Polscy skoczkowie przed olimpijskimi próbami na dużej skoczni

 • 2018-02-13 13:52

We wtorek, dzień przed pierwszym oficjalnym treningiem na skoczni dużej, polska reprezentacja spotkała się przedstawicielami mediów w wiosce olimpijskiej w Pjongczangu. Do dyspozycji dziennikarzy byli m.in. wszyscy skoczkowie.

Kamil Stoch (4. miejsce na skoczni normalnej):

- Nie ma się co rewanżować, bo nikt nas nie skrzywdził w sensie fizycznym. Nikt nas nie pobił. Tak po prostu wyszło. Skoki to taka dyscyplina sportu, w której wiele rzeczy dzieje się niezależnie od nas. Na wiele z nich nie mamy wpływu.

Portalowi sport.onet.pl lider Pucharu Świata opowiedział też o mszy świętej, w której nasza ekipa miała okazję wziąć udział w niedzielę. - Cieszę się, że mieliśmy taką możliwość. Bardzo dziękuję za to misji olimpijskiej, bo dla kogoś, kto jest wierzący, to bardzo ważne, by móc skorzystać z takiej okazji.

Stefan Hula (5. miejsce na skoczni normalnej):

- To nie były dla mnie trudne chwile. Spokojnie to wszystko, co wydarzyło się w sobotę, przetrawiłem i uważam, że piąte miejsce na igrzyskach olimpijskich, to naprawdę świetny wynik. Podobnie zresztą jak czwarte miejsce Kamila. Pewnie, że było blisko, ale to jest sport i tutaj niczego nie można być pewnym. Nie ma już co rozpamiętywać. Nic już i tak nie zmienimy.

- Miejmy nadzieję, że przestanie wiać. Ten mocny wiatr utrzymuje się już od kilku dni i nie jest to zbyt przyjemne. Oby od środy się to zmieniło, bo fajnie byłoby poskakać w normalnych warunkach.

Maciej Kot (19. miejsce na skoczni normalnej):

- Miejmy nadzieję, że przestanie wiać. Ten mocny wiatr utrzymuje się już od kilku dni i nie jest to zbyt przyjemne. Oby od środy się to zmieniło, bo fajnie byłoby poskakać w normalnych warunkach.

- Piotrek na normalnej skoczni skakał troszkę słabiej, ale on może odpalić w każdej chwili. Czeka nas pozytywna rywalizacja, taka "pokojowa wojna"

Dawid Kubacki (35. miejsce na skoczni normalnej):

- Nie umiem powiedzieć, czy to jedno z największych rozczarowań w karierze. Na pewno spore, bo nic nie mogłem zrobić. Złościłem się i było mi przykro.

- W sobotę pech wyeliminował mnie z rywalizacji, ale to nie znaczy, że mam coś zmieniać w skakaniu. Podstawą wszystkiego, co robię w tym sporcie i co daje mi szansę na to, aby być zadowolonym, to robić to, co potrafię jak najlepiej. Tylko i aż tyle

Piotr Żyła (poza składem na skoczni normalnej):

- Wszyscy jesteśmy mocni i koledzy byli lepsi, dlatego zabrakło mnie w konkursie. Teraz znowu będę walczył o udział w konkursie na dużej skoczni.

- Bardzo ważne jest, by być wypoczętym i zregenerowanym. Poza tym, że idziemy na posiłek, to nigdzie nie wychodzimy. Można ten czas spędzić jednak fajnie w pokoju. Wieczorami gramy w karty. Mamy też darta

W Pjongczangu z polskimi skoczkami rozmawiali Tomasz Kalemba i Kamil Wolnicki


Dominik Formela, źródło: sport.onet.pl
oglądalność: (15819) komentarze: (122)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Ville bywalec
  Mam złe przeczucia

  Wydaje mi się tak jakoś, że morale w naszym zespole spadło (na pewno tak jest) i nawet nie powalczymy tym razem o medale. W zasadzie po tym jak rozegrano poprzedni konkurs, nawet się już nie cieszę na ten i mam wrażenie, że prestiż olimpiady ucierpiał. Zakładam miejsca poniżej 5 dla naszych

 • bajeinarrumoren początkujący
  seria

  o ktorej skacza w probach?

 • ajde bywalec
  @SebaSzczesny

  Akurat obiektywnie mogę przyznać (oglądam każdy konkurs z relacją fisowską bo typuję odległości skoczków 'live' i szczególną uwagę zwracam na wiatr) że Kamil w plus minus 80% zawodów miał 'lepszy' wiatr aniżeli Freitag. Czy rzeczywiście lepszy nie sposób ocenić, ale rzeczywiście miał duuużo razy częściej więcej punktów odejmowanych, ewentualnie mniej dodanych. Więc te wyliczenia mogą być prawdziwe.

