LGP Pań we Frensztacie: Ito wygrywa i zostaje liderką cyklu, Twardosz bez punktów

 • 2017-08-18 18:09

Yuki Ito wygrała piątkowy konkurs Letniego Grand Prix pań w czeskim Frensztacie (HS106). Reprezentantka Japonii zwyciężyła po skokach na odległość 95,5 m i 93 m, dzięki czemu została nową liderką klasyfikacji generalnej cyklu. Druga była Francuzka Lucile Morat, a trzecia - Norweżka Maren Lundby. W swoim debiucie w zawodach LGP, Anna Twardosz zajęła 37. miejsce.

Pierwsza seria konkursowa była popisem w wykonaniu Yuki Ito. Japonka poszybowała na odległość 95,5 m i prowadziła z przewagą 4,4 punktu nad Norweżką Maren Lundby (93 m). Trzecia była Niemka Juliane Seyfarth (91,5 m), która wyprzedzała Lucile Morat (91 m), Irinę Awwakumową (90 m) oraz Yukę Seto (89,5 m).

W czołowej dziesiątce znalazło się miejsce również dla Speli Rogelj (89 m), Emy Klinec (89,5 m), Julii Kykkaenen (86 m) i Ursy Bogataj (87,5 m).

W swoim debiucie w zawodach Letniego Grand Prix, Anna Twardosz nie zdołała awansować do finałowej serii. Polska po skoku na odległość 77 m zakończyła zawody na trzydziestej siódmej pozycji.

Pierwszą rundę zawodów rozegrano z 21. belki startowej.

W finale Yuki Ito nie dała szans swoim rywalkom i po skoku na 93 metr triumfowała z przewagą 4,8 punktu nad Francuzką Lucile Morat (94,5 m). Na najniższym stopniu podium stanęła wiceliderka po I serii, Maren Lundby (92 m). Czwarta ostatecznie była Irina Awwakumowa (93 m), piąta Ema Klinec (94 m), a szósta - Yuka Seto (89,5 m).

Pierwszą dziesiątkę konkursu uzupełniły jeszcze Spela Rogelj (91,5 m), Juliane Seyfarth (88,5 m), Sarah Hendrickson (93 m) i Natasha Bodnarchuk (91 m).

Finałowa seria została przeprowadzona z 22. platformy.

Dla Yuki Ito to pierwsza w karierze wygrana w zawodach Letniego Grand Prix. Tym samym Japonka z dorobkiem 160 punktów została nową liderką cyklu, przed Lucile Morat (125 pkt.) oraz Iriną Awwakumową i Kathariną Althaus (po 100 pkt.).

W klasyfikacji Pucharu Narodów przewodzą Japonki (340 pkt.) przed Niemkami (229 pkt.) i Słowenkami (213 pkt.).

Na sobotę zaplanowano drugi konkurs we Frensztacie. Na godzinę 12:30 wyznaczono kwalifikacje, zaś na 14:00 - pierwszą serię zawodów.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Grand Prix Pań >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Pucharu Narodów Pań >>

FOTORELACJA


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4003) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).