Kamil Stoch: W drugiej serii uciekł mi próg

 • 2018-02-03 19:48

Po lokatach w trzeciej i czwartej dziesiątce w dwóch ostatnich konkursach z cyklu Pucharu Świata, Kamil Stoch powrócił do ścisłej czołówki. Choć na półmetku sobotnich zmagań 30-latek liderował stawce, finalnie musiał się zadowolić czwartą pozycją. Jak Polak podsumował swój występ w Willingen?

Kamil StochKamil Stoch

- Zbytnio nie przejąłem się wydarzeniami w Zakopanem. Było mi przykro i szkoda, że tak się tam stało, ale nie wybiło mnie to z rytmu i dobrych skoków. Dziś też one takie były, aczkolwiek znowu coś uciekło w decydującej serii. Ten skok nie był taki czysty. Mówiąc dokładniej, w drugiej serii uciekł mi próg. Strasznie szybko uciekł <śmiech>...

Co jest powodem słabszych prędkości najazdowych? - Jeszcze nie wiem. Coś jest nie tak z pozycją najazdową.

Miejsce poza podium było zaskoczeniem? - Po wylądowaniu wiedziałem, że nie był to udany skok. Czwarte miejsce przyjmuję jako nagrodę za pracę, którą dziś wykonałem. Mam świadomość, że stać mnie na więcej. Wywalczyłem czwartą lokatę, przegrałem podium, ale jest w porządku. Ze świadomością swoich umiejętności i możliwości udam się na regenerację do hotelu przed niedzielnymi zawodami.

Dodajmy, że te rozpoczną się już o godzinie 10:20, a poprzedzi je seria próbna, którą wyznaczono na 9:30. Na liście startowej mają znaleźć się wszyscy zgłoszeni skoczkowie. Wczesna pora rozgrywania konkursu podyktowana jest napiętym grafikiem wszystkich reprezentacji, które już w poniedziałek lecą do Korei Południowej na XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu.

Korespondencja z Willingen, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (11861) komentarze: (75)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Ad1K profesor
  @Ad1K @salto_de_esqui

  No masz rację, jest to troszkę niepokojące, ale jednak najważniejszą informacją jest to, że przy swoich najlepszych skokach nie ma konkurencji :)

 • erytrocyt_ka profesor
  @przemo00116 @przemo00116

  Gdyby Kamil się denerwował i obgryzal paznokcie ze strachu to zbyt dużo by z tego wszystkiego nie było ;) przecież jego podejście musi się różnić od naszego bo to jest profesjonalista, mi tam takie jego podejście odpowiada.

 • salto_de_esqui weteran
  @Ad1K @Ad1K

  Wypadek przy pracy to był jednak w Zakopanem. Teraz znowu zawalił przy wyjściu, dobrze że i tak tyle doleciał:).

 • Ad1K profesor

  Według mnie nie ma powodów do niepokoju. Takie wyniki są dobre, dlatego że balonik przed IO nie będzie napompowany do granic możliwości, nie interesuje mnie żadna KK, zdobywając dwa złota Kamil zapisałby się samodzielnie w historii. To jest tylko moja subiektywna opinia i chęci. Mam podstawy tak twierdzić, bo Kamil skacze super, a to był wypadek przy pracy i każdy o tym wie. Nie chcę w ten sposób jednakże powiedzieć, że nie ma rywali, bo jest i to wielu :).

 • przemo00116 bywalec
  @przemo00116 @Nobody

  To prawda

 • przemo00116 bywalec
  @przemo00116 @erytrocyt_ka

  To nie o to chodzi by kogoś zwyzywał, pobił dziennikarza, bez przesady. Ludzie obgryzają paznokcie by dobrze skoczył,denerwują się, a on zawsze jak ten Robocop.Miejsce tu zdobyte (można tu wpisać miejsce od 1-30) jest nagrodą za ciężką pracę.Jakby traktował ten sport jak takie hobby, fajnie zdobyłem złoto na igrzyskach, na następnych moge być 4 albo 5 ludzie i tak będą mnie uwielbiać.Tak nie jest na pewno, ale takie sprawia czasem wrażenie.

