PK w Iron Mountain: Już o 20:00 piątkowe treningi (lista startowa)

 • 2018-02-09 18:07

W cieniu rozpoczętych XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu, w amerykańskim Iron Mountain rozegrane zostaną kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego. Na piątek zaplanowano serie treningowe. Początek o 20:00 czasu polskiego. 24 godziny później odbędzie się pierwszy z dwóch konkursów.

Na obiekcie Pine Mountain (HS133) zaprezentuje się wielu zawodników regularnie skaczących w Pucharze Świata, a którzy nie znaleźli się w olimpijskich składach swoich reprezentacji. W tym gronie znajdują się m.in. Jakub Wolny, Słoweniec Anze Lanisek, Norweg Halvor Egner Granerud, Austriacy - Daniel Huber i Manuel Poppinger, Niemcy - Pius Paschke i Andreas Wank, który obecnie lideruje w Pucharze Kontynentalnym.

W zawodach wystąpi czołowa trójka klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. Oprócz Andreasa Wanka, do USA przylecieli Słoweniec Nejc Dezman i świeżo upieczony mistrz świata juniorów, Norweg Marius Lindvik. Nie ma natomiast piątego w klasyfikacji generalnej PK Tomasza Pilcha, który w ten weekend wystąpi w zawodach FIS Cup w Rastbuechl.

Na liście startowej sobotniego konkursu widnieją nazwiska 41 zawodników z dziesięciu państw. W tym gronie znajduje się czterech reprezentantów Polski - Jakub Wolny (nr 7), Klemens Murańka (nr 17), Przemysław Kantyka (nr 23) oraz Aleksander Zniszczoł (nr 27).

W porze piątkowych treningów oraz sobotnich zawodów przewidywana siła wiatru ma wynosić 2 m/s. Temperatura powietrza ma oscylować w okolicach -12°C.

Rekordzistą skoczni Pine Mountain (HS133) jest Stefan Thurnbichler. Reprezentant Austrii podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego w 2009 roku uzyskał odległość 143,5 m.

Na godzinę 20:00 czasu polskiego wyznaczono początek piątkowej serii treningowej. Dokładnie o tej samej porze rozpocznie się w sobotę pierwszy z dwóch konkursów Pucharu Kontynentalnego.

Wyniki na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

PROGRAM ZAWODÓW:

Piątek, 09.02.2018
20:00 - Oficjalny trening

Sobota, 10.02.2018
18:00 - Seria próbna
20:00 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 11.02.2018
18:00 - Seria próbna
20:00 - Pierwsza seria konkursowa

Lista startowa konkursu PK w Iron Mountain (HS133); 10.02.2018
NrZawodnikKraj
1 GRANERUD Halvor Egner
2 LAUCHLAN Nigel
3 MATTOON Nicholas
4 BROWN A J
5 CONTAMINE Mathis
6 POPPINGER Manuel
7 WOLNY Jakub
8 VARESCO Daniele
9 VANCURA Tomas
10 MAURER Joshua
11 AUNE Joakim
12 STEINER Maximilian
13 SOUKUP Matthew
14 BRASME Paul
15 ROCH DUPLAND Thomas
16 SAKALA Filip
17 MURANKA Klemens
18 HOFFMANN Felix
19 PASCHKE Pius
20 BAER Moritz
21 HUBER Stefan
22 ZUPANCIC Miran
23 KANTYKA Przemyslaw
24 HAMANN Martin
25 PEDERSEN Robin
26 WOHLGENANNT Ulrich
27 ZNISZCZOL Aleksander
28 ALTENBURGER Florian
29 TEPES Jurij
30 HUBER Daniel
31 RINGEN Sondre
32 KRANJEC Robert
33 PAVLOVCIC Bor
34 HAUER Joachim
35 NAGLIC Tomaz
36 ASCHENWALD Philipp
37 LANISEK Anze
38 SIEGEL David
39 LINDVIK Marius
40 DEZMAN Nejc
41 WANK Andreas

Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4991) komentarze: (37)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • skokowy123 profesor
  @pawel96 @zxcvbnm_9999

