Kadra Polski na LGP w Hinterzarten

 • 2017-07-26 12:05

Trener Stefan Horngacher ogłosił nazwiska sześciu reprezentantów Polski, którzy wezmą udział w najbliższych zawodach Letniego Grand Prix w niemieckim Hinterzarten (HS108).

Decyzją głównego szkoleniowca reprezentacji Polski, na Rothaus-Schanze zaprezentuje się najlepsza szóstka Biało-Czerwonych z poprzedniego konkursu LGP, rozegranego w Wiśle.

Przypomnijmy, iż w trwającym sezonie testowany jest nowy format kwalifikacji, bez zawodników mających pewny udział w konkursie. Oznacza to, iż znajdujący się w czołowej piątce klasyfikacji LGP - Dawid Kubacki, Maciej Kot i Stefan Hula będą musieli wywalczyć sobie prawo startu w sobotnich zawodach w Hinterzarten w piątkowych kwalifikacjach.

Skład Polski na LGP w Hinterzarten:

- Dawid Kubacki (1. miejsce w klasyfikacji generalnej LGP 2017);

- Maciej Kot (2. miejsce w klasyfikacji generalnej LGP 2017);

- Stefan Hula (5. miejsce w klasyfikacji generalnej LGP 2017);

- Piotr Żyła (13. miejsce w klasyfikacji generalnej LGP 2017);

- Jakub Wolny (29. miejsce w klasyfikacji generalnej LGP 2017);

- Kamil Stoch.

PROGRAM ZAWODÓW:

Piątek, 28.07.2017
16:30 - Odprawa techniczna
18:15 - Oficjalny trening
20:15 - Kwalifikacje

Sobota, 29.07.2017
19:30 - Seria próbna
20:30 - Pierwsza seria konkursowa


Adam Bucholz, źródło: PZN
oglądalność: (15708) komentarze: (36)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  @kryska @kryska

  Eurosport 2

 • kryska doświadczony

  będą gdzieś transmisje?

 • David77 stały bywalec
  Dwie strony mikrofonu: opowieści sportowego komentatora spoza telewizyjnego kadr

  Witam, czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć mi gdzie mogę kupić książkę Krzysztofa Miklasa? Z góry dziękuję za pomoc.

 • krzychoSt profesor
  Kropka tematem forum

  Panowie jak nie macie nic do powiedzenia to proponuję wypad na piwko a nie zawracaniem du.y tym czy dr ma mieć kropkę czy nie jak dr ma choć troszkę rozumu to mu to wisi i powiewa.

 • eni początkujący
  @andy_stawowsky

  Cenię i czytam z zinteresowaniem Twoje komentarze na temat skoków ,ale proszę w sprawie 'KROPKI'' nie kompromitować się idąc w zaparte.

 • kaliszuk32 początkujący
  KURS 100

  http://100ako.blogspot.nl/ - Kolejny raz z rzędu trafili kupon ! tym razem kurs 103 i zdjęcie kuponu już mają na blogu! na dziś kolejny mają już kupon! polecam, bo sam grałem ich ostatnie 2 kupony

 • anonim
  @Pavel @andy_stawowsky

  Tak, "moja żona jest doktor nauk medycznych". Jeżeli uważasz, że taka forma jest poprawna, to oznacza, że polskiego to Cię chyba Kali uczył. Jeśli nie, to przeczytaj jeszcze raz post pana Bralczyka.

  A więc tak czy tak gratulacje. Jak nie pała z gramatyki, to z czytania ze zrozumieniem. Na poziomie podatawówki.

 • andy_stawowsky doświadczony
  @Pavel @ZKuba36

  Jeszcze raz przeczytaj, co Bralczyk (tak, coś kojarzę tego pana:) odpisał i NIE MA KROPKI. Ale teraz rozumiem, kogo się edukuje w dzisiejszych czasach.

 • gyurcsops doświadczony
  Będzie dobrze

  Mam nadzieję że Hula znowu będzie w 10. O Kota i Kubackiego nie ma co się bać .

