Hendrickson i Stjernen w Komitecie Zawodników FIS

 • 2017-05-28 18:45

Przedstawiciele wszystkich dyscyplin zrzeszonych w Międzynarodowej Federacji Narciarskiej są wybierani do specjalnego Komitetu Zawodników FIS, którego zadaniem jest jak najlepsze reprezentowanie ich interesów. W skokach narciarskich funkcję tę pełnią obecnie Amerykanka Sarah Hendrickson i Norweg Andreas Stjernen.

Andreas StjernenAndreas Stjernen

Oboje pojawili się na kongresie FIS w Portorož, gdzie zatwierdzone zostały oficjalne kalendarze zawodów na nadchodzący sezon. Dla obojga zawodników był to debiut w nowej roli. O swoich wrażeniach opowiedzieli w rozmowie z oficjalnym portalem Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

- To wspaniałe uczucie być zaangażowaną w cały proces i zobaczyć, jak wygląda to od kuchni - mówi Hendrickson, która w trakcie kongresu przemawiała trzykrotnie. - Oczywiście, do podjęcia decyzji potrzeba wielu osób. Łatwo jest stać z boku i krytykować, ale teraz zdałam sobie sprawę z tego, jak wyglądają kolejne kroki do porozumienia. Dlatego bardzo doceniam bycie zaangażowaną w ten proces, spotkania i rozmowy z ludźmi, którzy wprawiają świat skoków narciarskich w ruch. Wiedziałam, że nie będzie mi łatwo przemawiać przed taką publicznością, ale uważam, że jestem w dobrych relacjach z tymi osobami, które znam tu od dawna, jak Chika Yoshida czy Walter Hofer. Myślę, że ludzie chcą słuchać głosu zawodników. Nie chciałam brzmieć negatywnie. Zależało mi na tym, żeby opowiedzieć o uczuciach sportowców, bo jestem w dobrych stosunkach z większością dziewczyn z Pucharu Świata - tłumaczy amerykańska mistrzyni świata.

- Zdecydowanie warto było tu przyjechać. Dobrze jest nauczyć się czegoś nowego o tym wszystkim i myślę, że pomoże mi to w późniejszym życiu, niezależnie od tego, czym będę chciała zajmować się zarówno w świecie skoków narciarskich jak i poza nim. Dlatego jest to dla mnie ogromna przyjemność - zapewnia Hendrickson.

- Było mniej więcej tak, jak sobie to wyobrażałem, chociaż nie wiedziałem zbyt dużo na temat przebiegu takich konferencji - opowiada Andreas Stjernen. - Bardzo ciekawie jest zobaczyć, jak to wygląda i posłuchać dyskusji. Byłem pod ogromnym wrażeniem. Nie spodziewałem się, że tak wiele osób jest zaangażowanych w dyskusje i działalność Komitetu. Wszystko działa naprawdę dobrze.

- Moim planem było przede wszystkim poszerzenie wiedzy dotyczącej systemu. Teraz chcę skontaktować się z zawodnikami i poinformować ich, że jestem w komitecie sportowców. Więc jeżeli jest cokolwiek, co chcieliby, abym przekazał do FIS, mogę to zrobić. Podobnie, jeżeli Federacja będzie potrzebowała mojej pomocy w związku ze sprawami dotyczącymi zawodników, jestem gotów do pracy.

- Oczywiście, że warto było tu przyjechać. Spędziłem dwa dni w tym pięknym miejscu i miałem okazję posłuchać wypowiedzi wielu mądrych osób, a to zawsze coś pozytywnego - uważa Norweg.


Magdalena Celuch, źródło: fis-ski.com
oglądalność: (6365) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Złoty Orzeł profesor
  Hej

  A gdzie tu jest Kraft?

 • gosposia weteran
  Jeszcze dodam, że...

  Do takiej rady powinien być wybrany ktoś, kto twardo będzie reprezentował interesy zawodników.
  Ktoś, kto ma w nosie dobre samopoczucie szefów z FIS i szefów własnego związku.
  Jeśli Amerykanka i norweg te warunki spełniają, to znaczy, że wybrano właściwe osoby. jeśli nie, to znaczy, że wybór był zły.Tam nie potrzeba takich, co potulnie kiwają FIS-owi głowami.
  Tak na mój gosposi nos.

 • gosposia weteran
  każde w innym celu

  No to już wiemy kto z nich po co tam przyjechał.
  Sarah żeby się uczyć i mówić o uczuciach.
  A Stjernen, żeby spędzić dwa dni w pięknym miejscu i posłuchać mądrych osób.
  Jak na mój gosposi gust to kobieta górą.

 • Lestek profesor

  Stocha nie wybrali czy nie ubiegał się po raz trzeci?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).