Słodko-gorzkie echa weekendu w Bad Mitterndorf

 • 2018-01-16 00:25

Za nami pierwszy w tym sezonie weekend z lotami narciarskimi. Ostatnie dni w Bad Mitterndorf, oprócz rywalizacji na skoczni Kulm, przyniosły też inne wydarzenia. W sobotni wieczór byli skoczkowie narciarscy złożyli niezwykły hołd Noriakiemu Kasaiemu. Doszło też do przykrej sytuacji związanej z reprezentacją Austrii.

Niedawno zakończony weekend z lotami narciarskimi na Kulm był bardzo udany dla Noriakiego Kasaiego. 45-letni Japończyk najpierw zajął piąte miejsce w sobotnim konkursie, a następnie znalazł się w centrum zainteresowania podczas wieczornego przyjęcia dla zwycięzców. Kasai był jedynym wciąż czynnym skoczkiem, dla którego Hubert Neuper zadedykował sobotnie przyjęcie. Zaszczyt ten spotkał również Andreasa Goldbergera i Toniego Innauera.

- Wszyscy już zdążyli skończyć kariery, ale Noriaki będzie skakał wiecznie! - przyznał Andreas Goldberger.

Oprócz prezentów w postaci vouchera wypoczynkowego oraz regionalnego, ausseerlandzkiego kapelusza, Kasai otrzymał również wyjątkowy podarunek. Byli skoczkowie narciarscy i trenerzy chwycili za mikrofon i zaśpiewali dla Japończyka słynny utwór "We are the World".

W gronie śpiewającego chóru znaleźli się: trener reprezentacji Polski - Stefan Horngacher, szkoleniowiec Noriakiego Kasai i kadry Japonii - Tomoharu Yokokawa, trenerzy innych reprezentacji - Alexander Stoeckl, Heinz Kuttin, Werner Schuster oraz Andreas Mitter, asystent Heinza Kuttina - Harald Rodlauer, a także byli skoczkowie narciarscy - Andreas Goldberger, Martin Koch, Armin Kogler i Toni Innauer.

Utwór został wykonany pod muzyczną dyrekcją Gregora Glanza. Piosenka nie tylko została wykonana na żywo, ale również nagrana w profesjonalnym studiu podczas Turnieju Czterech Skoczni.

Z Bad Mitterndorf dotarły również przykre informacje. W nocy, z soboty na niedzielę, doszło do kradzieży w szatni reprezentacji Austrii.

Celem złodziei nie okazał się jednak drogi sprzęt sportowy, ale ubrania zawodników. Z szatni skradziono m.in. chroniące przed wiatrem ponczo Stefana Krafta i Clemensa Aignera oraz buty, spodnie i kurtkę Gregora Schlierenzauera.


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna+Kleine Zeitung+Onet+localSJresults
oglądalność: (14633) komentarze: (15)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • SchwarzerAdler weteran

  Jak na skoczk?w to nieźli z nich śpiewacy :)
  Stoeckl i Schuster chyba najlepiej.

 • jmc doświadczony
  I tak do setki

  Noriaki Kasai każdego dnia bije nowy rekord - najstarszego skoczka aktywnego zawodowo. Dopóki skacze nikt nie jest w stanie pobić jego rekordu. Oczywiście najbliżej Jest Jane Ahonen :)

 • ManiekRoczyny początkujący

  Brakuje Adama Małysza

 • wiola4697 profesor
  @wilku @wilku

  Tak, pokazuje to jaką wielką rodzina są skoki narciarskie. Szkoda tylko, że niektórzy oszukują z kombinezonami

 • Tomeson profesor

  I pomyśleć, że Noriaki jest w wieku Goldbergera.

 • Ekspert_Krzysztof początkujący

  Kuttin mimo wszystko lepszy piosenkarz niż trener.

 • Karol78 bywalec

  We are the world - full playback version ;)

 • slawek49 bywalec
  No to już wiadomo, dlaczego Schlieri nie jedzie na MŚwL...

  ...po prostu nie ma w czym pojechać...wiem, trochę ponury żart

 • Joannna doświadczony
  @Man_of_the_Day @Man_of_the_Day

  Może o czymś nie wiemy o Noriakim ;)

 • Man_of_the_Day bywalec
  ...

  Hmmm, wybór utworu dość kontrowersyjny. Pierwotnie ta piosenka powstała po to, aby zebrać pieniądze dla głodującej Afryki :)

 • green_citrus początkujący

  Prawie wszyscy zaśpiewali tragicznie (Stoeckl wyjątkiem), ale inicjatywa przepiękna i nie sądzę, aby coś takiego mogło się wydarzyć w jakimś innym sporcie. Po raz kolejny widać, że skoczkowie, byli skoczkowie, trenerzy i cała reszta, to jedna wielka rodzina :).

 • wilku początkujący

  Absolutnie piękna inicjatywa! Wielki szacunek!

 • Mitchu początkujący
  Kiepsko u nich z wyczuciem stylu

  Horngacher prezentuje się fatalnie w swoim stroju, zresztą nie tylko on w tym gronie ma problem z dobraniem odpowiedniego rozmiaru garnituru :D Nie sądziłem, że nasz trener jest taki nieśmiały. Trzyma się gdzieś na uboczu, nawet mikrofonu mu nie dali :D

 • camdene profesor
  Świetna sprawa

  z tą piosenką. Stoeckl skubaniec świetnie śpiewa. Mało w którym sporcie -nawet nie wiem czy w jakimkolwiek innym- wyszłaby taka inicjatywa. Serce rośnie

 • FunFact profesor

  "And so we all" Horngachera brzmi jak klasyczne, Horngacherowe "and so jaa" :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).