Skocznia w Wiśle już z nowym rozbiegiem!

 • 2017-09-13 13:45

Dokładnie osiem dni trwał montaż nowych torów na rozbiegu skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. W minioną sobotę słoweńska firma MANA Original z Kranja ukończyła prace związane z modernizacją rozbiegu obiektu, zaś nowe tory zostały zamontowane przez samego założyciela firmy - Marka Tomazina.

Zaraz po zakończeniu Pucharu Beskidów, na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle rozpoczęto rozbiórkę starych torów, którą ukończono w niespełna dwa dni. 1 września słoweńska firma MANA Original rozpoczęła prace nad modernizacją rozbiegu. Wszystko poszło zgodnie z harmonogramem i w minioną sobotę Słoweńcy zakończyli montaż stelażu poziomującego rozbieg i torów najazdowych. Tym samym pierwszy etap prac w Wiśle dobiegł końca.

Drugim i jednocześnie finałowym etapem modernizacji będzie montaż aparatury do obsługi zimowej torów. Te prace firma MANA Original rozpocznie w pierwszej połowie października. Nowe tory letnie są już gotowe, z kolei na sezon zimowy dodatkowo będzie tworzona na nich warstwa lodu.

Rozbieg skoczni im. Adama Małysza (HS134) w Wiśle otrzymał nie tylko nową jakość, ale także nowy wygląd. Najnowsza konstrukcja torów jest bardziej długotrwała niż jej poprzednik. Stelaż mocujący został wyłożony matą imitującą śnieg, zaś wysłużone bandy drewniane zostały zastąpione przez podwójne, klejone szkło, które nie tylko poprawi estetykę, ale jednocześnie ułatwi prace trenerom, analizującym pozycję dojazdową skoczka. Zakończenie całej modernizacji obiektu datowane jest na połowę października.

Skocznia im. Adama Małysza w Wiśle-Malince jest jednak już gotowa do skakania, a jako pierwsi wiślański obiekt przetestują reprezentanci Słowenii, którzy 17 września rozpoczną tu zgrupowanie.

Przypomnijmy, iż w dniach 18-19 listopada Wisła będzie gospodarzem inauguracji olimpijskiego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Instalacja nowoczesnych torów na rozbiegu była wymogiem w celu uzyskania zawodów w tym terminie.

PROGRAM ZAWODÓW:

Piątek, 17.11.2017
11:00 - Odprawa techniczna
16:00 - Oficjalny trening
18:00 - Kwalifikacje

Sobota, 18.11.2017
15:00 - Seria próbna
16:00 - Pierwsza seria konkursu drużynowego

Niedziela, 19.11.2017
14:00 - Seria próbna
15:00 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego


Adam Bucholz, źródło: Anna Karczewska/PZN
oglądalność: (8071) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stefann stały bywalec
  @Cejot @Cejot

  Nie posadzą drzew wokół zeskoku bo ludzie z rozkładanego sektora na A7 i stojącego A8 nie mogliby oglądać.

 • Lewy444 bywalec

  Super

 • Cejot stały bywalec

  Rozbieg wygląda aktualnie bardzo nowocześnie. Malince brakuje tylko jeszcze zapełnienia tych "boków" wkoło zeskoku. Posadzenie paru drzew mogłoby się okazać dobrym rozwiązaniem w kontekście przyszłości.

 • Domin10 weteran
  No i świetnie

  Wykonano prace szybko, sprawnie bez żadnych opóźnień. Dobra robota. O to chodzi.

 • madrek doświadczony

  Estetycznie faktycznie jest dużo lepiej. No i nie będzie już charakterystycznego zielonego rozbiegu na Pucharze Świata.

 • kainbet początkujący
  kursik 100

  http://victorybetpoland.blogspot.com/ - Na dzis maja znowu kupon z kursem ponad 100! polecam ich! potwierdzają swoje kupony skanami na blogu! sam grałem ostatni kupon i trafiłem !

 • boryna_na_hawajach bywalec
  @Cejot @Cejot

  Są na stronie PZN.

 • Cejot stały bywalec

  Ma ktoś może zdjęcia skoczni po remoncie?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl