Polscy skoczkowie odbyli pierwszy trening w Predazzo

 • 2004-04-29 17:15
Wczoraj, na dużej skoczni w Predazzo, inauguracyjne skoki na igelicie w tym sezonie oddali zawodnicy polskiej kadry A i B. Był to jednocześnie pierwszy, w którym Heinz Kuttin oraz Stefan Horngacher wystąpili w roli głównych trenerów....

Środowy trening w Predazzo przebiegł nadzwyczaj dobrze. Bardzo zadowolony z postawy polskich zawodników był trener Stefan Horngacher:

- Chłopcy skakali bardzo dobrze, mimo przerwy jaką mieli. Byliśmy wszyscy bardzo zadowoleni.

- To niesamowite! Mają zapał i wykonują natychmiast wszystkie polecenia. Są bardzo otwarci.


W sumie każdy ze skoczków oddał wczoraj po około 11 skoków. Warunki jakie panowaly na skoczni były dobre, jednak momentami przeszkadzał wiatr. Kilku skoczków (w tym doświadczony Wojciech Skupień) niegroźnie się wywróciło.

Aktualnie głównym celem austriackich szkoleniowców jest stworzenie dobrej atmosfery w polskiej drużynie. Jak niejednokrotnie podkreślał trener Heinz Kuttin, do osiągnięcia dobrych wyników nie wystarczą solidne treningi. Niezwykle ważnym czynnikiem jest nastrój zawodników oraz ich kondycja psychiczna, a przede wszystkim dobre stosunki z trenerami.

W treningu brało udział aż 15 skoczków: Adam Małysz, Mateusz Rutkowski, Marcin Bachleda, Wojciech Skupień, Wojciech Tajner i Stefan Hula, Robert Mateja, Tomisław Tajner, Tomasz Pochwała, Krystian Długopolski, Kamil Stoch, Dawid Kowal, Sebastian Toczek, Paweł Urbański oraz Wojciech Topór.

tad, źródło: Onet
oglądalność: (4770) komentarze: (16)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Czemu??

  Czemu nie pokazali ile skoczyli??

 • anonim

  No właśnie! Pewnie specjalnie, żeby zmylić przeciwnika ;-)

 • Glon początkujący
  Chłopcy skakali bardzo dobrze

  skądś to już zanam...

 • Mar początkujący
  Adam Małysz i reszta kadry

  He no ciekawe czy iformacje są w pełni prawdziwe ale to tylko żart.Ciekawe ile Małysz skakał na treningach mogli przynajmniej powiedzieć pojedyńczo jak skakali wszyscy z kadry A a w szczególności Adam Małysz,Mateusz Rutkowski i Wojciech Skupień.Pozdrawiam ;-)

 • Mar początkujący
  Adam Małysz i reszta kadry

  He no ciekawe czy iformacje są w pełni prawdziwe ale to tylko żart.Ciekawe ile Małysz skakał na treningach mogli przynajmniej powiedzieć pojedyńczo jak skakali wszyscy z kadry A a w szczególności Adam Małysz,Mateusz Rutkowski i Wojciech Skupień.Pozdrawiam ;-)

 • Mar początkujący
  @Glon

  Racja Glon ja też już to gdzieś słyszałem.

 • anonim
  ciekawe.....

  ...... ciekawe jak sie nasze orły prezentują............kto wie moze wyrośnie nam rep. Norwegii:D:D:D:D:D:)
  Pozdrawiam

 • anonim

  Tajner zawsze mawiał ,,wszyscy oddali dobre skoki" hehhehh

 • anonim

  Przeciez Kowala i Stocha miało nie byc!
  ........Szkoda, że nie zacytowaliście więcej z Przeglądu sportowego.

 • anonim
  bilety na Chorzów

  Ma już ktoś bilety na mecz w Chorzowie? W Katowicach w Empiku dziś jeszcze nie było, nie dowiezli. Tak swoją drogą, informacja na waszej stronie, o tym że bilety będzie można kupić w centrum handlowym"Trzy Stawy" w Katowicach, to raczej nieprawda. Wszyscy robili wielkie oczy na pytanie o bilety( a już najbardziej chciało mi się śmiać, gdy mi powiedzieli, że będą- dla pracowników, z funduszu socjalnego ). Może miał zamiar ktoś to w tym centrum prowadzić, ale raczej nic z tego nie wyszło, nie ma tam nigdzie żadnego plakatu ani nikogo kto mógłby udzielić jakiejś informacji.

 • ammanda początkujący

  no ja właśnie nie mam...bo w Katowicach nie ma ani w Empiku, ani w Spodku...

 • Annia redaktor

  Podajemy informacje, które sami dostajemy od organizatorów. Nie mamy możliwości tego sprawdzić, bo akurat nie mieszkamy w Warszawie. Ja byłam dziś w Empiku w Krakowie, i pani powiedizała mi, że być może będą bilety u nich, ale to nie zależy od nich tylko od kierwonictwa Empiku...poza tym rok temu bilety były jeszcze do kupienia w dniu meczu więc bez paniki, stadion Śląski jest dość duży...pozdrawiam

 • anonim

  a po ile skakali ?
  podajcie tylko granice w jakich skakali

 • tad redaktor
  odp.

  Odległości nigdy sie nie podaje na takich treningach. Zazwyczaj skoczkowie skracają skok celowo, tylko np się ćwiczy wyjście z progu. Wiadomość oparta jest o wypowiedzi szkoleniowców a oni takich informacji nie udzielili.

 • anonim

  Jak Polo mówił tak to było kłamstwo, a teraz prawda? haha:D:D
  Poza tym Dawid podobno jest w Zakopcu i sie uczy do egaminu?

 • anonim
  chlopcy skakali bardzo dobrze

  widze ze kuttin idzie w ślady tajnera dziwna sprawa oni zawsze dobrze skaczą na treningu a na zawody zawsze cyt.(tajner)..."oj szkoda spadek formy" ODPISUJCIE

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).