Skład Polski na PK w Bischofshofen

 • 2018-01-08 21:26

Trener Radek Żidek podał skład reprezentacji Polski na kolejne zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego. Na zmagania w Bischofshofen, które będą miały miejsce już w najbliższą środę i czwartek, powołania otrzymało trzech członków kadry B i jeden młodzieżowiec.

Po debiucie w Pucharze Świata i Turnieju Czterech Skoczni, do rywalizacji w tzw. "drugiej lidze" powraca Tomasz Pilch. Podopieczny Macieja Maciusiaka, który w Innsbrucku i Bischofshofen zdołał awansować do pierwszy serii ocenianych, w miniony weekend stracił prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Nieobecność naszego juniora wykorzystał Marius Lindvik. Norweg ma w swoim dorobku 416 punktów, a więc o 19 więcej od Pilcha.

Wskutek zmiany terminu zawodów PK w Bischofshofen, które pierwotnie miały być rozegrane w dniach 13-14 stycznia, polscy skoczkowie nie wrócili do kraju po występie w Titisee-Neustadt. Oprócz Pilcha, który pozostał w Austrii, na skoczni im. Paula Ausserleitnera wystartują Przemysław Kantyka, Klemens Murańka i Aleksander Zniszczoł, natomiast Andrzej Stękała i Paweł Wąsek będą pełnili rolę przedskoczków. Takie roszady spowodowane są powrotem Pilcha z Pucharu Świata, a także utratą jednego miejsca startowego na 5. period PK.

W sztabie reprezentacji Polski na omawiane wydarzenie znaleźli się trenerzy: Radek Żidek, Maciej Maciusiak i Marcin Bachleda, a także fizjoterapeuta Michał Górny i serwisant Kamil Skrobot.

Program PK w Bischofshofen (HS140):

Wtorek, 09.01.2018

19:00 - Odprawa techniczna

Środa, 10.01.2018

14:30 - Oficjalny trening

16:00 - Seria próbna

17:00 - Pierwsza seria konkursowa

Czwartek, 11.01.2018

9:00 - Seria próbna

10:00 - Pierwsza seria konkursowa

Skład Polski na PK w Bischofshofen (HS140):

- Tomasz Pilch (2. miejsce w PK 2017/2018);

- Aleksander Zniszczoł (23. miejsce w PK 2017/2018);

- Przemysław Kantyka (26. miejsce w PK 2017/2018);

- Klemens Murańka (42. miejsce w PK 2017/2018);


Dominik Formela, źródło: PZN
oglądalność: (13016) komentarze: (36)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Tomeson profesor

  Szkoda, że możemy wystawić tylko czwórkę zawodników. Krzysztof Leja byłby tu mile widziany.

 • StrasznyRybolakOtchlani weteran
  @skijumpingexpert @Labrador_Retriever

  Bez punktów PS/LGP na mamucie w zeszłym roku startowali już Bartol, Tarman, Nousiainen i Nazarow (być może jeszcze ktoś, wymieniam z pamieci), więc ten przepis w ogóle nie jest respektowany. Norwegowie zaś o tym nie wiedzieli i nie wystawili Soeberga w krajowce w Vikersund.

 • dzika_swinia weteran
  @Oreo @mc150193

  Patrzyłem na to czy reprezentują jakikolwiek poziom. Dlatego napisałem o Leji, a Miętusa i Bukowskiego ominąłem.

 • gosposia weteran
  wreszcie zrealizowano przedsezonową zapowiedź

  W PŚ i w PK wystartują NAJ-LEP-SI.
  Szkoda tylko, że żeby tę zapowiedź zrealizować, musiało dojść do zawieszenia czyjejś kariery.
  Ciekawe czy gdyby Ziobro tego nie zrobił, to też mogłabym tak zatytułować ten komentarz.
  Jak na mój gosposi gust to niekoniecznie.

 • mc150193 weteran
  @Oreo @dzika_swinia

  Akurat Leja jest ofiarą tego chorego układu (bo ogrywa większość zawodników z kadr B i C) więc lepiej go nie licz, a Zniszczoł, Murańka i Stękała mają punkty w PŚ. Jeszcze Kantykę można by było zaliczyć do kompromitatorów. Bardzo dobrze, że mamy mocną kadrę A, bo jakby tak nie było to Kantyka śrubowałby tak samo niechlubny rekord jak Kubacki, Maciek Kot czy teraz Kłusek. Taka prawda.

 • dzika_swinia weteran
  @Oreo @mc150193

  Moim zdaniem to jest błędne myślenie, paradoksalnie im więcej kompromitatorów tym lepiej, bo pokazuje to zainteresowanie skokami. Są w wieku seniorskim Zniszczoł, Murańka, Stękała, Kantyka i Leja (nie wiem co z Biegunem), reszta to juniorzy. Kto ma skakać??

 • Labrador_Retriever weteran
  @skijumpingexpert @StrasznyRybolakOtchlani

  Regulamin nie pozwala na start Lindvika w Kulm, bo nie ma on punktów PŚ.