 • ZKuba36 profesor
  @Pavel @andy_stawowsky

  Mam umysł ścisły, analityczny i rzeczywiście orłem z j. polskiego nie jestem ale zacytuję Ci fragment odpowiedzi prof. Jerzego Bralczyka w tej sprawie (mam nadzieję, że wiesz kto to jest).
  "..., a zatem, skrót dr. od wyrazów (form) doktora, doktorem itp. kropkę z tyłu mieć powinien".
  Całą wypowiedź prof. Bralczyka na zapytanie: "Doktor z kropką czy bez?" znajdziesz tam:
  sjp.pwn.pl/poradnia/hasło/Doktor-z-kropka-czy-bez;99.html
  Czekam na przeprosiny.

 • anonim
  @Pavel @andy_stawowsky

  Niestety nie, po odmianie przez przypadki te słowo nie jest już nie jest zakończone na ostatnią literę skrótu, czyli r, a więc jak najbardziej należy się po niej kropka, sprawdź coś zanim napiszesz. Chyba, że tak jak bodaj ostatnio to pisałeś, nie interesują cię zdania profesora Bralczyka, Bańki czy Miodka, bo ty wiesz lepiej. Wiedz natomiast, że jeśli tak jest, to zachowujesz się dokładnie tak jak kolega @ZKuba36, który twierdzi że wie lepiej od fizjoterapeutów Stocha.

 • molenda doświadczony
  @Pavel @andy_stawowsky

  Akurat tutaj Kuba ma rację ;) Skrót od "doktor" to "dr", skrót od "doktorem" to "dr.". Źródło na dowód, mam nadzieję, że moderacja wybaczy mi linka zewnętrznego :)

  https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/Doktor-z-kropka-czy-bez;99.html

  Dodam jeszcze tylko, że choć ogólnie przy kobietach stopień naukowy się nie odmienia, to konkretne zdanie "moja żona jest doktor nauk medycznych" będzie niepoprawne i w takiej sytuacji jednak "doktorem", a zatem kropka musi być.

 • andy_stawowsky doświadczony
  @Pavel @ZKuba36

  Nie, w obu przypadkach nie daje się kropki po dr. Chyba że kończysz zdanie, tak jak ja w zdaniu wcześniej. Nie zwróciłbym na to nawet uwagi, tylko jak już chcesz Kamila Stocha leczyć przez internet, to zwróciłem:).

 • ZKuba36 profesor
  @Pavel @andy_stawowsky

  Dr n. med ale jest doktorEM nauk medycznych pisze się dr. n. med. Podobnie jest z tyt. mgr ale " jest mgr."
  Już kapujesz? Czy mam pisać pełnymi zdaniami?

 • Kolos profesor
  @Pavel @andy_stawowsky

  Daj sobie spokój, rzecież widać że ten cały ZKuba36 to zwykły mitoman..

 • andy_stawowsky doświadczony
  @Pavel @ZKuba36

  Bez urazy, ale nawet nie wiesz, jak przed nazwiskiem tytułuje się twoja żona. Jeżeli jest dr n. med. (doktorem nauk medycznych), po dr nie daje się kropki. Twoja wiedza medyczna jest pewnie na podobnym poziomie, jak język polski.

 • Pavel profesor

  Nie jestem lekarzem, nie badałem Stocha, oglądam go tylko w TV i czasem na skoczni na żywo, także nie będę pisał o czymś na czym się nie znam, a co gorsza na podstawie tego co zobaczyłem w czasie transmisji z konkursu, nawet nie mając styczności z zawodnikiem "oko w oko". Tobie tez serdecznie to polecam :)

 • ZKuba36 profesor
  @Pavel @pavel

  Naprawdę nie widzisz, że Stoch od dawna ma problem z którym nie może sobie poradzić?
  Chyba słyszałeś o powiedzeniu "nie ma dymu bez ognia". Każdy skutek ma swoją przyczynę.
  Cóż złego w tym, że wymieniłem prawdopodobne przyczyny? Znasz jakieś inne to napisz.

 • Pavel profesor
  @ZKuba36

  Tak, sportowiec nie nie korzysta z usług lekarzy sportowych i fizjoterapeutów, ale za to posłucha speca z fora internetowego, to ma sens i tej wersji się trzymajmy :)

 • ZKuba36 profesor
  @Pavel @pavel

  Mieć do dyspozycji a korzystać z tego to zupełnie różne sprawy. Murańka też od dawna mógł korzystać z okulistów a ile lat minęło zanim ktoś wysłał go do lekarza.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).