Kamil Stoch: To był wyjątkowy konkurs

 • 2017-12-30 21:48

Kamil Stoch obronę trofeum za 65. Turniej Czterech Skoczni rozpoczął w możliwie najlepszym stylu. 30-letni reprezentant Polski wygrał sobotnie zawody na Schattenbergschanze (HS137) w Oberstdorfie, odnosząc tym samym 23. zwycięstwo w Pucharze Świata.

- Jestem bardzo zmęczony, ale i zadowolony po tych zawodach. Udało mi się tutaj wykonać dużo dobrej pracy. Mówię tutaj o pozbieraniu się po wczorajszych kwalifikacjach i skupieniu się na dobrych próbach. Dziś oddałem trzy naprawdę solidne skoki, do tego trochę szczęścia i mogę się cieszyć - mówi szczęśliwy mistrz olimpijski z Soczi.

- Skok w drugiej serii konkursowej był bardzo dobry, ale nie ma co ukrywać, że też miałem dobre warunki. Wykorzystałem je i jestem uradowany, że tak się to wszystko dla mnie poukładało. To był wyjątkowy konkurs dla całej naszej reprezentacji. Były zmienne warunki atmosferyczne i w tym wszystkim trzeba było znaleźć dobry system. Miło mi, że nie tylko ja się dobrze w tym odnalazłem, ale też Dawid i Stefan. Uważam, ze takie rezultaty należą im się po długiej pracy i pewnych niepowodzeniach. W końcu coś zaskoczyło i liczę na to, że to pomoże im jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła - dodaje Stoch.

Co było większą zmorą pogodową dla uczestników inauguracyjnego konkursu 66. TCS? - Większym utrudnieniem był dziś wiatr, bo ten zmienia się cały czas. Z deszczem, przy aktualnych systemach mrożenia rozbiegu na skoczniach, nie ma problemu i można sobie z tym poradzić.

Następne skoki już jutro w Ga-Pa. Jak wygląda najbliższy plan? - Teraz czeka nas powrót do hotelu w Oberstdorfie, kolacja, szybki prysznic, a później przejazd do kolejnego hotelu, już w Garmisch-Partenkirchen. Czekają nas jeszcze zabiegi z fizjoterapeutą, a następnie sen przed niedzielnymi seriami.

Korespondencja z Oberstdorfu, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (9012) komentarze: (16)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor

  Wielkie brawa dla Kamila za ten konkurs. Kiedy totalnie zepsuł skok na MP gdzieś na pewno każdy po cichu zastanawiał się jak to jest z tą formą naszego mistrza ale myślę, że teraz nikt się nie przejmuje bo Kamil pokazał wczoraj wielką klasę, klasę którą budował latami i teraz kiedy Freitag czy Kraft szaleją na skoczniach całego świata Kamil może na luzie z nimi walczyć.

  Jest zwycięstwo i lider TCS - co będzie dalej? Ciężko nie myśleć o walce o zwycięstwo ale nie pompujmy balonika, niech Kamil i chłopaki robią swoje... aczkolwiek siłą rzeczy nie da się o tym nie myśleć dlatego teraz wielkie zadanie dla sztabu szkoleniowego, a więc niech wyciszą głowy chłopaków i niech jutro, w Innsbrucku i w Bischofschofen zrobią to co zrobili wczoraj.

 • skijumpingexpert doświadczony
  No co tu dużo mówić

  Kamil się rozkręca coraz bardziej ale stać to na jeszcze więcej jeszcze nie oddał ani jednej bomby takiej rakiety z zębu a już wygrał brawo Kamil! I myśle że Kamila stać na lepsze skoki to na pewno

 • Mejdzi profesor

  Kamil wielkie gratulacje. Jesteś niesamowitym człowiekiem. Wierze,że dostarczysz nam jeszcze mnóstwo pięknych chwil. Trzymam kciuki.

 • edko bywalec

  Brawo

  Mistrzu

 • Kriss1000 początkujący

  Brawo !!!

  youtube.com/watch?v=jbNhFdMAyEU

 • bodzio7n bywalec

  Brawo Kamil

 • Ad1K profesor

  Kamil fenomenalnie. Tak jak mówicie. On nic nie musi. My patrzymy na te statystyki. Stawiamy go obok najlepszych w historii, że jakby wygrał MŚwL to będzie jak Nykaenen. Jak wygra dwa złota na IO to będzie lepszy niż Ammann itd. Jednak tak jak napisał przemek. To jest coś niesamowitego, że z naprawdę przeciętnej dyspozycji jaką miał w jednym sezonów i wtedy ta kontuzja, był w stanie wrócić. Myślę, że warto też patrzeć w przyszłość, bo Kamil jak już kolejny raz powtarzam nic nie musi. Ale fajnie byłoby oglądać innych polskich skoczków zachwycających nas tak jak dziś nasz MISTRZ.