 • piotr90 stały bywalec

  Zapomnieliście o Janku Ziobrze,który też ma talent :)>

 • StrasznyRybolakOtchlani weteran
  @skijumpingexpert @skijumpingexpert

  Z logicznego punktu widzenia skoro Lindvik wywalczył 7 miejsce to powinien jechać do Kulm, zwłaszcza ze Norwegowie wyjątkowo w tym sezonie nie mają bardziej sensownego kandydata na to miejsce.

 • Oreo profesor
  @Oreo @Robusitofan_

  Ta.... tak jak Johnson i Koivuranta

 • polishsoldier bywalec
  @butczan1 @Wiatrhula111

  OK żarty na bok (-: Wiele osób zapomina że PK to tylko środek do celu a nie cel. Nigdy nie emocjonowałem się periodami czy walką o dodatkowe miejsce w PŚ.

  Wysyłamy Pilcha OK tylko nie zapominajmy po co on tam jeździ, nie po to aby PK wygrać (lista tych co PK wygrali i nie mają żadnych sukcesów na najwyższym poziomie jest długa) ani tym bardziej nie po to aby wywalczył dodatkowe miejsce w PŚ.

  Pilch ma zdobywać doświadczenie na zawodach międzynarodowej rangi, które miejmy nadzieję zaprocentuje za 3-4 sezony (i tak też nie chcę aby za szybko odpalił bo to się różnie kończy).

 • skijumpingexpert doświadczony
  Marius Lindvik

  Ma startować w pk w Bisoschofen? Czy nie pojedzie i będzie na lotach w kulm ? Bo jeśli to nie będzie to na 100% jestem pewien że Tomek wróci na pozycje lidera pk

 • mc150193 weteran
  @Oreo @jma

  Tak apropo Olliego - on, Michael Neumayer, Manu Chedal, Dominik Bafia i... największy kompromitator PŚ w ostatnich latach czyli Bartek Kłusek mają za tydzień urodziny. Ten ostatni kończy 25 lat, a że go nigdzie nie widać w żadnych kadrach to pewnie zakończył karierę... i dobrze. Miejmy nadzieję, że takiego kompromitatora już nigdy nie zobaczymy - zarówno w polskich jak i w światowych skokach. Cała ta ekipa - po za Ollim który jeszcze coś próbuje - też już nie skacze.

  Natomiast Koivuranta już zakończył karierę - najpierw ją zawiesił a potem ostatecznie ją zakończył.

 • mc150193 weteran
  @butczan1 @Wiatrhula111

  I tak i nie. Kto wtedy pojedzie na IO do (miejmy nadzieję) Sapporo w 2026 roku to praktycznie przy takim układzie jaki mamy w kadrze B nie będzie rywalizacji. Stoch i Hula zakończą kariery, Piotrek pewnie też choć może do 40-tki pociagnie, Kot i Kubacki również, Murańka, Zniszczoł prawdopodobnie też - choć będą mieli po 31-32 lata więc być może będą jeszcze skakać. Trzeba bardzo liczyć też na Tomka Pilcha - będzie miał 25 lat oraz Tymka Cienciałę i jeszcze Pawła Wąska, Bartka Czyża - to są nazwiska plus Zniszczoł i Murańka które mają stanowić o sile naszych skoków. Na ich teraz oczy i skoki trzeba spoglądać.

 • jma profesor
  @Oreo @Wiatrhula111

  Albo Harri Olli.

 • wiatrhula111 profesor
  @Oreo @Robusitofan_

  Tak jak Koivuranta?

 • wiatrhula111 profesor
  @butczan1 @polishsoldier

  A kogo tam interesują sukcesy w jakiś TCS ach i pucharach świata , najważniejszy jest puchar kontynentalny, po to by potem miał kto płakać że na igrzyska nie pojedzie mimo bardzo dobrej formy.

 • haze23 doświadczony
  @haze23 @SebaSzczesny

  Prawda jest taka, że każdy przypadek jest inny. Uważasz, że wymienionym przez Ciebie nie dano szans na sukces?

 • haze23 doświadczony

  Z Tomka Pilcha będzie wielki skoczek, bo ma ku temu predyspozycje. Osobiście nie znam żadnego polskiego wielkiego talentu zmarnowanego w ostatnich latach. Budowa ciała, kości, mięśni, odporność psychiczna i wytrzymałość fizyczna, wszystko to może ulec zbyt dużej zmianie w miarę dorastania, by móc zostać w tej dyscyplinie kimś wybitnym. Albo można być wybitnym, ale tylko w pewnym okresie. Że ktoś się zapowiada, to nie znaczy, że będzie. A Tomek Pilch ma predyspozycje. Nie wyobrażam sobie, by ktoś mu podkładał kłody lub marnował go.

 • DDjon bywalec

  W sumie to dobrze , że wcześniej te zawody CoC to w weekend kilku poskacze sobie na Fis Cupie w Zakopanem . Mam na myśli Stękałe , Wąska , Murańke i Kantyke (jako lider napewno wystartuje nabić punktów). Pan Marcin Bachleda to po co tam ? Kim on tam jest ? :D Skoro jest Żidek i Maciusiak to chyba wystarczy....

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).