Bickner osamotniony w amerykańskiej kadrze "A"

 • 2017-06-24 13:17

Amerykański Związek Narciarstwa Klasycznego w miniony czwartek ogłosił podział kadr na nadchodzący sezon olimpijski. W najbliższych miesiącach w strukturach tej federacji trenować będzie sześciu zawodników. Status członka kadry "A" otrzymał tylko rekordzista kraju i kontynentu w długości skoku narciarskiego - Kevin Bickner.

20-letni przedstawiciel klubu Norge Ski Club na takie wyróżnienie zasłużył sobie występami podczas minionej edycji Pucharu Świata, która była najlepszą w jego dotychczasowej karierze. Bickner zdobył w niej 50 punktów, co dało mu 42. miejsce w klasyfikacji generalnej. Zdecydowanie najlepszy weekend zaliczył przy okazji finału Raw Air w Vikersund, gdzie podbił serca kibiców raz po raz bijąc rekord Stanów Zjednoczonych. Podopieczny Bine Norcica był bohaterem niedzielnego konkursu na największym obiekcie świata, kiedy w pierwszej serii poszybował na odległość 244,5 metra, co było nowym rekordem Ameryki Północnej. W rundzie finałowej Bickner nie ustał próby o 10 metrów krótszej, ale mimo upadku zajął 15. miejsce - najlepsze w historii swoich startów.

Status członków kadry "B" otrzymali jego towarzysze z konkursów drużynowych - Michael Glasder, William Rhoads oraz junior - Casey Larson. O ile dorobku punktowego w zawodach najwyższej rangi nadal nie otworzył Rhoads, o tyle Glasder w poprzednim sezonie zdobył pierwsze punkty PŚ w karierze. W Oberstdorfie i Sapporo łącznie zdobył trzy "oczka". Nową twarzą w elicie był Larson, który 1 lutego na Mistrzostwach Świata Juniorów przed własną publicznością w Park City zajął 8. miejsce, miesiąc później zadebiutował na światowym czempionacie seniorów w Lahti, a w marcu zadebiutował w indywidualnych zmaganiach z cyklu Pucharu Świata. W konkursie drużynowym w Vikersund ustanowił nowy rekord życiowy, który od tamtego czasu wynosi 216,5 metra.

Do trzeciej grupy szkoleniowej trafili dwaj skoczkowie z rocznika 1995 - AJ Brown i Nicholas Mattoon.

Kadra A:

- Kevin Bickner (1996).

Kadra B:

- Michael Glasder (1989);
- Casey Larson (1998);
- William Rhoads (1995).

Kadra C:

- AJ Brown (1995);
- Nicholas Mattoon (1995).

- Mamy dobry, młody zespół, który już pod koniec poprzedniego sezonu zdołał osiągnąć kilka wartościowych rezultatów. Na bazie tego chcemy dokonać kolejnego kroku naprzód w roku olimpijskim - mówi dyrektor drużyny i były skoczek narciarski Clint Jones.


Dominik Formela, źródło: usanordic.org + FIS
oglądalność: (8731) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Labrador_Retriever weteran
  @Nowyskoczek5 @kubsontter i @Nowyskoczek5

  Bickner mimo wszystko przebił wynik Glasdera dosyć znacząco, więc nie dziwi, że tylko on jest w kadrze A. Larson z kolei faktycznie dosyć dobrze rokuje, ale kadra A to kadra A, Larson na razie nie pokazał tyle, by się w niej znaleźć. Zasadniczo podział jest oczywisty i bardzo dobrze zrobiony.

 • kubsontter bywalec
  @Nowyskoczek5 @Nowyskoczek5

  Michael Glasder ma już 28 lat,więc talentem nie można go nazwać.Albo w poprzednim sezonie wzniósł się na wyżyny swoich możliwości,albo będzie zdobywał punkciki przez parę następnych sezonów.Jak dla mnie bardziej nadawałby się już Casey Larson,bo potencjał jakiś ma.

  A co do Nathan Mattoon'a to chociaż od PK w Iron Mountain nie startował,to jego status to "active"

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  W kadrze A powinien jeszcze sie znaleźć Michael Glasder ktory w ubieglym sezonie zdobyl swoje pierwsze punkty w PŚ.


  A brat Nicholasa Matoona bodajże ma na imie Natan jeszcze skacze ?

 • Oreo profesor

  Ciekawe jakie to ma przełożenie na wsparcie bo chyba i tak trenują i jeżdżą razem na zawody (kadra A i B) a budżet mają wspólny skoro wspólny trener, serwismen... To chyba tylko tak dla picu jest?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).