Wypowiedzi Stefana Huli i Aleksandra Zniszczoła po inauguracyjnym konkursie

 • 2016-11-26 01:09

Po dziesięciu latach przerwy, Stefan Hula ponownie znalazł się w gronie zawodników, którzy już w inauguracyjnym konkursie z cyklu Pucharu Świata otwierają swój dorobek punktowy. Podobnie jak w 2006 roku, tak i tym razem 30-latek opuści Laponię z punktami na koncie, których na półmetku zmagań w Ruce ma cztery. Najstarszy polski kadrowicz został sklasyfikowany tuż za swoim reprezentacyjnym i klubowym kolegą - Kamilem Stochem. Sztuka awansu do rundy finałowej nie udała się Aleksandrowi Zniszczołowi, który w pierwszej serii zanotował niegroźny upadek przy odjeździe po wylądowaniu.

Stefan HulaStefan Hula

Stefan Hula (27. miejsce):

- Moje skoki były podobne i w porządku. Nie było w nich jakichś dużych błędów. Na tyle mnie teraz stać. Chciałoby się troszkę więcej, ale nie można robić czegoś na siłę. Trzeba skakać swoje, aby pewność siebie stopniowo wzrastała. Dziś wkradło się troszkę niepotrzebnego napięcia, a do tego nie było czystej energii na progu. Ogólnie było okej - ocenił mieszkaniec Szczyrku.

Czym różni się nieco zmodernizowana wersja skoczni Rukatunturi od znanej z poprzednich lat? - Przede wszystkim mamy wymarzone warunki, bo praktycznie nie wieje. Są lekkie podmuchy, ale nie można tego nazwać wiatrem. Pogoda jest wymarzona. Boczne siatki nie były dzisiaj chyba nawet potrzebne, bo na progu są też siatki, które zatrzymują tylny wiatr. Wiadomo, że wieje tam trochę, co wynika z usytuowania skoczni. Rewelacja.

Forma jest optymalna czy wciąż są spore rezerwy? - Zdecydowanie mogę się poprawić. Wiem, że na treningach niektóre próby wyglądały znacznie lepiej. Więcej swobody, a wszystko będzie grało.

Aleksander Zniszczoł (41. miejsce):

Czy są jakieś skutki wywrotki tuż za linią bezpieczeństwa? - Wszystko jest w porządku. Lekko mnie "liznęło", nie było to nic groźnego. Jestem cały. Zeskok jest równy i prawdopodobnie był to mój błąd. Za duży nacisk położyłem na jedną z nóg, przez co druga narta była luźna. Uciekła mi raz, próbowałem ją przyciągnąć, wydawało mi się, że już jest w porządku, po czym szybko uciekła drugi.

Czego brakuje do lepszej formy? - Kolejnego startu. Te skoki są w porządku. Czuję, że muszę się w to wskoczyć. Nie brakuje tym skokom dużo, żeby ta forma rosła. Jestem święcie przekonany, że z zawodów na zawody te wyniki będą coraz lepsze. Tych skoków na śniegu jest jeszcze trochę mało, gdzie czuję się dobrze. Wiem, na co mnie stać.

Korespondencja z Ruki, Tadeusz Mieczyński i Marcin Hetnał


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3666) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • adam70223 stały bywalec
  -

  Kombinacja Norweska skacze wiatr około 0,9 m/s pod narty!
  http://live.fis-ski.com/live4125.htm

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Może dzisiaj się uda Zniszczołowi zdobyc punkty.

 • mati1 początkujący
  hula

  wymieniac Hule na buloklepa? wolne zarty. Hula jest taki bardzo stabilny ktory pewnego poziomu nigdy nie przekroczy ale na chwile obecna rowniez ponizej pewnego poziomu nie schodzi. Jego miejsce jest w trzeciej dziesiatce. Jedyny do wymiany to Zniszczol ( chociaz tez miewa przyzwoite skoki , buli nie klepie wiec tez bym sie zastanowil czy warto)

 • kibic_skokow_narciarskich_ doświadczony

  Oby tylko pogoda dopisała. Nienawidzę loterii. Stefan Hula pokazał że nie przypadkowo znajduje się w kadrze i stać go na bardzo dobre skoki. Solidny zawodnik który nigdy poniżej swojego poziomu nie schodzi. A jeśli chodzi o Aleksandra Zniszczoła to pierwsze koty za płoty. Pamiętajmy że ten zawodnik powraca jakby do świata żywych w PŚ po tym jak błąkał się gdzieś na uboczu będąc bez formy. Trzeba dać Aleksandrowi Zniszczołowi szansę. Choć wielu tutaj widziało Jana Ziobrę w składzie, sam przyznam byłem zaskoczony brakiem Jana Ziobry ale trenerzy lepiej wiedzieli kogo powołać. I trzeba liczyć że Aleksander Zniszczoł dzisiaj spiszę się bardzo dobrze.

 • anonim
  Dzis nie poskacza

  Nawet nie ma co się łudzić

 • Adam początkujący
  Alo

  Właśnie nie.Ma słabnać. Chociaż i tak miało wiać mocniej. Prognozy mówili, że w tym momencie miałoby wiać ponad 7 m/s, a wieje 4-5 m/s z co jakis czas tez 6 m/s

 • alo profesor
  -

  @Adam
  Ale wiatr po południu ma sie chyba zwiększyć

 • lol początkujący

  Zobaczymy czy kombinatorzy poskaczą.

 • Adam początkujący
  -

  Dobre informacje do do pogody w Ruka. Wieje w tym momencie do.4-6 m/s, Myśle, że konkurs się odbędzie, ale będą przerwy i loteria l.

 • anonim
  @kibic

  Raczej za Hulę Ziobro, Stękała albo Wąsek.

 • anonim
  Zniszczoł wymiana

  Od początku nie rozumiałem dlaczego do Kuusamo pojedzie Znisczoł. Ale jak już się tak stało to niech będzie. Byle by za tydzień podmienił go Jan ziobro, a w ostateczności Andrzej Stękała

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).