  No juniorzy za tydzien Fis Cup nie mają, PK w Brotterode... nie lubie tej skoczni. Od razu na myśl przychodzi mi Thonas Diethart i straszne zdjęcie twarzy... Ale z racji Igrzysk i braku Fis Cup to najlepiej jak by pojechali:
  Zniszczoł
  Wolny
  Pilch
  Czyż
  Wąsek

  Kantyka,Leja i Murańka lepiej niech zostaną z Żydkiem

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  @pawel96 @pawel96

  Mam nadzieję, że na następne PK pojedzie Wolny, Zniszczoł oraz juniorzy.
  Bez sztabu kadry B, tylko lepiej C.

 • pawel96 profesor

  Tyle było narzekać, że nie wykorzystujemy limitu, a w gruncie rzeczy mógłby sam Wolny pojechać.

 • Great_ początkujący

  Widzę że Kantyka i Klimek są w znakomitej dyspozycji, to dobry prognostyk.

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  Belki z PŚ są, ze oni tak bulą?

  12 to PK?

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  Boże, czy wy to widzicie?

  Spodziewałem się, że Murańka nie skoczy jak wolny, ale... to jest poniżej wszystkiego.
  Za takie coś Żidek powinien do kicia iść.

 • anonim

  Ależ Murańka jest w gazie!! xD

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  Mam jeszcze jedno pytanie

  Co z Ronanem Lamy Chappuis?

 • Kibicpl bywalec
  @ZXCVBNM_9999 @zxcvbnm_9999

  HS 133
  K 120

 • kate28 bywalec
  @ZXCVBNM_9999 @zxcvbnm_9999

  K120 HS133

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  Jakie parametry ma ta skocznia?

  Duży wiatr, ale do 130 dolatują.

 • Major_Kuprich profesor
  Dobry pierwszy skok treningowy

  Kuby Wolnego.

  W tym momencie jest za Granerudem ale przed Poppingerem.

  Hierarchia z PŚ utrzymana.

 • RyanWolfe bywalec
  warunki idealne

  Granerud 3m pod narty

 • Mast21 początkujący
  @tlen @tlen

  Według mnie w tej 11 będzie Murańka, poza amerykanami, francuzami nie i młodymi Kanadyjczykami bo Sokoup pewnie wskoczy do 30 nie widzę tu nikogo kto by mógł odpaść, chyba że będą loteryjne warunki.

 • Stinger profesor

  A więc PZN posłuchał nas stąd i jednak szybko dowieźli Kantykę do USA - tyle dobrego.
  Tak poważniej to Granerud z pierwszym numerem, Poppinger i Wolny tuż na początku - wiem, że to z racji braku punktów PK ale trochę mogą odlecieć reszcie słabszych i mogą żonglować belką, a tego bym nie chciał.

 • Nowyskoczek5 profesor
  Gdyby tak było to byłbym zadowolony

  Wolny TOP10
  Zniszczoł Kantyka TOP20
  Muranka TOP30


  +Florian w TOP10

 • Mesiek bywalec
  @RyanWolfe @RyanWolfe

  dawaj linka jak będzie

 • Jannush profesor

  Oprócz Wolnego może być ciężko naszym o punkty. Obsada nieliczna, ale silna. Buloklepów za dużo nie ma.
  Jakub Wolny ma szansę na Top10, reszta powinna bić się o trzydziestkę, co może być trudne uwzględniając ich aktualne możliwości i fakt, że Żelazna Góra nie wybacza, bo tu albo skaczesz 130 metrów albo 80.

 • King profesor
  @skijumpingexpert @zxcvbnm_9999

  Wolny raczej na pewno ma nakreślony jakiś plan od Horngachera. Bo raczej logiczne jak mógłby się skończyć jego pobyt w tej kadrze w dłuższej perspektywie.

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  @skijumpingexpert @skijumpingexpert

  Optymistyczne jest to, że na ostatnich zawodach w Willingen zaczęła mu nieźle forma zwyżkować. Pesymistyczne jest to, że trafia w ręce nad-trenera.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).