FC w Rastbuechl: Zwycięstwo Tomasza Pilcha

 • 2018-02-10 20:02

Tomasz Pilch wygrał sobotni konkurs FIS Cup na średniej skoczni w Rastbuechl (HS78). Polski junior triumfował po skokach na odległość 80 m i 79,5 m. Drugi był Austriak Elias Tollinger, a trzeci Słoweniec Cene Prevc. Pucharowe punkty zdobył jeszcze jeden Polak. Bartosz Czyż zajął trzynaste miejsce.

Po pierwszej serii konkursowej na prowadzeniu znajdowali się Tomasz Pilch i Elias Tollinger, którzy skoczyli po 80 metrów. W finale Polak uzyskał 79,5 m i ostatecznie pokonał Austriaka (78 m) o 3,8 punktu. Trzeci był Słoweniec Cene Prevc (78,5 m i 77 m).

Tuż za podium konkurs ukończyli Julian Wienerroither (77,5 m i 78 m) oraz Maximilian Lienher (78 m i 77,5 m) i Fabian Seidl (77,5 m i 78 m).

Bartosz Czyż po dwóch skokach na odległość 76,5 m zajął trzynaste miejsce. Trzydziesty ósmy był Kacper Juroszek (72 m).

W klasyfikacji FIS Cup prowadzi Elias Tollinger (589 pkt.) przed Niemcem Dominikiem Maylaenderem (469 pkt.) oraz Austriakiem Markusem Rupitschem (466 pkt.). Czwarty jest Przemysław Kantyka (395 pkt.).

Na niedzielę zaplanowano konkursy kobiet i mężczyzn w Rastbuechl. Początek rywalizacji odpowiednio o 8:45 i 11:30. Zawody poprzedzą serie próbne (o 8:00 i 10:30).

Zobacz listę startową niedzielnego konkursu pań >>

Zobacz listę startową niedzielnego konkursu panów >>

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup >>
Zobacz aktualną klasyfikację 6. periodu FIS Cup >>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (9958) komentarze: (27)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • sheef profesor
  Okiem Kibica - Polacy w Rastbuechl 1

  Jeśli chodzi o wczorajszy dzień to FC był najlepszą wiadomością. Lepszy rydz niż nic. Gratulacje dla Tomka i Bartka za wczorajszy wynik. Duży plus im za to.

 • Oreo profesor

  Do wszystkich co piszą "Tomek na PK" - on będzie w PK, oczywiście, ale może wycieczka na skocznię w Iron Mountain jest trochę męcząca dla zawodnika - gdybym był skoczkiem już chyba bym wolał Fis Cup w Niemczech niż taką wycieczkę za ocean :V

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Tomek na PK a noe Fis Cup ...

 • Ikjas bywalec
  @Oreo @Ikjas

  Przepraszam popełniłem błąd rekompensata za belkę powinna być pomnożona przez dwa, bo przecież były dwie serie

 • pawelf1 profesor
  @konrad95 @konrad95

  Chory.......

 • Ikjas bywalec
  @Oreo Wyniki Lotos cup na Wielkiej Krokwi bez podziału na kategorie

  Miejsce/imie nazwisko/belka/przelicznik za belkę/nota z uwzględnieniem belki/kategoria
  1. Krzysztof Leja 22 +19,2 264,3 senior
  2. Krzysztof Miętus 22 +19,2 251,3 senior
  3. Szymon Pawłowski 26 250,5 junior B
  4. Dominik Kastelik 24 +9,6 244,5 junior A
  5. Andrzej Stękała 22 +19,2 230,2 senior
  6. Damian Skupień 24 +9,6 225,5 junior A
  7. Karol Niemczyk 26 222,5 junior B
  8. Kacper Stosel 26 208,6 junior B
  9. Maciej Zborowski 26 198,7 junior B
  10. Krzysztof Biegun 22 +19,2 197,1 senior

 • HAZARD weteran
  @dejw @dejw

  Musieliśmy idealnie zgrać się w czasie i w temacie. :)

 • konrad95 doświadczony

  A gdzie Paweł Wąsek, bo też miał startować, a nie widzę żadnej informacji.

 • dejw profesor

  Punkty zdobył dziś Danił Sadriejew (wyskoczył w drugiej połowie stycznia na Pucharze Rosji gdzie sprał całe rosyjskie zaplecze, gdyby nie był za młody pewnie spokojnie pojechałby na MŚJ), stając się tym samym drugim po Vaverce zawodnikiem z rocznika 03 z punktami FC. Pierwsze punkty tej rangi zdobyli także Goller i Vodousek

 • HAZARD weteran

  No no no. W ostatnim czasie Rosjanie wyciągnęli z kapelusza kilku na prawdę ciekawych młodych chłopaków. Wygląda to bardzo obiecujące, może Rosjanie w ciszy zaczęli kapitalnie wykorzystywać nowe kompleksy skoczni? Może nie będzie to taka fabryka niesamowitych, zdolnych Rosjan, którzy znikąd notują znakomite wyniki w biegach narciarskich, ale jednak ich przyszłość wygląda zaskakująco optymistycznie.

 • ann81 profesor

  Zawsze to jakaś dobra wiadomość tego dzisiejszego nie najlepszego dnia. Brawo, Tomek.

 • arsene2001 bywalec

  Jedyna dobra wiadomość dzisiejszego dnia

 • Oreo profesor

  Nie ogarniam Sokolenki... czemu Lotos Cup a nie tutaj? Czemu sam? Gdzie jego kazachscy kompani?

 • skokowy123 profesor
  Czesi tragedia!

  Wystawili 9 zawodników najlepsze miejsce 45. Poziom Floriana Molnara z Wegier

 • Oreo profesor
  @Oreo @Sigur17

  lol wut xD Dajcie wyniki? :D

 • Jannush profesor

  Brawo Tomek, chociaż jedna dobra wiadomość dzisiaj.
  Może jeszcze Kuba coś dzisiaj zdziała na studni w Żelaznej Górze...

 • damrs22 doświadczony
  @Sigur17 @Sigur17

  Widać, jaki chłopak ma potencjał. W obecnej sytuacji polskich skoków powinno się zrobić wszystko, żeby ten diament oszlifować. Po Ziobrze, Podżorskim, czy choćby Klusku nie stać nas na marnowanie takich talentów. Ja wiem jaki charakter mają górale, ale tego już nie zmienimy. Można by ich było karać ,gdyby sytuacja na to pozwalała. Natomiast obecnie trzeba wyciągnąć rękę do takich zawodników jak Kastelik, czy Leja, bo o lepszych będzie ciężko.

 • dejw profesor
  @Oreo @Oreo

  Pewnie dlatego że skakał w tym czasie na LC, gdzie wypadł między Bielą i Bukowskim.

 • Sigur17 doświadczony
  @Oreo @Oreo

  Bo był w Lotosu Cupie, w którym zajął 6th miejsce

 • Oreo profesor

  Dlaczego, och, dlaczego Sokolenko nie skakał? Q.Q

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).