Zakopane kandydatem do MŚ w 2011 roku

 • 2004-05-31 14:54
Wczoraj do Miami odleciała 4-osobowa delegacja Polskiego Związku Narciarskiego na kongres FIS, podczas którego ostatecznie zostaną zatwierdzone kalendarze FIS na sezon 2004/2005, jak również zmiany w regulaminie. Ponadto nasz kraj zgłosi kandydaturę Zakopanego do organizacji MŚ w roku 2011...

Tę informację potwierdził przed odlotem prezes PZN - Paweł Włodarczyk:
- Tak, złożymy wstępny wniosek, za rok już oficjalny. O organizację mistrzostw świata w 2009 roku ubiegają się Oslo i Liberec. Dobrze byłoby, aby wygrała stolica Norwegii, wtedy w walce o 2011 rok Zakopane miałoby łatwiejszego konkurenta, choć lista nie jest jeszcze zamknięta i mogą być inne niż Liberec kandydatury. Będziemy także zabiegać o organizację narciarskich mistrzostw świata w konkurencjach klasycznych juniorów w Szczyrku w 2007 roku. I wreszcie chcielibyśmy w sezonie 2005/2006 zorganizować Puchar Świata w biegach sprinterskich - albo w Krakowie albo w Zakopanem. Już przed, paroma laty zapoznaliśmy z taką propozycją władze FIS i spotkała się ona z bardzo życzliwym przyjęciem. Sprinty w Krakowie, na trasie wokół Rynku Głównego, to byłaby niebywała trakcja na skalę światową!

Czy Zakopane ma faktycznie szansę na organizacje tak wielkiej imprezy? Na razie trudno to oceniać, na pewno doprowadzenie wszystkich obiektów do stanu wymaganego przez FIS byłoby dla organizatorów nie lada wyzwaniem. Jednak jest na to jeszcze czas i miejmy nadzieję iż za 7 lat będziemy mogli emocjonować się rywalizacją najlepszych zawodników w naszym rodzimym Zakopanem.

tad, źródło: DP
oglądalność: (4278) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Andy początkujący

  Organizacja igrzysk 2006 w Zakopcu to był chory, poroniony pomysł od początku do końca, ale na MŚ 2011 mamy pewne szanse. Mogłoby to być ukoronowanie kariery Adama. Będzie miał wtedy 33 lata.

 • anonim
  olimpiada???

  Masz racje Andy ze to chore!!Ciekawe gdzie oni by chcieli to zorganizować co powycinać lasy przesunać góry!!A ludnosć przesiedlic!!Wtedy by było wystarczajaco miejsca tylko na zaplecze a nie wspomne juz o zakwaterowaniach i przygorowaniu tras!! A mistrzostwa to by było coś przeciez wiado mo jest że Polska ma najlepsza publike na świecie!!

 • anonim

  Biegi sprinterskie w Krakowie na Rynku głównym? Kogoś pogięło? Proponuję z podjazdem na Wawel, hehehe
  I niby jak chcą zrobić trase biegową wokół Rynku?? Zamknąć Kraków na jakiś czas, żeby się nikt w okolicach Rynku nie kręcił???
  Przepraszam, ale chyba wiosenne słonko kogoś przypiekło :/

 • anonim

  Świetny pomysł z tymi Mistrzostwami Świata w 2011 roku!!Mam nadzieję ,że ten pomysł wypali! Ciekawe jest na jakich skoczniach rozegrane zostałyby konkursy skoków narciarskich??

 • anonim
  olimpiada super by było przeciesz mamy najlepszo organizacje

  olimpiada super by było przeciesz mamy najlepszo organizacje

 • anonim
  money money.........

  obiekt moze i bedzie, ale pieniedzy nie bedzie

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).