Piotr Żyła: "Kamil pokazał, że jest tutaj najlepszy"

 • 2017-01-22 23:18

Reprezentant klubu KS Wisła po raz kolejny popisał się bardzo dobrymi skokami, zajmując 6. miejsce w konkursie indywidualnym na Wielkiej Krokwi. Był bardzo zadowolony z wyniku, jednak jak sam przyznał, nie ustrzegł się pewnych błędów.

Jak 30-latek ocenił dzisiejszy konkurs w swoim wykonaniu? - Było dobrze, pierwszy skok był bardzo dobry, w drugim troszkę mnie urwało, ale co zrobić, tak bywa, że czasem skoczy się trochę gorzej. Było ciasno w czołowej dziesiątce, a błędy spowodowały, że nie było się tam, gdzie by się chciało.

- Na pewno byłoby lepiej, gdyby drugi skok był taki, jak wczoraj albo przynajmniej taki, jak dziś w pierwszej serii. Wystarczyłoby to w zupełności, ale niestety czasem popełnia się drobne błędy. Mi akurat za dobrze się jechało <śmiech>. Przed lądowaniem jednak zobaczyłem, że laserowa linia jest blisko i jakoś udało mi się ją przeskoczyć. Jestem zadowolony szczególnie z pierwszego skoku. Drugi pomimo tego, że był spóźniony, też był dobry. Szóste miejsce jest dla mnie fajne.

Czy popularny "Wiewiór" spodziewał się awansu Kamila Stocha po drugiej serii na 1 miejsce? - Raczej tak, pierwszy skok Kamila był trochę gorszy, a drugi był już na jego dobrym poziomie. Pokazał, że jest tutaj najlepszy.

Jak zawodnik z Wisły odniósł się do warunków wietrznych, które panowały dziś na skoczni? - My koncentrujemy się na skokach, nie na wietrze. Wiatry możemy mieć wieczorem w hotelu <śmiech>.

- Polskie konkursy Pucharu Świata podsumowujemy bardzo dobrze. W Wiśle dwa razy prawie znaleźliśmy się w trójkę w czołowej dziesiątce (Piotr Żyła zajął 11. miejsce w niedzielnym konkursie – przyp. red.), a Kamil dwukrotnie wygrał. W Zakopanem podium drużynowe, dzisiaj znów zwycięstwo i trzech zawodników w "10" plus wysokie miejsca Maćka Kota i Jaśka Ziobry. Oceniam występy bardzo pozytywnie.

- Zawody w Polsce potraktowaliśmy normalnie, przygotowywaliśmy się głównie do Turnieju Czterech Skoczni i na Mistrzostwa Świata w Lahti, a nie na Wisłę i Zakopane.

Nad czym chce popracować reprezentant kadry A przed Mistrzostwami Świata? - Jeżeli chodzi o technikę, wszystko jest w porządku, nie mam większych problemów. Trzeba po prostu "podładować" nogę na Lahti, a jak noga jest dobra, to wtedy nie ma szans, żeby zaspać na rozbiegu – podsumował ze śmiechem skoczek.

Korespondencja z Zakopanego, Dominik Formela i Paweł Guzik


Piotr Bąk, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5393) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • neonek18 doświadczony

  Piotrek zmienił pozycje najazdową i od razu są lepsze skoki:)

 • ann81 profesor

  Piotrek zaskakuje bardzo pozytywnie w każdym konkursie od Engelbergu. Forma regularnie idzie coraz bardziej w górę. Aż tu nagle dziś się okazuje, że nawet z błędami w skokach Piotrek może zajmować miejsce w top6. Niech ta jego dobra passa trwa. A jak wszystko zagra tak, jak sobie zaplanowali to Żyła może być rewelacją mistrzostw. No bo TCS było tylko rozgrzewką ;)

 • Meggy92 doświadczony
  Igrzyska

  "Nieważne"? Piotrek, uważaj, bo Cię kibice zjedzą...
  A tak poważnie: wreszcie zdrowe podejście. Jak zauważył pawel96, wreszcie igrzyska w Wiśle się skończyły :D. teraz pora na te prawdziwe igrzyska, prawdziwe medale, a nie małe "kroczki" na polskiej ziemi... Jak zawodnik jest na gazie to wszędzie wygrywa. Go on, chłopaki!

 • Janush weteran

  Dobry występ Piotrka, nie schodzi poniżej pewnego poziomu.
  Od drugiego konkursu w Engelbergu w każdym konkursie jest w Top11, a to zapewne nie jest jeszcze ostatnie słowo.
  A ta papryka stała się już chyba memem niczym słynna już bułka z bananem. ;)

 • Tomas17 stały bywalec

  Jest moc. Oby tylko nie wprowadzili papryki na listę środków dopingowych bo wtedy może być problem, jak nam Piotrka zdyskwalifikują za wykrycie papryki w organizmie. Odpukać oczywiście :D

 • Stinger profesor

  Kamil nie tylko tutaj jest najlepszy ale ogólnie w całym sezonie. To musi być sezon pod dyktando Stocha!

  Co do Piotrka to wczoraj trochę rozbudził nam apetyty na coś więcej ale 6 miejsce przy tak wyrównanej walce i zwycięstwie Kamila przyjmuję na plus.

 • anonim
  haha

  haha"wiatry możemy mieć wieczorem w hotelu" to dowalił :)piter flacha się należy:D

 • pawel96 profesor

  "- Zawody w Polsce potraktowaliśmy normalnie, przygotowywaliśmy się głównie do Turnieju Czterech Skoczni i na Mistrzostwa Świata w Lahti, a nie na Wisłę i Zakopane."

  Pamiętacie "igrzyska" w Wiśle i Zakopanem w dwóch poprzednich latach? :D

 • bodzio7n bywalec

  Brawo Piotrek !!!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).