posiada reprezentację to też nie ma wielkiego powodu by organizować wielką imprezę jeśli ludzie i tak zbytnio nie dopiszą.

  Poza tym, jeśli na to spojrzeć, to w ostatniej dekadzie mieliśmy między innymi MŚ w Japonii, IO w Kanadzie i Rosji więc wbrew pozorom pewne zmiany jednak są.

  Mimo to miło by było widzieć MŚ przykładowo w USA. Zarówno skoczkowie jak i biegacze prezentują tam niezły poziom i teoretycznie taka impreza miałaby szanse bytu. Tyle że Amerykanie nie są zainteresowani takimi imprezami.

 • MrRadzio weteran
  -

  Ja kompletnie nieogarniam dlaczego jest aż taki recykling miejscowości w MŚ... Oberstdorf - 2005, 2021 Lahti - 2001, 2017 Val Di Fiemme - 2003, 2013 a teraz jeszcze Falun chce MŚ w 2023 po tym jak miało w 2015? Czemu nie można dać szansy Planicy?

 • camdene profesor
  osobiście

  dla mnie to porażka że taki piękny kompleks sportowy jaki jest w Planicy-najlepszy w całej Europie-na co wydano mnóstwo kasy przegrał z takim Obertsdorfem..Należą się Planicy MŚ jak psu buda..

 • W_S profesor
  No i dobrze

  Mogliby naprzemiennie organizować MŚwL w Planicy i Vikersund. Na Kulm, w Oberstdorfie skoki są nudne, a w Harrachovie pewnie nigdy się już nic nie odbędzie.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).