Czesi ogłosili składy kadr

 • 2017-06-07 17:31

Czeski Związek Narciarski podał podział grup szkoleniowych na sezon olimpijski - 2017/2018. Łącznie pod skrzydłami tamtejszej federacji znalazło się dziewiętnastu skoczków oraz cztery skoczkinie. Trenerami kadr A1 i A2 będą Richard Schallert oraz Jakub Jiroutek, natomiast zajęciami z młodzieżą zajmie się były reprezentant naszych południowych sąsiadów - Antonin Hajek. Rolę fizjoterapeutów pełnić w tym sezonie będą Krystof Kuba oraz Veronika Pankova. Jak nas poinformował dzisiaj Jan Matura, wbrew pierwotnym planom, o których wcześniej informowaliśmy, ostatecznie nie został on włączony do sztabu szkoleniowego Czechów.

Kadra A1:

- Roman Koudelka;
- Viktor Polasek;
- Filip Sakala;
- Vojtech Stursa;
- Tomas Vancura;

Trenerzy: Richard Schallert (trener główny) i Jaroslav Simek (asystent).

Kadra A2:

- Lukas Hlava;
- Frantisek Holik;
- Jakub Janda;
- Cestmir Kozisek;
- Damian Lasota;

Trenerzy: Jakub Jiroutek (trener główny) i Tomas Vambera (asystent).

Kadra juniorów:

- Dusan Dolezel;
- Benedikt Holub;
- Lukas Kubena;
- Frantisek Lejsek;
- Radek Rydl;
- Radek Selcer;
- Jakub Sikola;
- Mikulas Sluka;
- Petr Vaverka;

Trenerzy: Antonin Hajek (trener główny) i Zdenek Zidek (asystent).

Kadra kobiet:

- Barbora Blazkova;
- Jana Mrakotova;
- Zdenka Pesatova;
- Stepanka Ptackova;

Trener: Patrik Chlum.


Dominik Formela, źródło: czech-ski.com
oglądalność: (9226) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • dejw profesor

  Materiał ludzki Czesi mają taki, że nawet taki buloklep jak Sakala (no może z paroma przebłyskami, w szczególności EYOF w Rasnowie) po udanym, jak na oczekiwania sezonie dostaje szansę treningów pod okiem Schallerta.
  W A2 dobrze że dano szansę Holikowi, miło byłoby gdyby w końcu przestał się cofać i wrócił chociaż na poziom prezentowany w sezonie 14/15.

  Czesi już drugi kolejny rok powołują liczną kadrę juniorów, ale czy to faktycznie ma sens, jeszcze przy ich niskim budżecie? Rok temu dało to wybitne, regularne oklepywanie buli na FC, z braku innego słowa powiedzmy że wybił się Lasota na jeden weekend w FC i treningi MŚJ - choć to może też zasługa, że latem miał łączyć treningi z grupą Schallerta. W tym sezonie raczej trudno oczekiwać żeby było inaczej. Hajek dzięki temu będzie miał jakieś zajęcie, chociaż i w tej kwestii wydaje mi się, że lepszym pomysłem byłoby włączenie go do sztabu jednej z tych głównych grup. Takie możliwości zapewne są, skoro próbowano tam dołączyć dopiero co kończącego karierę Maturę.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Vancura będzie liderem kadry A obok Koudelki.
  Dziwi mnie obecność Sakaly w tej kadrze.

 • TonioTonio bywalec
  -

  A gdzie wyparował wywiad z Maturą który był tutaj wczoraj rano, dlaczego został usunięty?

 • FunFact profesor

  Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie Vancura, Stursa i Polasek wskoczą w tym samym momencie na swój dobry poziom i wsparci którymś ze starszych zawodników wywalczą pierwsze, historyczne podium drużynowe. W końcu będzie do tego mnóstwo szans.

 • Malopolska weteran
  Młodzi czescy skoczkowie

  Na pewno drzemie w nich spory potencjał i z czasem - indywidualnie oraz jako team - mogą wzmacniać swoją rolę w konkursach skoków.

 • marro profesor

  I tak oto Czesi mając przez kilka lat jedną z najstarszych kadr, w tym roku bedą mieli chyba najmłodszą kadrę ze wszystkich poważnych państw w PŚ.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).