Kamil Stoch: Z uśmiechem patrzę w przyszłość

 • 2017-12-10 21:14

Kamil Stoch w niedzielę okazał się najlepszym z Biało-Czerwonych. Mistrz świata z 2013 roku jednoseryjne zmagania w Titisee-Neustadt zakończył na 6. pozycji, którą zajmuje też w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2017/2018.

Kamil StochKamil Stoch

- To był długi dzień, ale z drugiej strony spodziewaliśmy się przeciągania. Wiadomo, o co jest stawka. W grę wchodzą transmisje telewizyjne, a pod skocznią czekali kibice. Wszyscy chcieli, aby przeprowadzić choć jedną serię konkursową. Nie sądzę, żeby decyzja jury była kosztem naszego bezpieczeństwa. Bardziej kosztem sprawiedliwych wyników.

Jaki był jedyny niedzielny skok? - Trener zburzył mój plan wypowiedzi, gdyż stwierdził, że ten skok był dobry. Ja myślałem, że trochę go zepsułem, ale skoro był dobry, to dobrze. To znaczy, że trzeba tak robić dalej <śmiech>. Szóste miejsce jest jak najbardziej pozytywnym akcentem.

- Uważam, że w Titisee-Neustadt zrobiłem dobrą pracę. Od piątku, każdego kolejnego dnia, oddawałem tutaj solidne skoki, więc jestem zadowolony. W przypadku tego sportu, na wynik musi złożyć się wiele elementów, ale mam poczucie spełnienia. Z uśmiechem patrzę w przyszłość.

Korespondencja z Titisee-Neustadt, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7365) komentarze: (18)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Złoty Orzeł profesor
  Engelberg

  Wręcz przeciwnie- dzisiaj wieje w porywach do 2 metrów, ogólnie warunki są ciężkie. Na weekend zapowiadają gruby śnieg, do -5 stopni i wiatr w porywach do 0,8-1 m/s. Jestem w Engelbergu od 12:30, i wiatr tu od początku hula

 • Skokwbok początkujący
  Murańka w Whistler

  Murańka wyglądał na zmęczonego,widać było że jest mocno niezadowolony z siebie.Zupełnie inaczej zachowywał się Tomasz.Radość,spok?j.

 • kibicsportu profesor
  @Jannush @gosposia

  W tym momencie prognozy są na Engelberg takie:;
  Piątek 1 m/s i kierunek wiatru z południa, czyli w plecy
  Sobota 1 m/s i wiatr z północy i padać śnieg ma
  Niedziela tak samo jak w sobote
  https://www.yr.no/sted/Sveits/Obwalden/Engelberg/langtidsvarsel.html

 • gosposia weteran
  @Jannush @kibicsportu

  1 m/s? bardzo dobra prognoza.
  Pod jednym warunkiem. Że prawdziwa:)
  Wielokrotnie bywało tak, że na tydzień przed zawodami, po to by zwabić turystów i kibiców,i wszystkie prognozy były super. A potem, np. na dzień przed rywalizacją, nagle prognozy zmieniały się o 180 stopni.
  Jak ludzie wykupili ostatnie bilety:)
  Ale, na mój gosposi gust, najwyższa pora, żeby można było rozegrać jakiś konkurs w równych warunkach.
  A jeszcze lepiej dwa.

 • kibicsportu profesor
  @Jannush @skijumpingexpert

  Tak, ale tam przewaznie nie wieje. Śledzę pogode w Engelbergu od tygodnia i cały czas 1 m/s

 • skijumpingexpert doświadczony
  @Nowyskoczek5 @Nowyskoczek5

  Zgadzam sie :) kawał dobrej roboty polaków w szczególności kamila w tym tygodniu przed tygodniem takie skoki od piątku do niedzieli brali byśmy w ciemno szczególnie że nie skaczemy jeszcze w najlepszych kombinezonach

 • skijumpingexpert doświadczony
  @Jannush @kibicsportu

  Zobaczymy najprędzej w czwartek na pogode nie ma co patrzyć.na wiatr tydzień przed zawodami ...

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Według mnie to był dobry skok w wykonaniu Kamila.
  W Engelbergu powinno być podium ;)

 • skijumpingexpert doświadczony
  @Jannush @jannush

  Trzeba się wyjądkowo nie znać żeby te dwa dni i konkursy porównywać do siebie dzisiaj kamil miał w plecy najgorsze warunki z dziesiątki a poza tym była loteria ja bym dzisiejszych wyników nie brał na poważnie

 • kibicsportu profesor
  @Jannush @Jannush

  Akurat Engelberg, to jest takie miasto, gdzie nie wieje tak mocno. W weekend ma wiac 1 m/s

 • Jannush profesor

  Skoro Kamil twierdzi, że ten skok nie był do końca udany, to pewnie ma rację.
  Horngacher twierdzi inaczej, ale to nie on skacze i tylko skoczek wie na pewno co mógł spaprać.
  Rzeczywiście 6 miejsce to nie jest szczyt marzeń. Wczoraj indywidualnie był 1.
  Zobaczymy jak będzie za tydzień w Engelbergu, przydałoby się w końcu jakieś zwycięstwo.
  Chyba, że znów go wyrolują na przelicznikach, trzeba mieć nadzieję, że nie będzie zbyt wietrznie i loteryjnie.

 • Kibicpl początkujący
  Engelberg

  Zna ktoś pogode na Engelberg?

 • Kibicpl początkujący

  Zna ktoś pogode na Engelberg?

 • kibicsportu profesor
  @erytrocyt_ka @erytrocyt_ka

  Polacy mają trenować na normalnej skoczni w Hinterzarten myślę, że to dobra decyzja. Można poprawić pare elementów.

 • Ad1K profesor

  Kamil mówi, że to jego najlepsze miejsce w sezonie :D, to chyba jakby nas nakierowywało, że Wisła to była inauguracja, wgl się do tego nie szykowali i sezon na dobre teraz się rozpoczął. Liczę, że w Engelberu nie stracimy do najlepszych i zdobędziemy jakieś podium a konkursy odbędą się w równych warunkach

 • erytrocyt_ka profesor
  -

  Kamil będzie mówił o wykonanej pracy i już, tłumaczył ostatnio co takie mówienie ma na celu. Tak właśnie do sportu podchodzi profesjonalista. Poza tym, ja bardziej cenię to, że jest bardziej pięknym stylistą na skoczni, a nie stylistą w wypowiadaniu się przed kamerami.

  Hmm skoro Kamil twierdzi, że skok był trochę popsuty, a trener, że był dobry, no to czekam na wywiad z Horngaherem.

  Szkoda mi jest tego dzisiejszego konkursu, bo lubię konkursy na tej skoczni i pozostaje jakiś taki żal, że to wszystko nie odbyło się w bardziej sprawiedliwych warunkach. Ale już należy ten konkurs puścić w niepamięć. Cóż, jestem bardzo ciekawa Engelbergu, ciekawe ile w kolejne skoki wniesie to pozostanie naszych w Niemczech.

 • SebaSzczesny profesor
  @cavalierjan19 @cavalierjan19

  Ja wiem, ostatnio o pracy nic nie mówił w 2011 roku przed wygranymi..

 • cavalierjan19 profesor

  Czy ktoś może wie, kiedy ostatnio Kamil nie mówił w wywiadzie nic o dobrej pracy?
  Choć z drugiej strony dziś niewątpliwie ją wykonał.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).