Wellinger i Eisenbichler docenieni w Bawarii

 • 2017-05-22 20:11

13 maja w niemieckim Schneizlreuth odbyło się uroczyste spotkanie sportowców z regionu specjalizujących się w dyscyplinach zimowych z kibicami. Zaproszeni zostali zawodnicy z rejonu Schneizlreuth, Ruhpolding oraz reprezentanci klubu SC Ruhpolding. Wśród dziewięciorga sportowców znaleźli się dwaj reprezentanci Niemiec w skokach narciarskich – Andreas Wellinger i Markus Eisenbichler.

Markus EisenbichlerMarkus Eisenbichler

W wydarzeniu wzięło udział około 1000 fanów sportu, którzy już na kilka godzin przed rozpoczęciem uroczystości zgromadzili się na miejskim rynku, gdzie odbywały się towarzyszące imprezie koncerty.

Burmistrz Schneizlreuth - Wolfgang Simon, podziękował zawodnikom, zwracając się zwłaszcza do Andreasa Wellingera, którego wspaniała kariera wywiera niezwykły wpływ na lokalną młodzież. Burmistrz zapewnił, że wszyscy w regionie są niezmiernie dumni z tego, że jeden z członków ich społeczności uzyskuje świetne wyniki na międzynarodowym poziomie i świętuje wspaniałe sukcesy.

Po spotkaniu zawodnicy wzięli udział w wywiadach przeprowadzanych na malowniczym tarasie na dachu hotelu Post. Rozmowy dotyczyły ich sukcesów i wrażeń z minionego sezonu zimowego. Sportowcy opowiedzieli o swoich celach i marzeniach za przyszłość oraz o przygotowaniach do przyszłorocznych Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Oprócz Andreasa Wellingera i Markusa Eisenbichlera w spotkaniu wzięli udział także biathloniści Simon Schempp, Vanessa Hinz, Franziska Hildebrand i Maren Hammerschmidt, a także biegacze narciarscy: Steffi Boehler, Lucas Boegl i Jonas Dobler.


Magdalena Celuch, źródło: heimatzeitung.de
oglądalność: (7992) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • war3d bywalec
  Niemcy

  Niemcy byli groźni, nawet gdy mieli kryzys.Teraz zanosi się na niemiecką dominację przez lata, jak wróci Freund

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).