 • Aaabbbb weteran
  @ZKuba36 @ZKuba36

  Tym razem o robieniu czegoś wbrew trenerowi raczej nie ma mowy.

 • ZKuba36 profesor
  @ZKuba36 @Aaabbbb

  Stoch już to wypróbował (wbrew Kruczkowi) i zaczął odnosić sukcesy. Za czasów Małysza było to niemożliwe gdyż Małysz źle się czuł gdy nie oddał 5 skoków przed konkursem.
  W przeddzień TCS Małysz skakał 6 czy 7x i był zachwycony jak daleko skakał. Po konkursie uciekł od Kruczka.

 • haze23 doświadczony
  nie ma co się spierać

  Wiatr, a raczej wicher rządzi w Pjongchangu. Każdy ma równe szanse do szczęścia przed skokiem, ale po skoku widać, że nie każdy miał równe szanse skoczyć daleko. Pogoda w Korei po prostu zepsuła IO. To najgorsze zimowe igrzyska od lat. Paradoksalnie, w skokach jeszcze nie było tragedii... Odpukać...

 • Aaabbbb weteran
  @skajler @skajler

  Aż dodałem Ci 254 łapkę. Szacunek :)

 • Aaabbbb weteran
  @ZKuba36 @ZKuba36

  Ja, na miejscu trenera, po Igrzyskach zrobiłbym jeden test: na którymś z konkursów w dniu zawodów kazałbym Huli, Kubackiemu i Stochowi odpuścić serię próbną i skakać tylko w 1 i 2 serii i zobaczyć jak będzie.

 • SebaSzczesny profesor
  @SebaSzczesny @Pawel966

  Co ty tutaj robisz ??? twoja strona to niemieckie skispringen. To tam piszą o 45 na 50 skoków w których Stoch miał lepsze warunki od Freitaga. Ty w to wierzysz i jeszcze próbujesz wmawiać to innym

 • madrek doświadczony
  @ZXCVBNM_9999 @zxcvbnm_9999

  to by wiele wyjaśniało :)

 • madrek doświadczony
  @skajler @skajler

  Chyba pobiłeś absolutny rekord łapek :)

 • ZKuba36 profesor
  Bądźmy optymistami...

  ...ale jeżeli trener Horngacher przed zawodami zarządzi chociaż 1 trening siłowy, to Stoch będzie się odbijał 2m za progiem a inni skoczkowie mogą bez powodzenia próbować odbijać się na progu. Pamiętajmy, że:
  1. Jeżeli coś może się nie udać, to w najważniejszym momencie z całą pewnością się nie uda.
  2. Jeżeli będziesz bardzo długo coś doskonalił, to w końcu z całą pewnością wszystko się rozwali.

  Prawa Murphy'ego (w szczególności dotyczy to Stocha i Kota).

  Zawodnik siadający na belce w konkursie powinien być tak wypoczęty jak tylko jest to możliwe!

 • Krzych stały bywalec
  W naszym zespole

  Jest teraz ogromna mobilizacja.

  Jakieś medale może i będą ale jakiego koloru tego nie wiedzą nawet najstarsi górale.

 • Pawel966 bywalec
  @SebaSzczesny @SebaSzczesny

  Jakoś przed konursem na skoczni normalnej pisałeś że Kamil zdobędzie tu 3 złote medale. No proszę bardzo nie tylko kobiety są tylko zmienne.

 • Pawel966 bywalec
  Val di Fiemme 2013

  Nieudany konkurs dla Kamila na skoczni normalnej, Kościół i złoto na dużej skoczni. Liczę na powtórkę

 • SvenVicky stały bywalec
  @Jannush @Jannush

  Ja uważam, że na jednym z moich słusznie jest 87 lapek :D

 • Jannush profesor

  Chyba system łapkowy wam nawala z deka...

 • pawel96 profesor
  @ZXCVBNM_9999 @zxcvbnm_9999

  Jeden z komentarzy 245 łapek xd

 • wikidajlo weteran
  @ZXCVBNM_9999 @zxcvbnm_9999

  lapka do gory, jak poslowie w sejmie !!!!

 • Meggy92 doświadczony
  Kamil

  Dla tych co narzekają, że Kamil zawsze mówi to samo, polecam wywiad: https://www.youtube.com/watch?v=lmcm0UWvBcc Wystarczy nieco inteligentniejszy dziennikarz. Stoch jest po prostu zbyt inteligentny, by odpowiadać na kretyńskie pytania :D

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).