Georg Spaeth krytykuje telewizję RTL

 • 2004-04-11 09:22
Georg Spaeth, najlepszy zawodnik niemieckiej drużyny w ubiegłym sezonie, skrytykował stację telewizyjną RTL. Według skoczka z Oberstdorfu w transmisjach Hannawald i Schmitt mimo słabych osiągnięć byli zawsze stawiani na pierwszym planie. Dobre wyniki pozostałych orłów chowano w cień. Utrzymane w podobnym tonie zarzuty skierował pod adresem telewizji także prezes Bawarskiego Związku Narciarskiego, Alfons Hörmann.

23-letni zawodnik z Oberstdorfu, Georg Spaeth swoje niezadowolenie z postępowania RTL wyraził podczas imprezy zorganizowanej przez Związek Narciarski Allgäuer. Podopiecznemu Wolfganga Steierta, który w minionym sezonie został sklasyfikowany na 9 miejscu, najwyżej ze swoich reprezentacyjnych kolegów, nie podoba się sposób transmisji prowadzony przez stację RTL. Schorschi uważa, iż rezultaty osiągane przez niego i skoczków nie pochodzących ze Schwarzwaldu nie są zbyt mocno akcentowane w przekazach telewizyjnych.

Swoją aluzje Spaeth skierował pod adresem Martina Schmitta i Svena Hannawalda. Według Georga to oni stoją w świetle jupiterów RTL, mimo niezadowalających wyników, jakie osiągali. Zapytany kilka miesięcy wcześniej o konieczność zmiany czołówki RTL ze względu na to, iż teraz on i Michael Uhrmann są najlepszymi w drużynie zaprzeczył, jakoby taka zmiana była potrzebna. W kilka tygodni po zakończeniu sezonu Georg Spaeth zmienił swój pogląd w tej kwestii, dodając, iż typowe dla RTL jest trzymanie się swoich wykreowanych gwiazd.

Słowa zawodnika z Oberstdorfu potwierdził prezes Bawarskiego Związku Narciarskiego, Alfons Hörmann.

Źródło: RSA

Skia, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5533) komentarze: (32)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Do Georga

  Nie martw się Gorguś, gwiazda Hanniego zgasła,Schmitt to chodzący nieudacznik! Ty jesteś, byłeś i będziesz najlepszy!

 • skoczek początkujący

  Ma racje chlopak nie raz ogladalem zawody na RTLu i przed kazdymi zawodami non stop mowili cos o Hannim albo Schmicie ... to juz jest nudne ...
  PS hehehe ciekawe czy w tym roku bedzie powtorka z Malysza ?:))))

 • anonim

  RTL może mówić o kim chce. Widocznie to im sie opłaca, wydaje mi sie Schmitt iHnnawald maja jednak najwięcej fanek, które są spragnione informacji o nich

 • Gośka początkujący

  Jeśli pozostali zawodnicy osiągnęli jakieś sukcesy to RTL także ich pokazywał. A to, że Hanni i Maddin są pokazywani najczęściej - byli , są i będą wielkimi gwiazdami... Nie ma się wieć czemu dziwić.

 • anonim

  Schmitt i Hannawald są w Niemczech na pewno bardziej popularni niż pozostali skoczkowie w drużynie niemieckiej. A RTL to telewizja komercyjna. Nic dziwnego, że ich pokazują...

 • Mar początkujący
  Hanawald,Smitth i Speath,Uhrmann

  Narazie póki zainteresowanie nimi nie spadnie czyli Hanawalda i Smitha będą ich pokazywać Hanawald i Smith do tej narazie pory mają większe osiągniecia niż Speath czy Uhrmann i to oni mają większą sławę telewizja jest bezwzględna jeszcze szczególnie niemiecka :-).Pozdrawiam.

 • anonim
  RTL

  W tym RTL to jak w naszej TVP1. U nich tylko Schmitt i Hannawald, a u nas tylko Małysz... no i czasem Rutkowski. A jakoś specjalnie nie chcą dostrzegać młodych, zdolnych zawodników.

 • anonim
  hehe

  a pokaż mi kogoś oprócz Małysza w czołówce PŚ. Niemcy mieliby się na kogo przerzucić, a my? Chyba na młodzików...

 • Agnes początkujący
  =(

  Georg ma rację... ale cóż może... oni i tak będą gadali o kim im się będzie podobało...

 • Caroline początkujący
  ***

  Zachciało się Georgowi RTL-owskiej sławy...

 • anonim

  Ja tam mu się nie dziwię: skakał w tym sezonie dużo lepiej niż niektórzy jego koledzy, a jednak to oni byli promowani przez media (z czym wiążą się potem umowy sponsorskie, reklamy, pieniądze). Dla mnie głównym powodem do chwały sportowca powinny byc osiągane aktualnie wyniki, a nie "medialność" czy też bycie czyimś tam ulubieńcem...

 • anonim

  bo ja wiem czy on ma racje ?? ale faktem jest to że to było niesprawiedliwe

 • Aga początkujący

  Lubie wszystkch skoczków niemieckich!!!

 • anonim
  Not fair

  Tak, to prawda. Zgadzam się z Georgiem. Ile razy oglądałam coś na RTL-u, za każdym razem nie mogłam zrozumieć dlaczego wciąż tak głośno jest o Svenie i Martinie, pomimo, iż to nie oni zagrali główne role w drużynie niemieckiej w tym sezonie. Byłam tym lekko zniesmaczona, gdyż interesowały mnie sukcesy Georga i Michaela. Lubię wszystkich chłopaków z drużyny niemieckiej i uważam, że było to niesprawiedliwe zagranie ze strony RTL-u.

 • anonim

  Lubie Georga ale tym razem pszesadza!
  I tak najlepszy jest Martin i Hanni!
  Co tu ukrywać, oni byli poprostu lepsi i nie sposób ich z nikim porównać!!!!!!!!
  Georg tak super wcale nie skakał!!!!!!To znaczy skakał dobrze ale nie wygrał ani TCS ani Pś więc o co mu chodzi???Słąwy się za chciało!!!!

 • Mar początkujący

  No to prawda ciągle pokazywali wywiady z Hanawaldem i Smithem a Georgiem Zero czy też Uhrmanem porostu w tym sezonie podniecają się i wypytują Hanawalda:-dlaczego nie jesteś w formie kto ci przeszkadza.A Smitha czy powrócisz do formy i takie podobne a nimi się wogóle nie interesują,no ale to niemcy Uparci jak.....

 • anonim

  Georg jest Poprostu zazdrosny... tez by chcial abY RTL tylko o nim trĄbił a tak nie jest :P maDDin foreveR !

 • anonim

  Dyskryminacja skoczków z różnych landów??? Wydaje mi się, że z lekka niemieckie media przesadzają z lansowaniem Schmitta i Hanniego, ale Schmitta bardzo lubię i to mi nie przeszkadza. ;-) Coś mi się wydaje że u Niemców robi się znów niemiła atmosfera, bo ktoś jest na górze, a ktoś nie...

 • anonim

  on jest po prostu zazdrosny!!!!:D

 • anonim

  Temu to odwala juz kompletnie! Niech młodej zony pilnuje a nie pokazuje sie w RTL-u.
  Sławy mu sie zachciało czy co?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).