MŚwL w Oberstdorfie: Kwalifikacje przełożone na piątek!

 • 2018-01-18 16:50

Pogoda nie daje za wygraną w Oberstdorfie. Po dwukrotnym przekładaniu, zaplanowane na 16:00 kwalifikacje do indywidualnego konkursu Mistrzostw Świata w lotach narciarskich na Heini-Klopfer-Skiflugschanze (HS235) zostały przełożone na piątek.

Skocznia w Oberstdorfie - wiatrSkocznia w Oberstdorfie - wiatr

Wcześniej w Oberstdorfie rozegrano w trudnych warunkach atmosferycznych pierwszą serię treningową, w której najlepszy okazał się Daniel Andre Tande (223,5 m) przed Kamilem Stochem (214,5 m). Druga seria została przerwana i odwołana po skokach trzech zawodników.

Zbyt silnie wiejący wiatr nadal utrudnia rywalizację w Oberstdorfie. Zaplanowane na 16:00 kwalifikacje zostały przesunięte na 16:30. Warunki jednak wciąż nie pozwalały na przeprowadzenie serii i jury podjęło decyzję o kolejnym opóźnieniu, tym razem na 16:45.

Pogoda nie uległa jednak poprawie. Tym samym ogłoszono decyzję o przełożeniu kwalifikacji na piątek, na godzinę 14:30, w miejsce serii próbnej.

W gronie zgłoszonych 48 zawodników z szesnastu państw znajduje się czterech Polaków - Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła i Stefan Hula.

Program zawodów:
GodzinaWydarzenieTransmisja
Piątek, 18.01.2018
14:30 Kwalifikacje TVP Sport
16:00 I i II seria konkursu indywidualnego TVP1, TVP Sport, Eurosport 1
Sobota, 20.01.2018
15:00 Seria próbna
16:00 III i IV seria konkursu indywidualnego TVP1, TVP Sport, Eurosport 1
Niedziela, 20.01.2018
15:00 Seria próbna
16:00 Konkurs drużynowy TVP1, TVP Sport, Eurosport 1

FOTORELACJA


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (24524) komentarze: (83)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • dzika_swinia weteran
  @Ryszard_ @bardzostarysceptyk

  Oczywiście że jest ktoś winny, skoro taki Miętus był w kadrze A. Przez co Ziobro miał gorsze warunki do rozwoju - wystarczy popatrzeć na owocy pracy Židka...

 • Tomeson profesor

  Bo może TVP jeszcze zmieni zdanie, i wyemituje jutrzejsze kwalifikacje na głównej antenie.

 • Tomeson profesor
  @Tomeson @kibicsportu

  Rozumiem. Trudno przewidzieć kierunek wiatru towarzyszący skoczkom podczas jutrzejszych zawodów, ale nie powinien zbytnio kręcić. A tak w ogóle będzie transmisja jutrzejszych kwalifikacji w Programie Pierwszym?

 • kibicsportu profesor
  @Tomeson @Tomeson

  Tak, ale jeszcze widziałem wcześniejszy, gdzie było na biało i był na całej długości wiatr w plecy.

 • Tomeson profesor
  @Tomeson @kibicsportu

  Widziałem zdjęcie na TT, to było już około 17:00 i wszystkie wskaźniki wskazywały wiatr pod narty

 • HAZARD weteran
  @Ryszard_ @Jannush

  Czy ja wiem czy tak mało kto? Świetny zawodnik, kilka sezonów był w szerokiej czołówce i do tego jak na Norwega przystało potrafił latać. Bardzo pozytywna postać, szkoda, że go już nie ma.


  @wiatrhula111
  Ten co ma experta w nazwie, spamuje komentarzami niskiej jakości, a na skokach zna się podobnie jak Przemek Babiarz - czyli prawie wcale. :)

 • wiatrhula111 profesor
  @HAZARD @HAZARD

  Mógłbyć napisać kim jest ten pseudo ekspert?

 • wiatrhula111 profesor
  @Ryszard_ @Labrador_Retriever

  A swoją drogą to chyba start w Tcsie jest bardziej wartościowy niż starty w normalnych konkursach PŚ,jakie zaliczał Zniszczoł.

 • bardzostarysceptyk profesor
  @Ryszard_ Jannush

  Twoje przykłady Velty i Dietharta są nawet lepsze. Jestem ciekawy kogo oni oskarżyli o zniszczenie im karier, ironia.

