Polscy skoczkowie powitani na Okęciu

 • 2018-02-22 16:49

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich wróciła do kraju z XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. Drużyna Stefana Horngachera, która w Korei wywalczyła złoty i brązowy medal, została uroczyście powitana na Lotnisku Chopina na warszawskim Okęciu.

W gronie witających skoczków znalazł się m.in. minister sportu i turystyki, Witold Bańka: - Polska jest z was dumna, jesteście wielcy - mówił przedstawiciel polskiego rządu.

Polskim kibicom za wsparcie podziękował dyrektor ds. skoków i kombinacji norweskiej, Adam Małysz: - Sezon się jednak jeszcze nie skończył, więc proszę, nie zamęczcie ich dzisiaj - dodał czterokrotny medalista olimpijski.

- Dziękuję bardzo kibicom za to, że w nas wierzycie i jesteście z nami w lepszych i gorszych chwilach - przyznał Stefan Hula, członek brązowej drużyny z Pjongczangu: - Będziemy dawać z siebie wszystko i reprezentować nasz kraj jak najlepiej. Jesteśmy zadowoleni z tego, co osiągnęliśmy.

- Myślę, że to nie koniec. To dopiero etap na naszej drodze i ogromna motywacja. To pierwszy historyczny medal, ale wierzę, że nie ostatni - zapewnił Maciej Kot: - Mamy rezerwy, jest potencjał. Będziemy ciężko pracować, żeby nie raz sprawić radość. Mamy narysowany plan na najbliższe dni. Teraz czas na regenerację i wypoczynek. Dzisiaj wracamy do domu. Każdy chce spędzić trochę czasu z rodziną. Sezon jest długi.

- Emocje były do samego końca, do ostatniego zawodnika. Jako drużyna się spisaliśmy, daliśmy z siebie wszystko. Jestem zadowolony, że udało się wrócić z medalami - przyznał Dawid Kubacki.

Jako jedyny bez medalu z Korei powrócił rezerwowy naszej ekipy, Piotr Żyła. Wiślanin przygotował jednak niespodziankę dla Kamila Stocha, w postaci "Mazurka Dąbrowskiego" odegranego na gitarze: - Miałem trochę więcej wolnego czasu i zdążyłem się przygotować. Troszkę mi zeszło z ćwiczeniami, ale mamy prosty hymn do grania na gitarze.

Na konferencji prasowej nie mogło zabraknąć wypowiedzi multimedalisty igrzysk w Pjongczangu, Kamila Stocha: - Nie zawsze udaje się wykonać doskonały skok, ale na szczęście jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu, jak i do każdej ważnej imprezy - powiedział trzykrotny mistrz olimpijski. - Pomimo drobnych błędów, jesteśmy w stanie osiągać bardzo wiele. To nie będzie odkrywcze co powiem. Tajemnica sukcesu jest w ludziach, którzy stworzyli wspaniały zespół. Jesteśmy w stanie naprawdę wiele osiągnąć.

Lider Pucharu Świata podziękował również za wsparcie kibiców, szczególnie po konkursie na normalnej skoczni: - Wtedy dostaliśmy od was wielkie wsparcie - przyznał skoczek z Zębu.

Biało-czerwoni przyszli na konferencję bez medali olimpijskich na szyi. Po kilkukrotnych prośbach, zawodnicy wyjęli swoje trofea z bagaży i pozowali do zdjęć.

- Medal był moim marzeniem. Muszę podziękować za powitanie. Jestem dumny z tego, że mogę być trenerem polskiego zespołu - powiedział trener Stefan Horngacher.

- Trener jest wyjątkowy. Bardzo dobrze się nam z nim pracuje. Jesteśmy zdyscyplinowanymi zawodnikami. Dziękujemy trenerowi - zapewnił w imieniu skoczków Piotr Żyła.

Austriacki szkoleniowiec został również zapytany o jego przyszłość i dalszą współpracę z polską kadrą: - Nie wszystko jest do końca jasne, ale pracujemy nad tym. Jest teraz czas na rozmowy. Rozmawialiśmy już wstępnie w Pjongczangu. Wszystko wyjaśni się w Planicy - stwierdził Horngacher.

- Kontrakt Stefana jest do końca sezonu. Prezes Apoloniusz Tajner zaproponował nowy, czteroletni. Wszystko jest na dobrej drodze - zapewnił Adam Małysz.

Obecnie na zawodników czeka powrót do domu i czas na regenerację. Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się 3-4 marca w Lahti (HS130).