 • pawel96 profesor

  Mnie tam najbardziej urzekła reakcja Kamila po skoku Krafta, pierwsze słowa to "Dawid jest trzeci" ;) To pokazuje, jakim człowiek jest Kamil :) Wielki mistrz i sportowiec.

  Jeśli chodzi o moje oczekiwania przed turniejem, to je w pełni podtrzymuję - TOP5 będzie ok, TOP3 uznam jako sukces, Kamil już nic nie musi, prawie wszystko już wygrał ;)

 • pawelf1 profesor
  Kamil

  Smerf "pracuś" .......... Wielkie gratulacje ! Proszę o więcej "dobrej pracy":)

 • kibicsportu profesor
  @przemek32143 @przemek32143

  Akurat Kamil ma najłatwiej, bo może wygrać TCS bez presji, ale wiadomo, że na pewno pojawia się stres u niego.

 • przemek32143 profesor

  Kamil ma już 30 lat i nic nie musi.Zapisał się już na stałe w historii sportu w Polsce i na świecie. Taki Wellinger czy Forfang jeszcze nic nie wygrali, jeszcze nic wielkiego nie zrobili.Stoch nie musi wcale wygrywać tego turnieju ani zdobyć złota indywidualnie na IO.On to może zrobić ale presję wyniku mają inni.Prevc,Gregor lub Kraft to wielcy sportowcy ale szczebel niżej od polaka ponieważ nie zdali jeszcze egzaminu który zdał Kamil po sezonie 2015/16 kiedy z niebytu wrócił na sam szczyt.To jest chyba największe osiągnięcie jakie zawodowy sportowiec może osiągnąć.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Gratulacje Kamil !
  Zasłużone zwycięstwo.

 • zimowy_komentator profesor
  Kamil "dobra praca" Stoch

  Wykonał dobrą pracę. Wybiła 16 odbił kartę i wyszedł z zakładu :)

 • erytrocyt_ka profesor
  -

  Wierzyłam dziś w podium ale byłabym się zaryzykować hipotezę o zwycięstwie. Ale Kamil dziś wszystkich zaskoczył, drugi skok wspaniały, jednak jak się dowiadujemy od Horngahera jeszcze nie idealny bo może być lepiej. Trochę się obawiam czy aby forma nie przyszła za wcześnie ale słysząc takie stwierdzenia to wierzę że to jeszcze nie jest ta najwyższą forma.
  Szykuje się niesamowitą walka między Kamilem a Freitagiem, ale sądzę że Kraft tez nie powiedział ostatniego słowa a jeszcze trzeba pamiętać o Dawidzie i Stefanie.
  Cudowny konkurs, oby taki.kolejny w poniedziałek ;)

 • Złoty Orzeł profesor
  Stoch

  "mogę się cieszyć" Bardzo skromny człowiek, Schlierenzauer 5 lat temu powiedziałby że on skacze z radości, że to dla niego bardzo ważne. To jest jedna z zalet Kamila, poza odpalaniem petard. Mateja też mógłby być dużo lepszy, gdyby nie jego ambicje.
  "solidne skoki" drugi przykład. Pamiętam że kilka lat temu po skoku na 130 metrów w Ga-Pa skoczek się jarał że ho ho ho. To były bardzo dobre skoki, ale przynajmniej ma motywację, że może coś jeszcze poprawić.
  "dużo dobrej pracy" akurat tu Kamil przesadził ze skromnością, bo ja do końca wierzyłem. To była robota na 6.
  "pomoże im to bardziej rozwinąć skrzydła" widać, że Kamil nie jest indywidualistą, żyje też sprawą innych, całej kadry, a nie skupia się na tylko na sobie jak. np. Freund. Jego nie interesowało nic poza sobą. I ta złość, jak Polak wygrywał...

 • Stoszek profesor
  -

  Kamil widać, że zmęczony możliwe, że jutro odpuści jeden trening.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).