 • Labrador_Retriever weteran
  @Ryszard_ @bardzostarysceptyk

  Ponadto umówmy się. To nie pierwsza i nie ostatnia kłótnia na linii zawodnik - związek w historii całego sportu. Różnie to bywało, związki często mają swoje problemy, PZN na pewno też, ale uważanie, że biedny Ziobro został zniszczony przez związek, bo... Bo sam Ziobro tak powiedział? Mamy jakieś inne dowody? Nie mamy. Ziobro w tych swoich filmikach wszystko ukazuje tak jakby każdy mu fatalnie życzył. Jak pojechał w tamtym roku na TCS to dlatego, że, jak sam twierdzi, nie było już kogo za niego tam dać. Przecież gdyby ktoś się uparł, to nadal mógł jeździć za niego Zniszczoł. Można uważać powołanie Zniszczoła na zawody I periodu za błąd w selekcji, ale błędy się zdarzają. Słusznie lub nie, ale u nas nigdy nie było zasady, że za wywalczenie dodatkowego miejsca poprzez PK ma się zagwarantowane starty w PŚ w kolejnym periodzie. Horngacher nigdy nie ogłosił, że pod jego skrzydłami tak będzie to funkcjonować.

  To taki przykład z tych wynurzeń Ziobry. Wynurzeń stronniczych i ogólnikowych. Wobec czego, drogi @Ryszardzie_, wpierw niech Ziobro rzuci tymi nazwiskami i konkretami, a potem domagajmy się reakcji telewizji. Na razie mamy wynurzenia krzykacza, który ostatnio nie umiał meldować się w czołowej dziesiątce zawodów FIS Cup.

 • Labrador_Retriever weteran
  @HAZARD @HAZARD

  A i owszem. Rangi od początku były złym pomysłem.

 • kibicsportu profesor
  @Tomeson @Tomeson

  Jak widziałem na twitterze pomiary wiatru na skoczni. To wszystkie wskaźniki pokazywały wiatr w plecy.

 • Jannush profesor
  @Ryszard_ @bardzostarysceptyk

  Masz rację, taki to już sport.
  Mało kto już pamięta o Rune Velcie, a przecież to mistrz świata z raptem 2015 roku, brązowy medalista ze skoczni dużej i wicemistrz świata w lotach 2012!
  Albo Thomas Diethart - jego wystrzał był dłuższy niż Ziobry, bo trwał pół sezonu, ale stoczył się o wiele szybciej i gwałtowniej od Janka, który jeszcze w zeszłym sezonie miał przebłyski.

 • Nowyskoczek5 profesor
  @HAZARD @HAZARD

  Odezwał się wielki znawca .......

 • bardzostarysceptyk profesor
  @Ryszard_ @GOTS

  Miałem na temat Ziobry już się nie wypowiadać. Ale zauważyłem coraz silniejszy mit "wspaniały skoczek Jan Ziobro, bez żadnego powodu gnębiony i poniżany przez trzymających władzę w PZN"

  To oczywiście przeszło by na onecie czy gdzie indziej, ale tu ?
  Bo dla mnie to wygląda tak "skoczek Jan Ziobro nie mogąc wrócić do swojej optymalnej formy (Engelberg 2013, Falun 2015) zaczął szukać na siłę winnych i oczywiście znalazł we władzach PZN".

  Bo kluczowe pytanie jest, czy w ogóle ktoś jest winny ? Bo kto jest winny słabej formy i Bieguna i Murańki, żeby tylko ich wymienić. A jaki sukinkot zniszczył (przerwał ?) wspaniałą karierę Schlierenzauera czy Prevca ?.

 • Tomeson profesor

  Ale wygląda na to, że przynajmniej wiatr nie będzie kręcić, tylko będzie wiać z jednego określonego kierunku z dosyć dużą jak pewnie można będzie się domyślać mocą. Oczywiście pewnie jednemu zawieje 0,5 m/s, a jednemu może nawet 2m/s, jednak patrząc na kwalifikacje te punkty w miarę możliwości rekompensują te stracone metry. Pytanie tylko ile w tym sprawiedliwości, choć to temat na szerszą dyskusję...

 • M_B profesor
  @HAZARs

  Odnośnie rang, to po ich wejściu miałem nawet najwyższą, zdecydowałem się wtedy na wykasowanie profilu i wrzucenie go od nowa, akurat same rangi według mnie nie są do niczego potrzebne, ale skoro już są to niech sobie będą ;).

 • equest profesor
  Rangi

  jak już to zamienić na liczbę, ile miesięcy jest się zarejestrowanym użytkownikiem.

 • HAZARD weteran

  Przez te rangi coraz ciężej doszukać się merytorycznych komentarzy, bo jest kilka osób, które koniecznie chcą sobie rangi nabijać, najlepsze przykłady to Szczęsny, Nowyskoczek czy ten pseudo expert. Piszą byle co, nic ciekawego nie wnoszą do dyskusji, ponieważ wiedzy brak, ale liczba komentarzy rośnie. ;)

 • Wojciechowski profesor
  @skijumpingexpert @pawel96

  Rangi są jak dla mnie do wyrzucenia, może kiedyś to się stanie...

  A co do obaw o niszczycielską siłę orkanu - w górach bywają zjawiska tak różne i nietypowe dla innych rejonów, że nawet zbytnio tym nie przejmowałbym się. Zwłaszcza że do zniweczenia wysiłków na skoczni wystarczy mały lokalny wir...

  Taki to sport. I tak w tym sezonie mało jest problemów z pogodą.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).