Piotr Żyła obronił pracę licencjacką

 • 2017-12-07 01:37

Jeden z podopiecznych Stefana Horngachera, Piotr Żyła, kilka dni temu obronił pracę licencjacką w Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie. O swoim osiągnięciu poinformował za pośrednictwem jednego z portalu społecznościowych. Tym samym, 30-letni skoczek, dołączył do innych reprezentantów Polski, którzy mogą poszczycić się wyższym wykształceniem.

Pewność siebie sportowców na przykładzie reprezentacji Polski kadry A w skokach narciarskich - to temat pracy licencjackiej, którą kilka dni temu obronił Piotr Żyła. Wiślanin badał w ten sposób, pod kątem mentalnym, nie tylko siebie, ale również Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Stefana Hulę, Macieja Kota oraz Klemensa Murańkę.

Żyła uzyskał swój tytuł 5 grudnia na wydziale Wyższej Szkoły Edukacji w Sporcie, która znajduje się w Bielsku-Białej. Walczył o niego przez dziewięć lat studiów, które rozpoczął w Wiśle. Po przenosinach uczelni do innej miejscowości, drużynowy mistrz świata z Lahti nie zrezygnował z nauki i zdecydował się na kontynuację studiów.

Cytowany na łamach portalu sportowefakty.wp.pl kanclerz uczelni i promotor zawodnika, Marek Rybiński, zauważa różnice pomiędzy postrzeganiem, znanego z wesołego usposobienia w świecie sportu Żyły, a pośród studentów.

- On ma zupełnie inny wizerunek na uczelni. Jak jest wśród grupy studentów, to lubi pożartować, ale jest całkiem inny niż w wywiadach. To jest taka maska, gdzie on troszkę się broni. Zawsze jest stres i o tym też mówiliśmy na egzaminie. Prywatnie jest zupełnie inny - podsumowuje Rybiński i dodaje, że Piotr Żyła zamierza w najbliższym czasie zdobyć tytuł magistra.

Aktualny mistrz Polski, broniąc swoją pracę licencjacką, dołączył do grona skoczków, którzy mogą pochwalić się wyższym wykształceniem. Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi, Kamil Stoch, w 2012 roku obronił tytuł magistra Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Na tej samej uczelni trzy lata później podobny tytuł uzyskał również Maciej Kot.


Marta Wawrzyniak, źródło: facebook.com/sportowefakty.pl
oglądalność: (9291) komentarze: (19)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • monia866 weteran
  Medycyna albo prawo

  to nie jest,ale dobrze,że wogóle ma jakiś "papier";) Może nie chciał się czuć gorszy od swoich kolegów M.Kota czy K.Stocha? Oni w normalnym tempie tj.w wieku 24-25 lat ukończyli studia i mają już tytuł magistrów ( na bardziej prestiżowej uczelni niż jakaś Szkoła Edukacji w Sporcie, o której pierwszy raz słyszę;)

 • mc150193 weteran
  @zimowy_komentator

  Kiedyś Piotrek wspomniał o tym, że chciałby iść w trenerkę. Więc wyższe wykształcenie będzie mu bardzo potrzebne do wyrobienia w przyszłości licencji trenerskiej.

 • Labrador_Retriever weteran
  @SebaSzczesny @salto_de_esqui

  No jakby tam był jakiś wyszukany temat, to nie uwierzyłbym. No ale to właściwie opisywanie tego, z czym obcuje na co dzień. Ktoś mu pewnie pomógł w paru miejscach i praca gotowa. Naprawdę nie ma sensu z góry zakładać, że wystąpiło tu oszustwo.

 • razor78 bywalec
  @kunta @kunta

  Elokwencja, umiejętność ładnego wypowiadania się i pisania może jest pewnym wyznacznikiem, ale nijak ma się do rzeczywistego poziomu wiedzy człowieka. To tak jakby znaczyło, że geniusz, niepotrafiący składnie się wypowiadać, mniej zasługuje na doktorat niż pan, który wyraża się pięknie, ale za to nie mówi żadnych konkretów, bo po prostu "leje wodę". Dlatego wydaje mi się jednak, że wyznacznikiem wykształcenia powinna być przede wszystkim wiedza, bo właśnie ona wraz z umiejętnością wykorzystania jej w praktyce świadczy o kompetencjach w danej dziedzinie. Wypowiadanie się może być najważniejsze w niektórych zawodach, ale bez wiedzy nie przyda się do niczego. Inna sprawa, że obecne warunki uzyskania dyplomu praktycznie jej nie wymagają.

 • zimowy_komentator profesor
  Po co Żyle edukacja ?

  Ano po to, by miał podkładkę pod trenerkę lub funkcje okołosportowe w przyszłości - bo innego sensu nie widzę...

