Aż sześć konkursów na mamutach w PŚ 2004/2005

 • 2004-06-04 02:02
Wiemy już, iż w nadchodzącym sezonie 2004/2005 aż sześć konkursów Pucharu Świata odbędzie się na skoczniach mamucich. Od paru miesięcy wiadomo było, iż najlepsi skoczkowie świata będą mogli spróbować swych sił na obiektach K-185 w Planicy oraz w Bad Mitterndorf. Nie było natomiast pewne, na jakiego typu skoczni rozegrane zostaną zawody w czeskim Harrachovie...

W grę wchodziły skocznia duża (K-120) oraz znany dobrze nam wszystkim "Certak" (K-185), na którym w sezonie 2000/2001 swych rywali nokautował Adam Małysz. Ostatecznie, ku uciesze kibiców, aprobatę FIS uzyskał właśnie ten drugi obiekt, dzięki czemu już w grudniu będziemy mogli emocjnować się pierwszymi w sezonie lotami narciarskimi.

Wszystkie pozostałe zawody PŚ odbędą się zgodnie z wcześniej opublikowanym "kalendarzem prowizorycznym", a więc Zakopane będzie gościć światową czołówkę skoczków 29 i 30 stycznia, natomiast finał sezonu zaplanowano na słynnej Velikance w Planicy (20.03.2005).

Zobacz ostateczny kalendarz Pucharu Świata 2004/2005...»

tad, źródło: Slonordic
oglądalność: (5963) komentarze: (13)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Piękny "maraton" w 3 Etapie - Bischofshofen 6 stycznia, a Willingen już 8 stycznia [dwa konkursy].
  A Mistrzostwa Świata dokładnie w jakim terminie? Bo jeśli wtedy co pierwotnie planowali, to jakoś mi to nie za bardzo pasuje z zapisem o przerwie przed MŚ.

 • Kibic początkujący

  Wraca Planica na zakonczenie i wraca Adam Malysz do Planicy jako zdobywca PS. Ciekaw jestem czy Kuttin doprowadzi do tego?

 • anonim
  Kibic

  O tym samym pomyślałam ;) W poprzednim sezonie był finał w Oslo, więc w Pucharze rządzili Norwegowie. Teraz wraca Planica :)))

 • anonim

  Z tego kalendarza wynika ze bedzie tylko jeden konkurs druzynowy:D

 • Glon początkujący
  Kuttin to nie wszystko

  Nie mamy sztabu naujowo-badawczego. A Adam zawsze (jest tylko człowiekiem) miał problemy z psychiką, a Mateuszowi już woda sodowa uderzyła do głowy.
  Chcę się mylić, ale Polak raczej długo nie zdobędzie PŚ.

 • anonim
  Naukowcy nie skaczą :)

  Finowie mają od lat całe zaplecze naukowo-badawcze, Norwegowie też. Ile lat nie mieli Pucharu Świata?

 • Artur początkujący

  Bardzo mi się podoba ten kalendarz Pucharu Świata na sezon 2004/2005 .Świetnie że będzie aż 6 konkursów na skoczniach mamucich.Czy znacie już ternim MIstrzostw Świata w Oberstdorfie ??Jeśli tak to proszę o napisanie kiedy będą.W Oberstdorfie odbędzie się aż 5 konkursów tak??Z tego wynika że jeden konkurs podczas Turnieju 4 skoczni na K-120,dwa konkursy podczas Mistrzostw Świata (indywidualny i drużynowy na K-120) i dwa konkursy na skoczni K-90 indywidualny i drużynowy.Proszę redakcję o potwierdzenie tych informacji!!

 • tad redaktor
  Mistrzostwa Świata 2005

  Z tego co wiem, to MŚ bedą w dniach 16-27.02.2005. Nie sądzę żeby tu sie coś zmienić miało.

 • anonim
  @artur

  Program zawodów na MŚ w Oberstdorfie: 19 II -konkurs indywidualny K-90, 20 II konkurs drużynowy K-90, 25 II - konkurs indywidualny K120, 26 II - konkurs drużynowy k120, pełny program zawodów jest dostępny na stronie www2.oberstdorf-2005.com/index.shtml?programm

 • anonim
  szkoda ze nie dali Harrahow k 120 nie wiem kto ma tam rekord skoczni i

  szkoda ze nie dali Harrahow k 120 nie wiem kto ma tam rekord skoczni i wogle jak ta skocznia wyglonda

 • Artur początkujący
  @Fan

  Rekordzistą skoczni w Harrachowie na K-120 jest Kazuyoshi Funaki .Rekord ten wynosi 141,5m.

 • Forest początkujący
  Harrachov

  Ja tam ją widziałem jakieś 2 lata temu na zawodach Kombinacji Norweskiej

 • anonim

  troche dużo tych mamutów. Nie cierpie ich w grze skijumping.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).