PŚ Pań w Rasnovie przeniesiony na marzec

 • 2018-01-10 03:23

Zaplanowane na miniony weekend zawody z cyklu Pucharu Świata Pań w Rasnovie otrzymały nowy termin. Międzynarodowa Federacja Narciarska poinformowała, iż najlepsze skoczkinie świata do Rumunii udadzą się na początku marca.

Powodem rezygnacji ze styczniowego terminu były zbyt wysokie temperatury i problemy ze zgromadzeniem przez organizatorów wystarczającej ilości śniegu. Rumuńska federacja, w porozumieniu z FIS, postanowiła przejąć pierwszy weekend marca, który w tegorocznym kalendarzu PŚ Pań pozostawał wolny. Dla sportsmenek będą to pierwsze konkursy po powrocie z XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu.

Obiekt Trambulină Valea Cărbunării (HS97) po raz czwarty w historii będzie gościł tego typu zawody. W sezonie 2015/2016, w okręgu Braszowa, miały się odbyć zmagania wieńczące walkę o Kryształową Kulę, ale wówczas, podobnie jak w tym roku, na przeszkodzie stanęła iście wiosenna aura. Czterokrotnie wygrywała tu Sara Takanashi, a po razie Maren Lundby i Daniela Iraschko-Stolz. Oficjalny rekord należy do tej pierwszej, która w 2014 roku uzyskała 100,5 metra.

Aktualnie czołowe skoczkinie są w drodze do Japonii, gdzie przez dwa najbliższe weekendy stoczą boje na obiektach normalnych w Sapporo i Zao. Liderkami klasyfikacji generalnej są Lundby i Katharina Althaus. Norweżka oraz Niemka mają na swoim koncie po 360 punktów. Trzecia Takanashi traci do nich już 140 "oczek". Kliknij >>>TUTAJ<<<, aby zobaczyć klasyfikację generalną PŚ Pań 2017/2018, a także >>>TUTAJ<<<, aby zapoznać się z całym kalendarzem bieżącej edycji.

Do Japonii nie wybierają się reprezentantki Polski, które ostatnio mierzyły się w Mistrzostwach Tatrzańskiego Związku Narciarskiego. Rezultaty tego wydarzenia znajdziecie >>>TUTAJ<<<.


Dominik Formela, źródło: FIS
oglądalność: (4053) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • mc150193 weteran

  Niech FIS w końcu przestanie się kompromitować!!! Co da przeniesienie PŚ na marzec? Zresztą chyba raz było to przerabiane, że PŚ w Rasnovie miał być w marcu i został odwołany z powodu braku śniegu. Więc dla mnie ta skocznia to jest fuszerka i bubel w jednym. Ten obiekt podobnie jak Certak w Harrachovie też ma wadę wrodzoną - chodzi tu tym razem o temperatury powietrza. Bez pozdrowień dla pani Yoshidy.

 • Wojciechowski profesor
  @pawel96 @pawel96

  Pewnie tak, ale przynajmniej zawsze można powiedzieć, że dostali drugą szansę. A że położenie kompleksu w Rasnovie jest, jakie jest, to i ze śniegiem różnie bywa.

 • pawel96 profesor

  W styczniu ciepło i bez śniegu, a w marcu? w marcu może być podobnie, chyba wszyscy pamiętamy lutowe MŚJ w Rasnovie.

 • Stinger profesor
  @Stinger @Mikolaj1

  Tzn. w porównaniu do poprzednich lat to wcale ten kalendarz nie jest krótki ale chodziło mi ogólnie, że jak na 4 miesiące walki zimą wcale nie jest tych zawodów tak dużo i śmiało mogłoby być więcej tak jak i u panów z tym, że u panów jest całkowita przesada z drużynowymi.

 • Mikolaj1 weteran
  @Stinger @Stinger

  Czy ja wiem czy krótki.O ile mi sie wydaje to jest najwięcej konkursów w historii.tylko 3 czy 4 konkursy mniej indywidualnych od mężczyzn.Skoki kobiet na szczęście się rozwijają Takanashi juz nie dominuje.Przez co puchar jest ciekawszy.

 • Stinger profesor

  Bardzo dobrze, że przenieśli te zawody na marzec ponieważ kalendarz pań i tak jest dosyć krótki, a po IO w sumie były tylko 3 konkursy więc będzie nieco ciekawiej.
  Z drugiej strony zastanawia mnie co teraz wydarzy się w Japonii ponieważ Sara Takanashi ma dosyć sporą stratę w kl. generalnej PŚ, a tam są 4 konkursy.
  Jeśli Japonka nic nie odrobi do Norweżki i Niemki, a co "gorsze" jeszcze straci to już będzie ekstremalnie ciekawie w tym sezonie w PŚ.

  Swoją drogą IO coraz bliżej i jestem bardzo ciekaw formy Cariny Vogt - czy znowu na najważniejszej imprezie sezonu pokaże wszystkim, że jest najlepsza?

 • kate28 bywalec

  Chyba, że znowu nie będzie śniegu...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).