 • Nobody doświadczony
  @przemo00116 @przemo00116

  Zgadzam się z Tobą, z tą uwagą że ludzie są tacy głupcy nie tylko na tym forum, ale i na innych gdzie można komentować nie tylko sport...

 • erytrocyt_ka profesor
  @przemo00116 @przemo00116

  Gdyby ze złości rozwalił dziennikarzowi kamerę albo powiedział coś niezbyt przyjemnego, to pewnie pojawiły się głosy, że to jest nieprofesjonalne podejście, bo swoje niepowodzenia i błędy wyładowywuje na bogu ducha winnego dziennikarza, że tym razem przesadził.

  Od dawna Kamil ma takie podejście do słabszych występów i jakoś osiąga mimo to sukcesy. to się chyba jak dla mnie nazywa dojrzałość sportowa.

 • GOTS weteran
  @przemo00116 @przemo00116

  Szkoda by bylo... telewizora.

 • przemo00116 bywalec

  Myślę jednak że Stoch złoto indywidualnie zdobędzie , co najmniej jedno:)Rzadko tu na forum zaglądam.Odpusciłem sobie jak po drugim złocie w Soczi ludzie bardziej żałowali Kasaiego i krzyczeli że Stoch powinien przegrać.Historyczny sukces a ludzie mieli jeszcze jakieś ale.Poziom zidiocenia ludzi jest tu niewyobrażalny.Wyciaganie wniosków po treningu przed konkursem że ktoś wygra, ktoś nie ma szans, Stoch był 5 na treningu , ło matko Boska , nie ma formy, a jak jest po za podium w konkursie to koniec świata,.Oczywiscie spiski Austryjacko-Niemieckie też są tu normą.Albo teraz już po PS dla Stocha, już wielka bojaźń że przegrałl Pś ło Jezusie.Po wygrniu TCS przecież był lepszy od Małysza:

 • erytrocyt_ka profesor
  @erytrocyt_ka @ksath

  Zgadzam się, że oni będą dla Kamila głównymi rywalami, ale no to nie zmienia faktu, że niestety Kamil nie jest maszyną, gdyby to od niego zależało, to z pewnością chciałby skakać na najwyższym poziomie przez cały sezon i nie mieć w żadnym konkursie ani jednej wpadki, ale niestety możliwe to nie jest.

 • marro profesor
  @marro @kunta

  No tak Stefan ma byc jutro 3

 • kunta weteran
  @polotajner @TandeFan23

  Powitajmy nowego psychologa kadry............

 • kunta weteran
  @marro @marro

  ....A tuż przed Stefanem Hulą......

 • przemo00116 bywalec

  Jak Stoch po przegranym w taki sam sposób jak dziś medalu na igrzyskach znów powie " Że to czwarte miejsce przyjmuje jako nagrodę że dobrze wykonaną pracę" to chyba wyrzucę telewizor przez okno, serio

 • equest profesor
  @Snickers @Jannush

  Program TV - Kanał TV dostrzegasz różnicę.

  W 1972 programów było wiele. Kanały były dwa.

 • equest profesor
  @Snickers @Jannush

  Myślisz, że dla 9 latka to była jakaś różnica czy tak zwany Live, czy powtórka po kilku godzinach w polskiej TV.

 • dervish profesor
  @Snickers @Jannush

  na żywo było w radio. To były czasy kiedy IO "oglądało się" w radio. Wyobraźnia Panie i artyści sztuki komentowania. ;)

 • equest profesor
  @Snickers @marro

  Program jeden ??? Co Ty nie powiesz.
  Jak już to jeden kanał.
  Ale to nie prawda. Były dwa od 1970 roku była 2.

 • Jannush profesor
  @Snickers @equest

  Po pierwsze jak już ktoś wspomniał był jeden program TV.
  Po drugie to nie na żywo, tylko to była powtórka. Na żywo TVP nie prowadziła wówczas relacji z tych IO. A powtórkę to i mój ojciec widział i wielu ludzi w tamtych czasach, więc nic niezwykłego. Myślałem, że może byłeś jakimś technicznym na Okurayamie czy coś. ;)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).