Maciej Kot: "Niech rywale spoglądają na wyniki z lekkim strachem"

 • 2016-11-24 22:11

Maciej Kot kontynuuje zwycięską passę z sezonu letniego. Podopieczny Stefana Horngachera wygrał kwalifikacje do zawodów inaugurujących Puchar Świata 2016/2017, a do piątkowego konkursu w Ruce podchodzi z dystansem i spokojem. Co 25-latek powiedział po czwartkowych próbach na obiekcie Rukatunturi (HS 142)?

- Szczerze mówiąc, takie było założenie. Mam kontynuować tę pracę, którą wykonywałem w sezonie letnim i właściwie nic nie zmieniać. Zmienia się tylko fakt, że dookoła jest biało, a nie zielono. Wszystko robimy tak samo. Myślę, że to jest klucz do dobrego skakania zimą - twierdzi najlepszy skoczek serii kwalifikacyjnej.

Jest satysfakcja z czwartkowego występu? - Przed inauguracją mówiłem, że chciałbym na spokojnie rozpocząć sezon, bez jakichś wielkich oczekiwań. Trzeba troszkę poskakać na tym śniegu i zacząć czerpać z tego radość, bo skoków na dużej skoczni, na śniegu nie było w ogóle. Jestem bardzo zadowolony ze swoich prób, bo były to trzy równe i dobre skoki. Czego oczekiwałem od dzisiejszego dnia, to zrealizowałem.

Wysoka dyspozycja całej reprezentacji buduje? - Bardzo się z tego cieszę. Niech inni nasi rywale spoglądają na wyniki z takim lekkim strachem. Też chodzi o to, aby troszkę podenerwować konkurentów. My dalej będziemy robić swoje. To, czy początek jest dobry czy zły, niczego nie zmienia. Kontynuujemy swoją robotę. Trzeba się cieszyć z tego, że jest jak jest, a następnie dalej robić swoje.

Sprzętowo wszystko jest dopięte na ostatni guzik? - Wszystko jest w porządku, co widać po wynikach. Wiadomo, że to są jeszcze pewne rzeczy do udoskonalenia, ale chcemy te rzeczy wprowadzać krok po kroku. Do tego były dziś piękne warunki, jak nie w Ruce, zatem na nami naprawdę udany dzień.

Korespondencja z Ruki, Tadeusz Mieczyński.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (12455) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Beat

  Też tak z początku pomyślałem (widząc tytuł) ale minęło mi po przeczytaniu wywiadu. Po prostu Kot znalazł chyba w końcu wyważenie w wywiadach - nie cwaniakuje ani nie załamuje się przesadnie tylko ocenia swoją formę i innych obiektywnie i zgodnie z rzeczywistością.

 • anonim
  Do Beat

  Dlaczego od razu cwaniak, bardzo dobrze, że jest pewien siebie a w tym co mówi jest pewnie też odrobina żartu.

 • bardzostarysceptyk profesor
  Taka psychologiczna wstawka.

  Wiele osób uważa, że zbyt wielka pewność siebie (pycha) będzie ukarana.
  Ale to jest ogląd świata dziecka, które wierzy, że jak w bajkach zło zostanie ukarane, dobro nagrodzone, biedni są dobrzy i uczciwi, bogaci przeważnie źli, pieniądze i bogactwo szczęścia nie dają i tak dalej.
  A to nie ma znaczenia, czy Kot będzie mówił tak tak czy owak. Nawet lepiej, że jest pewny siebie niż pokorny, przepraszający że istnieje.
  O wiele gorsze jest ciągłe przeszkadzanie w koncentracji i zmuszanie do wypowiedzi, po eliminacji po 1 i 2 konkursie, bo fani tak strasznie pragną jego oceny jak mu się skakało. I biedny Kot musi myśleć, co ja znowu mam powiedzieć, żeby nie powtarzać ciągle tego samego. Oni, czyli skoczkowie, powinni zatrudnić jakiegoś obrotnego w słowie, żeby wymyślał im ciągle nowe i oryginalne stwierdzenia.

 • anonim
  Kot

  Ten Kot to cwaniak oby się nie przeliczył w tej pewności siebie.
  Trochę pokory panie Kot karuzela jeszcze się nie rozkręciła.

 • anonim
  Maciej Kot

  Dobrze się stało, że wygrał kwalifikacje, bo może być tak, że w tym sezonie nie będzie już mieć okazji ich wygrać ! Czego jemu, sobie i nam wszystkim kibicom życzę :)

 • kibic_skokow_narciarskich_ doświadczony

  Tak jak sądziłem Maciej Kot utrzymał formę z lata! Nikt nie ma wątpliwości że jutro stanie na najwyższym stopniu podium. Na miejscu na które od bardzo dawna zasługuje swoją postawą i ambicją. Życzyłbym sobie żeby obok Macieja Kota stanął drugi Polak, a kandydatów jest sporo, Dawid Kubacki w gazie a Kamil Stoch odrodzony. Nic tylko się cieszyć. Jak w reprezentacji Polski w piłce nożnej w koncu mamy porządną silną pakę tak w skokach narciarskich będzie podobnie. I cały sezon będzie bardzo dobry. A Maciej Kot jutro 1-sze zwycięstwo w karierze!

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Zobaczymy co jutro Maciej pokaże. Myślę że w TOP10 powinien się znaleźć.

 • papa_s weteran
  Pewny siebie

  To dobrze. Bo nie ma nic lepszego w sporcie niż pewność i zimna krew.

 • W_S profesor
  Brawo Kocurello

  Takiego Maćka chcę zawsze oglądać!

 • haze23 doświadczony
  "jak nie w Kuusamo"

  Dokładnie. Maciek, kuj żelazo póki gorące!

 • anonim

  Zobaczymy hehehe

 • anonim
  Brawo

  Dziękujemy za te emocje ;)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).