XXVII Szkolna Liga (skoki): Klimek Murańka i Andrzej Gąsienica zwycięzcami w kategoriach dziecięcych!

• 2004-03-20 11:09
W Zakopanem, 16 marca, poza konkursami na skoczniach K65 i K85 (Mistrzostwa SMS), odbyły się również zawody dla najmłodszych. Dzieci rywalizowały na Maleńkiej Krokwi K35 w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci starszych - rocznik 92-93 oraz dzieci młodszych - rocznik 94 i młodsze.

Najmłodsi skoczkowie reprezentowali kluby: TS Wisła Zakopane, WKS/Regle, Start Krokiew Zakopane, LKS Poroniec, LKS Biali.

W kategorii dzieci młodszych, w której startowało 19 zawodników, rozegrała się bardzo ciekawa walka o pierwsze miejsce. W dotychczas rozgrywanych konkursach zazwyczaj dominował Klimek Murańka, który swoich rywali nokautował osiągając miażdżącą przewagę sięgającą niekiedy aż 40 punktów.

Tym razem było zupełnie inaczej. Po pierwszej serii niespodziewanie prowadził Jakub Przybyła, który, mimo krótszego skoku, uzyskał lepsze noty za styl, niż Klimek. W drugiej serii obaj stoczyli pasjonujący pojedynek. Klimek Murańka skoczył metr dalej od Kuby i pomimo nieco niższych ocen za styl, zwyciężył w klasyfikacji końcowej.

Trzecie miejsce zajął Bartłomiej Gąsienica Laskowy, który oddał dwa skoki długości 26 m. Pół metra bliżej w jednym ze swoich skoków lądował Krzysztof Leja. Ośmiolatek otrzymał jednak nieco niższe noty za styl i uplasował się zaraz za starszymi kolegami, na wysokim, czwartym miejscu.