Domen Prevc: "To wspaniałe uczucie"

 • 2016-11-25 23:05

Sezon nie mógł się rozpocząć lepiej dla Domena Prevca. Najmłodszy z braci Prevców dopiął w końcu swego i po raz pierwszy w karierze stanął na najwyższym stopniu podium. Zeszłej zimy kilka razy niewiele mu brakło, ale zawsze musiał uznać wyższość któregoś z rywali. Dziś jednak to ona spoglądał na nich z góry i trudno zaprzeczyć, że szybka kariera młodszego brata zwycięzcy zeszłorocznego cyklu, przyśpieszyła jeszcze bardziej.

Skijumping.pl: Jakie to uczucie zwyciężyć po raz pierwszy w karierze?
Domen Prevc: To wspaniałe uczucie i jestem bardzo szczęśliwy z dzisiejszego zwycięstwa.

Skijumping.pl: Czy Twoje skoki są już perfekcyjne, czy można w nich coś poprawić?
D.P.: Zawsze można coś poprawić, ale to zobaczymy jutro. Jutro jest kolejny dzień.

Skijumping.pl: Jak wpływa na Ciebie fakt, że Twoi bracia są skoczkami? Mobilizują Cię do rywalizacji? A może patrzysz na nich, jak na kolegów z drużyny?
D.P.: Moi bracia są częścią drużyny. Nie jestem typem, który patrzy na tego czy innego rywala i myśli: "muszę tego gościa pokonać". Myślę raczej: "Jeśli skoczę świetnie, zajmę pierwsze lub drugie, czy trzecie miejsce". Dziś zwycięstwo miało jeszcze inny smak, bo ktoś upadł. Ale też jestem dumny z tego zwycięstwa.

[reklama]

Skijumping.pl: Lubisz skocznię w Kuusamo?
D.P.: Trudno powiedzieć. Jak jesteś w formie, to skacze się tu świetnie. Jeśli nie jesteś w formie, to każda skocznia jest trudna.

Skijumping.pl: Serdecznie gratulujemy zwycięstwa.
D.P.:
Dziękuję.

Korespondencja z Ruki, Marcin Hetnał


Marcin Hetnał, źródło: Informacja własna
oglądalność: (10004) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • MrRadzio weteran
  @FunFact

  Dokładnie - im bardziej poziomo się ktoś wybije tym większa szansa na skoczenie powyżej HS - oczywiście trzeba mieć też odpowiednią technikę lotu - inaczej spadnie się na bule. Z dawnym stylem Kubackiego (czyli baaardzo wysko) nie ma szans skoczyć daleko.

 • FunFact profesor

  Ale wysokość w Vikersund aż tak ważna nie jest, tam liczy się prędkość przelotowa (zobaczcie jak Fannemel czy Prevcowie szybko przecinają powietrze).

 • slowenska_mafia1 stały bywalec
  :-)

  Jego sposób skakania jest niebezpieczny, ale skacze bardzo podobnie jak jego brat, kiedy był w jego wieku. Peter ustabilizował swoją technikę mimo iż nadal jest ona w jakiś sposób niebezpieczna bo bardzo idzie o przodu w szybki sposób, ale działa. A w lotach działa wręcz znakomicie. Więc jak Domen się wzmocni i ustabilizuje narty w locie okaże się, że w cale tak niebezpiecznie nie skacze.

  Fajnie się wypowiada, widać każdy Prevc ma w głowie poukładane.

 • Stefan początkujący

  Mówi się, że jego technika jest niebezpieczna... No ale zaraz, jak na razie nic sobie jeszcze nie zrobił. Trener nie ryzykowałby tak gdyby nie był pewny, że chłopak będzie umiał sobie poradzić.

 • anonim
  skoki

  Domen w lotach bedzie dobry ale czy w Vikersund da rade ? Lata bardzo nisko a tam trzeba troche wyzej wybic się bo mozna zakonczyc szybko lot na buli .

 • FunFact profesor

  Patrząc na jego dynamikę lotu, można się domyślać, że ma potencjał, by być najlepszym lotnikiem na świecie.

 • JanekSport weteran
  Janeman

  Ciekawe czy Goran Janus w tym sezonie powoła go na loty narciarskie. Jasne - Domen skacze bardzo ekstremalnie ale jaki to by mógł być talent do lotów :D

 • Janeman profesor

  Skok w drugiej serii wydawał mi się zepsuty , zaraz po wyjściu z progu czuby nart podbiło mu chyba aż nad głowę i zdziwiłem się, że go to nie wyhamowało. W każdym razie Jego skoki są bardzo ryzykowne i przy trudnych warunkach może sobie kiedyś zrobić krzywdę.

 • camdene profesor
  To jest przetalent skoków narciarskich

  taki zdarza się raz na kilka lat..Mają Słoweńcy szczęście że mają cudowną rodzinę skoków narciarskich. Swoją drogą dalej rozmyślam nad dzisiejszym konkursem i nie mogę przyswoić do wiadomości tego że starszy z braci być może zaliczy kolejny,4 już z rzędu sezon ze wspaniałą formą..Ten koleś to mistrz skoków narciarskich-siada na belkę i wie że musi być dobrze,jesli coś mu nie wyjdzie wcześniej to skumuluje siły,sam wie jaki błąd musi poprawić i robi to natychmiastowo na zawodach w punkcie kulminacyjnym-żadnej zapaści formy w tak długim czasie..jest nieprawdopodobny.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).