Mistrzostwa Norwegii - konkurs drużynowy

• 2004-03-21 21:37
Zakończyła się rywalizacja o tytuł Mistrza Norwegii, w drużynie. Zawody pierwotnie zaplanowane były na sobotę, jednakże z powodu silnego wiatru zostały przerwane (swoje skoki oddało 15 skoczków), a następnie odwołane i przeniesione na niedzielę, po konkursie indywidualnym...

„To była słuszna decyzja, że zawody zostały odwołane. Nie można było przeprowadzić sprawiedliwego konkursu” powiedział drugi trener drużyny narodowej Geir Ole Berdahl.

9 drużyn stawiło się na start. Każda z nich w swoich szeregach posiadała wybitnych i utalentowanych skoczków narciarskich, którzy reprezentowali Norwegię podczas zawodów Pucharu Świata lub Pucharu Kontynentalnego. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Sør-Trøndelag, w której liderem jest Roar Ljoekelsoey, osiągnęli oni wynik 467,0 punktów. Na drugim miejscu znalazła się drużyna, Akershus, z Bjoernem Einarem Romoerenem na czele, z wynikiem 427,0 punktów. Trzecie miejsce na Mistrzostwach zajęli skoczkowie z klubu Buskerud z wynikiem 399,5 punktów.