 • Jannush profesor

  Nie wiem po co się nabijać z tego licencjatu Piotrka, niech sobie ma, a że popełnia błędy, no cóż - nie każdy radzi sobie z ortografią.
  A zrobić sobie licencjat w dzisiejszych czasach w Polsce to bułka z masłem (albo z bananem), studia tego typu od lat nie stały na tak niskim poziomie, wszystko rozchodzi się o kasę, zresztą zobaczcie jaki miał temat, łatwiej miał chyba tylko Lewandowski który pisał o własnej karierze.
  Do tego medialne nazwisko, przecież taki sportowiec nie może nie zdać, nawet jak popełni multum błędów ortograficznych (sugerowanie, że ktoś mu ich nie poprawiał). :)

 • zimowy_komentator profesor
  @SebaSzczesny @salto_de_esqui

  A oto fragment jego licencjatu:
  "Eee to nie... wiadomo... to nie było tak, że wziełem... yyy.. hehe... kombinezon ten co miałem i poszłem na górę skakać... nie... hehe... to nie tak. Zdziwiłem się... bo stoję stoję i jest okej... aż tu nagle mówi dyskwalifikacja... eee hehe. No to poszłem na drugą serię inaczej stanełem i wyszło okej, bo innego kombinezonu nie miałem hehe byłem pewny siebie i dobrze skoczyłem".
  Piątka panie Żyła, oczywiście wszystkie opłaty uiszczone ? Eee tak hehe. No to dziękuję i gratuluję wyższego wykształcenia. Dziękuję, no to poszłem ... eee to znaczy idę ! :) hehe

 • salto_de_esqui weteran
  @Xellos @xellos

  Tak na pewno. Takie błędy ma w każdym poście od kilku lat, nawet gorsze. Skubany specjalnie sobie żartuje w ten sposób latami, co za dowcip. Ubawiłem się, doprawdy.

 • Ad1K profesor

  A może w tym poście po prostu warto pogratulować Piotrkowi :D? Gratulacje Piotrek!

 • kunta weteran

  Bez urazy, ale właśnie takich mamy często w Polsce "magistrów i inżynierów" , którzy do pięt nie dorastają niektórym po "podstawówce" skończonej 30 lat temu, nie mówiąc już o absolwentach szkół zawodowych, czy średnich. Pewien stary profesor mówił nam w liceum, że my jesteśmy już klasą inteligencką i to zobowiązuje do kultury języka, zachowania,powagi i poszanowania dla człowieka. Jak to dzisiaj wygląda wśród "ęteligęcji" to widać..... I nie piszę tego,żeby zdeprecjonować Piotrka, ale fakt pozostaje faktem, że elokwencja powinna być jakimś wyznacznikiem wykształcenia.

 • anonim

  Największe hehe to by Pieter powiedział gdyby zobaczył wasze wpisy. @xellos wszystko wyjaśnił. Hehe.

 • Baciar stały bywalec
  ;-)

  Lepszy ode mnie . Ja licencjat robiłem 11 lat ;)

 • salto_de_esqui weteran
  @SebaSzczesny @pawelf1

  No chyba sobie jaja robisz? Wierzysz w to, że on to napisał? Gość w jednym zdaniu sadzi takie byki, że idzie zapłakać. Gdyby sam pisał, to byłoby to coś w stylu HEHE, yyyy, puźniej, HEHE, wedłóg, HEHE, noooo, yyyyy, HEHE HEHE wogule, HEHE.

 • pawelf1 profesor
  @SebaSzczesny @SebaSzczesny

  Radziłby nie oceniać innych na swoim przykładzie . To , że ty taki jesteś nie oznacza ,że inni też:)

 • salto_de_esqui weteran

  Brawo Pietrek, udowadniasz, że da się pogodzić sport z nauką. Chociaż czytałem już gdzieś tekst, relację z tego, jak wyglądała obrona: "HEHE hehe, nooo, eeee, yyyy, HEHE, wiadomo, eee, yyy, no nie wiem, HEHE HE":).

 • SebaSzczesny profesor

  Zarobił kase na TCS i MŚ to wynajął pewnie kogoś żeby mu napisał.

 • konrad95 doświadczony

  Niezłe tempo licencjat w 9 Lat. Rozumiem zgrupowania, zawody i to że go ciągle nie było,ale nie miał załatwionego ITS, żeby to zrobić w normalnym tempie. Trzeba też przyznać, że nie wysilił się zbytnio z tematem pracy, ale skoro miał takie możliwości to skorzystał podobnie jak Lewandowski w swojej pracy wykorzystując przykład swój i kolegów

 • Xellos profesor
  gratulacje

  Błędy na pewno specjalnie :) Ludzie mają o czym pisać pod jego postem i ma oglądalność HEHE

 • MrRadzio weteran
  -

  Ale błędy nadal są więc to faktycznie on pisał xD

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).