Noriaki Kasai: Osiem razy to za mało. Wystartuję w Pekinie

 • 2018-02-20 12:38

Noriaki Kasai od kilkunastu dni jest samodzielnym rekordzistą w ilości olimpijskich występów na zimowych igrzyskach. Obecny na tej imprezie od igrzysk w Albertville (1992), 45-letni Japończyk zaliczył w Pjongczangu swój ósmy start. I jak sam twierdzi, to jeszcze nie koniec.

W poniedziałkowym konkursie drużynowym reprezentacja Japonii zajęła szóste miejsce. Jak przyznał Noriaki Kasai, to nie był jego ostatni olimpijski start: - Będę kontynuował moją karierę. Chcę skakać na zimowych igrzyskach w Pekinie i jeszcze dłużej - powiedział Japończyk dziennikarzom norweskiego oddziału Eurosportu.

- Moim celem jest występ na dziesięciu zimowych igrzyskach olimpijskich. Osiem razy to za mało - dodaje z uśmiechem Kasai.

Na swoich ósmych zimowych igrzyskach, wicemistrz olimpijski z Soczi zajął indywidualnie 21. miejsce na normalnej oraz 33. na dużej skoczni.

- Konkurs na normalnym obiekcie nie był dla mnie udany. Miałem pecha do warunków wietrznych. Na dużej skoczni oraz w zawodach drużynowych wiatr był już równy dla wszystkich, więc są to uczciwe rezultaty - przyznaje Kasai.

Podczas zimowych igrzysk olimpijskich w 2026 roku Noriaki Kasai będzie miał 53 lata. O organizację tej imprezy stara się Sapporo, rodzinne miasto mistrza świata w lotach z 1992 roku.


Adam Bucholz, źródło: Eurosport.no
oglądalność: (11890) komentarze: (27)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • zimowy_komentator profesor
  @grindavik @grindavik

  Kasai to klasyczny długodystansowiec. On się nie cieszy przesadnie z sukcesów, ale też nie przejmuje się porażkami. Po prostu skacze.

 • zimowy_komentator profesor
  przyśpiewka na cześć Noriakiego

  Cztery razy po dwa razy
  osiem razy raz po raz
  o północy ze dwa razy
  i nad ranem jeszcze raz :)

 • grindavik bywalec
  Kasaja jest prze..

  Kasai nigdy nie skończy kariery!

 • Aaabbbb weteran

  Ten facet jest w moim wieku, a ja mam problemy z odgięciem się, jak się pochylę :)))

  Szacun Noriaki, jesteś pozytywnym świrem i wielką postacią skoków. Dajesz nadzieję tym sportowcom, którzy myślą, że po 30-tce trza kończyć karierę.

 • ZwyklySzaryKibic początkujący
  Nowy trener?

  Bardzo mu kibicuję, ale nie wiem czy Japonia nie powinna myśleć o zmianie trenera. Yokokawa może i wyciągnął trochę japońskie skoki z dołka po objęciu funkcji, ale w ostatnich dwóch sezonach raczej sprawiają wrażenie drogi w dół. Szkoda byłoby gdyby za kolejne dwa sezony skończyli jak dziś Czesi, Finowie, czy Szwajcarzy, czyli praktycznie bez zawodników w top 20. A wydaje mi się, że jest tam ciągle jakiś potencjał do walki z drużynami top 5, bracia Kobayashi to bronią w tym sezonie. Może potrzeba im świeżego nazwiska w gnieździe trenerskim, jak nam przydał się Horngacher.

 • Marmas początkujący
  Jaki poziom zatem reprezentują Skoki Japońskie?

  Szalony pomysł ale jeśli ma go ktoś zrealizować to może być tylko i wyłącznie on. I co najlepsze on ciągle może być w kadrze na konkursy drużynowe w Japońskiej drużynie. A to już by było miara upadku tego wielkiego narodu w skokach. Bardzo mi brakuje Samurajów w czołówce. Wielki kraj który miał ogromnie dużo wielkich skoczków w drugiej połowie lat 90 tych. Niestety od 15 lat idzie to wszystko w dół. W czołówce tylko Kasai, oraz Ito ale oczywiście nigdy nie zdominowali skoków tak jak Funaki. Jakieś pojedyncze wysoki Kobayachiego, wcześniej Tochimoto. Ale ogólnie słabo słabo
  PS. Wiecie że w 2022 roku zaczną skakać zawodnicy urodzeni w 2004 roku. Ja piernicze i Kasai pośród nich. TCS w 2022 roku i para urodzony w 2004 np. Słoweniec i urodzony w 1972 roku Kasai. 32 lata różnicy.

