LMP Pań w Szczyrku: Kamila Karpiel ze złotym medalem!

 • 2017-10-08 15:32

W niedzielę na skoczni Skalite (HS106) w Szczyrku rozegrano po raz czwarty Letnie Mistrzostwa Polski pań w skokach narciarskich. Niespodzianki nie było. Tytuł najlepszej skoczkini kraju powędrował do triumfatorki Letniego Pucharu Kontynentalnego, Kamili Karpiel. Srebrny medal wywalczyła Kinga Rajda, a brązowy - Magdalena Pałasz.

Po pierwszej serii niedzielnych zawodów na prowadzeniu znajdowała się Kinga Rajda. Zawodniczka klubu SSR LZS Sokół Szczyrk poszybowała na odległość 94 m i wyprzedzała o 2,5 punktu główną faworytkę, Kamilę Karpiel (92,5 m). Trzecie miejsce, ze stratą 18 pkt. do liderki, zajmowała Magdalena Pałasz (86 m).

W finale równych nie miała już Kamila Karpiel. Triumfatorka Letniego Pucharu Kontynentalnego oddała najdłuższy skok całych zawodów (95 m) i ostatecznie sięgnęła po złoty medal Letnich Mistrzostw Polski. Prowadząca na półmetku, Kinga Rajda w drugiej próbie wylądowała na 89 m i ostatecznie była druga, ze stratą 12 punktów do triumfatorki. Na najniższym stopniu podium stanęła Magdalena Pałasz (81,5 m).

Dla Kamili Karpiel to pierwszy w karierze medal krajowego czempionatu. Skoczkini AZS Zakopane jest również czwartą zawodniczką, która sięgnęła po tytuł letniej mistrzyni Polski. Wcześniej taki sukces osiągnęły Magdalena Pałasz (2014), Kinga Rajda (2015) i Anna Twardosz (2016).

W konkursie wzięło udział dwanaście z trzynastu zgłoszonych zawodniczek. Obie serie konkursowe rozegrano z 17. belki startowej.

WYNIKI KONKURSU:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz protokół PZN z wynikami konkursu >>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (9950) komentarze: (15)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Będą tez mistrzostwa polski panów ?

 • Wojciechowski profesor
  @Wojciechowski @mc150193

  A limit dla kobiet to tym razem 35 miejsc (5 dodano kosztem mężczyzn). Przy czym jedno miejsce jest już zaklepane, bo Korea Południowa ma prawo do niego automatycznie.

 • Wojciechowski profesor
  @deo @mc150193

  Ale miejsca na igrzyskach nie są przyznawane imiennie. Ranking służy tylko do wyznaczania limitu zawodników i zawodniczek, jaki może wystawić dany kraj, a nie konkretnych osób.

  Stany Zjednoczone mogły wystawić trzy zawodniczki - i wystawiły tyle, akurat z Hendrickson w składzie.

 • SN2016 stały bywalec

  Karpiel przyzwoicie, oprócz niej Rajda na poziomie, a później długo nic i Pałasz. Było to do przewidzenia ale szkoda że tak słabo wyglądają skoki pań.
  Karpiel trudno będzie zdobyć kwalifikacji na Igrzyska ale jak będzie w formie to nie można tego wykluczać.

 • EmiI profesor
  @deo @mc150193

  Nie wyliczyłem, aktualny ranking olimpijski znajduje się na stronie FIS.

 • Domin10 weteran
  Krótko mówiąc

  Bez większych niespodzianek. Jedyne co mogło zaskoczyć to nieco słabszy wynik Ani Twardosz i dobry wynik Asi Kil.

 • mc150193 weteran
  @deo @EmiI

  Po pierwsze skąd to wyliczyłeś? Bo wg moich obliczeń start w Soczi wg tabeli w PŚ zapewnił 54 oczka. Potem wiadomo decyzje trenerów i wszelakie rankingi. Natomiast w tym sezonie tak jak powiedziałeś ta liczba pkt. może nieco wzrosnąć. Po drugie Sarah Hendrickson pojechała na igrzyska pomimo tego, że nie była klasyfikowana w PŚ i pojechała w zamian Alissy Johnson, która wywalczyła miejsce dla USA.

 • mc150193 weteran
  @deo @deo

  A właśnie że nie. Zawodniczka która jako ostatnia została dopuszczona na Olimpiadę wg tabeli w PŚ była Yurina Yamada - była na 51 miejscu. Ale tutaj - nie wiem dlaczego - została dopuszczona do startu Sarah Hendrickson, pomimo tego, że nie była klasyfikowana w tamtym sezonie PŚ przed olimpiadą. Nie wiem - może dlatego, że była mistrzynią świata?

 • mc150193 weteran
  @Wojciechowski @Wojciechowski

  Nie lepiej przestanie w to wierzyć. W skokach kobiet na IO jest limit 30 zawodniczek, a każdy kraj może wystawić max 4 zawodniczki. Nie wiadomo jeszcze jak będą w zimie skakać nasze zawodniczki - szczególnie Karpiel.

 • Wojciechowski profesor
  @deo @deo

  Bardzo wątpliwe. Tu może nie wystarczyć nawet czwarta dziesiątka PŚ, bo potrzeba właśnie co najmniej tych 59 pkt. A nawet, jeśli jakiś kraj, który teraz ma zaklepane miejsce, zrezygnuje z niego, to i tak przed Polską w kolejce są na razie: Włochy, Kanada, Norwegia, Francja, Austria, Chiny i Czechy...

 • EmiI profesor
  @deo @deo

  Na ten moment żeby wywalczyć kwalifikacje olimpijską musi wywalczyć 59 punktów PŚ. A pewnie ta liczba wzrośnie nieco. Oczywiście życzę tego Kamili, ale łatwo nie będzie.

 • deo bywalec
  Bo pojedzie

  Bo pojedzie na Igrzyska Olimpijskie - skoro każdy kraj może maksymalnie wysłać 4 zawodniczki, a kraje czołówki mają po 6-8 lepszych to prawie połowa wyżej notowanej konkurencji odpada - tak więc wystarczy jak będzie koło 50-60 miejscu w Pucharze Świata

 • Wojciechowski profesor

  A prezes Polo wierzy, że Karpiel pojedzie na igrzyska. Wiara czyni czasem cuda...

 • zibiszew weteran
  @Stinger @Stinger

  Ostatnie przegrana o PP to wynik pogody.W czasie skakania była fatalna.

 • Stinger profesor

  Kamila wygrywa ze stosunkową dużą przewagę, a więc jest nadzieja, że ostatni konkurs o Puchar Prezesa to wypadek przy pracy, a nie strata niezłej formy.
  Rajda i Pałasz raczej "normalnie", gorzej z Anią Twardosz bo w pewnym momencie sprawiała wrażenie, że może nieco szybciej i lepiej wejść do skoków pań, a tymczasem nie tylko nie podnosi swoich umiejętności ale skacze coraz gorzej.
  Dzisiejsza jej strata to kosmos, to jest dramat.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl