Poppinger opuści inaugurację TCS

 • 2017-12-21 15:17

Po trzydniowym zgrupowaniu w Garmisch-Partenkirchen, Heinz Kuttin, trener austriackiej kadry narodowej, ogłosił skład swojej drużyny na niemiecką część 66. Turnieju Czterech Skoczni. W zestawieniu zabrakło miejsca dla Manuela Poppingera.

Austriacki Związek Narciarski poinformował, iż 28-latek do reprezentacji dołączy w Innsbrucku i Bischofshofen, gdzie będzie on członkiem grupy, która wystartuje w ramach kwoty narodowej. Resztę poznamy po zawodach z cyklu Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu.

O najwyższe cele w Oberstdorfie i Ga-Pa powalczy szóstka, która w Pucharze Świata występuje regularnie od inauguracji w Wiśle-Malince. Obok Stefana Krafta, Michaela Hayboecka i Gregora Schlierenzauera, Kuttin powołał też Clemensa Aignera, Daniela Hubera i Manuela Fettnera. Jak szkoleniowiec argumentuje swój wybór?

- Tym razem decyzja nie należała do łatwych, ponieważ straciliśmy siódme miejsce startowe, więc musiałem skreślić jednego ze swoich podopiecznych. Postanowiliśmy, iż to Manuel Poppinger w najbliższych dniach skupi się na spokojnym treningu, a do rywalizacji powróci na Bergisel - mówi były trener reprezentacji Polski.

Skład Austrii na niemiecką część 66. TCS:

- Stefan Kraft (5. miejsce w PŚ 2017/2018);

- Manuel Fettner (15. miejsce w PŚ 2017/2018);

- Daniel Huber (25. miejsce w PŚ 2017/2018);

- Clemens Aigner (28. miejsce w PŚ 2017/2018);

- Michael Hayboeck (29. miejsce w PŚ 2017/2018);

- Gregor Schlierenzauer (38. miejsce w PŚ 2017/2018).


Dominik Formela, źródło: Komunikat prasowy ÖSV
oglądalność: (6601) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stalowy stały bywalec

  Jeżeli Kraft nie pociągnie tej kadry to może być dla nich najgorszy od wielu lat TCS .Ciężko jakoś wierzyć w Hayboecka i Gregora ,chociaż mają atut bardzo dobrze znanych sobie skoczni.Ale tak czy siak to widze tylko jednego Austriaka w ,,10" turnieju.

 • Labrador_Retriever doświadczony
  @Nowyskoczek5 @Nowyskoczek5

  Na 99% tak. Napisałbym, że na 100%, ale do tego musiałbym mieć jakiś dowód ;)

 • pawel96 profesor
  @Nowyskoczek5 @Nowyskoczek5

  Tak, 6+6.

 • Stinger profesor

  Nigdy specjalnie nie kibicowałem Schlierenzauerowi ale aż szkoda się robi jak taka gwiazda jest z aktualnie powołanych austriackich skoczków na TCS na najniższym miejscu w kl. generalnej PŚ.
  Fakt, on nie startował od początku sezonu przez kontuzję ale ostatnie starty także nie dawały większej nadziei, że Gregor będzie przynajmniej regularnie punktował na TOP 20 - mimo wszystko teraz jest przerwa, pewnie jakiś trening i do TCS jego forma może ulec zmianie - jestem ciekaw jak on, Stefan Kraft i Michael Hayboeck się zaprezentują.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  W Insbrucku Austriacy wystawią 12 zawodników?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).