 • Sweet doświadczony

  NORIAKI WYTRZYM DO 2030 TO ZOBACZYMY CIE W KARKONOSZACH!!!

 • Oreo profesor

  Wiedziałem, że nie skończy. Wciąż jest dobry w gronie Japończyków, więc po co miałby kończyć karierę? Skończy jeśli będzie skakał jak Okabe pod koniec kariery, gdy nie mógł zdobyć punktów PŚ.

 • ᐸᓚᓂᒥᙶᓃᑦ początkujący

  Spodziewałem się, że po tych igrzyskach ogłosi zakończenie kariery po tym sezonie. A tu skubaniec próbuje doczekać się do domowych igrzysk.

 • pawel96 profesor

  Legenda, jedna z tych największych.

  Nie wyobrażam sobie skoków bez Noriakiego :(

 • tomek20 weteran

  Brawo Nori! Skacz jak najdłużej i ciesz się tym co robisz :)

 • Wojciechowski profesor
  @Bartt @Bartt

  Gorzej, jeśli będzie tak, że Kasai będzie nadal sportowo w gronie najlepszych Japończyków z powodu ich słabości... oby nie.

 • Bojkot1970 bywalec

  Uważam, że skacząc bardzo oszczędnie (co polecam naszym skoczkom) dociągnie ze dwa lata jeszcze .Ale do 50 tki ? I to jeszcze nie będac w 5tej dziesiatce ? Mógłby pojść w trenerkę - takie doświadczenie.
  Zyczę mu zdrowia aby wytrwał jak najdłużej !
  Może przykład z niego weźmie Hula ?

 • Stinger profesor

  Noriaki Kasai jest szalony, ciekawe plany ale czy fizycznie da radę?
  Będę mu kibicował ale kolejne 4 lata na skoczni to dużo nawet dla Kasaiego.

 • NiebywalyMike bywalec
  Nori

  Ten facet jest niesamowity, życzę mu tego ogromnie.
  Zobaczymy tylko czy bedzie przelozenie w tych slowach

 • Bartt doświadczony
  To godne podziwu, ale pozostaje jedno pytanie...

  Czy 49, albo 53-letni zawodnik wciąż będzie w stanie utrzymywać formę która zapewni mu bycie wśród 4 czy 5 najlepszych Japońskich skoczków i uzyskanie powołania. Bo powoływanie go tylko po to, aby zaliczył kolejny start chyba mija się z celem. Zobaczymy. Życzę mu powodzenia :)

 • Ryszard_ stały bywalec
  Tak żeby zrobił się rogal na ustach. Czyli post o zabarwieniu satyrycznym.

  No to skoro Kasai tyle startuje to może i by nasz Rafał Śliż znów założył narty i skakał dalej! A jeszcze może Śliwka i Bachleda, nie wspomnę o bracia Rutkowskich z piwem w ręku! Żeby oblać tą BULĘ!
  Albo jeszcze lepiej, jeszcze lepiej! Niech Toniu założy narty i zacznie skakać i da wszystkim CHOMIKA w prezencie.. albo jego brat Wojciech! Klonu Tajnerów na nartach, tego jeszcze brakowało. A pójdę jeszcze bardziej niech Apoloniusz założy narty i skacze... On wiecznie młody! Każdy moze spróbować swoich sił w końcu.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Do 2026roku jeszcze bardzo bardzo dużo czasu . Przez te lata może sie wszystko wydarzyć.

 • Ville bywalec
  @Graczdari @Graczdari

  Nigdy tego nie rozumiem. Medale zdobywają najlepsi, bądź ci co mają farta. Wtedy wygrał Stoch - najlepszy. Nie kumam tego gadania w stylu, że Kasai, czy Hula zasługują na medal swoją karierą czy czymś takim. To jest też pewne ograniczenie Noriakiego, że przez tyle lat skakania w sumie niewiele wygrał.

 • Ville bywalec
  @RyoyuKobayashiFAN @RyoyuKobayashiFAN

  Nie słyszałem nigdy o tym, poza tym, że chciał zdobyć medal dla Takeuchiego.

  Swoją drogą nawet Noriaki twierdzi, że konkurs na normalnej skoczni nie był sprawiedliwy ;)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).