Adam Bucholz, źródło: PAP/TVP/Onet/inf. własna
oglądalność: (9030) komentarze: (56)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  @Andreas_MistrzPolotu @Andreas_MistrzPolotu

  Ale to pomieszane...
  A. Kadra A seniorska - Piątka z Fe, Wolny, Zniszczoł, Kantyka
  B. Kadra B seniorsko-młodzierzowa - Leja, Murańka, Biela, Stękała, Biegun |,| Pilch, Wąsek, Czyż
  C. Kadra C młodzieżowo-juniorska - Szansa dla Kastelika, Juroszek, Niemczyk, Skupień, Pawłowski, +ktoś jeszcze

  Kadra A:
  Stefan Horngacher, Grzegorz Sobczyk, Zbigniew Klimowski
  Kadra B:
  Maciej Maciusiak, Wojciech Topór, Piotr Fijas
  Kadra C:
  Może jakiś młody trener z Norwegi, Austrii lub Niemiec?
  Ale nie z Czech!

 • RET_RET doświadczony
  @acka @ret_ret

  Poprawka: "Nawet jeśli czasem wyszkolą całkiem przyzwoicie technikę lub wydolność psychiczną." Miała być oczywiście "wydolność fizyczna", nie "psychiczna"!

 • RET_RET doświadczony
  @acka @acka

  U Nowakowskiej to nie kwestia umiejętności strzeleckich, tylko umiejętności trzymania nerwów na wodzy w sytuacji niespodziewanego znalezienia się w roli faworyta, zwłaszcza zawodnika/zawodniczki w zaawansowanym wieku, znajdującego/ej się już u blisko końca kariery. Czyli podobnie jak u Huli. Choć trzeba przyznać, że już Hula lepiej sobie z tym radzi. Tym bardziej, że Nowakowska miewała w przeszłości - w przeciwieństwie do niego - bardzo dobre wyniki.

  O ile pozostałe dziewczyny, choć teoretycznie słabsze, zawzięły się, to Nowakowska ewidentnie przystąpiła do tego biegu z drżącymi kolanami. Nie udźwignęła psychicznie roli liderki kadry. A nawet jeśli złoto - przy celności i wybieganiu Domraczewej - było trudne do utrzymania, to srebro lub brąz leżały w tej sytuacji całkowicie w zasięgu naszej sztafety.

  No, cóż. U nas nie uczą JAK WYGRYWAĆ. Nawet jeśli czasem wyszkolą całkiem przyzwoicie technikę lub wydolność psychiczną. Małysz, Stoch, czy Kowalczyk to wyjątki potwierdzające regułę.

 • Fansabirzhanam bywalec
  @Andreas_MistrzPolotu @Andreas_MistrzPolotu

  A gdzie Krzysztof Leja prezentujacy sie znacznie lepiej od Łukasza Bukowskiego, Krzysztofa Mietusa, czy Adama Rudy.

 • PGr weteran
  @Adrian36 @Adrian36

  Nie nazwę Cię tak jak piszesz "Hejter".
  Widocznie nie zdajesz sobie sprawy ile wyrzeczeń, przelanego potu i wysiłku dla tych wspaniałych ludzi to samo zdobycie nominacji olimpijskiej.
  Ktoś (chyba Dervish) w jakimś poście rozpisał nasz dotychczasowy dorobek medalowy na IO, przemyśl sobie to.
  Tak samo wspominano o nakładach finansowych, demografii, specjalizacjach, trenerach, młodzieżowcach itp. - Tylko to trzeba przeczytać ze zrozumieniem, a nie z perspektywy Ferdka Kiepskiego.

  Nie śledzę wyników kombinacji norweskiej, czasem jakiś pasjonata tutaj na forum żuci ciekawostki, czasem gdzieś w mediach jakaś informacja się przewinie. Akurat byłem na obiedzie jak kombinatorzy biegli. Po komentarzu szło wyczuć że TVP posadziło odpowiednią osobę z wiedzą na stanowisku (nie Szczęsny co jakiś inny start komentował), co ładnie przekazywał informacje takim laikom jak ja. Po skokach na dużej Któryś z naszych (chyba Słowiok) był 12, ale konsekwentnie tracił metry i lokaty. Wtedy komentator coś powiedział że będzie "sukces jak zajmie miejsce w trzydziestce na IO", zirytowało to trochę. Ostatecznie było dwóch w 30.
  Wtedy przypomniały się wypowiedzi tu z forum, doszły wywiady z IO i może w moim odczuciu to nie był sukces, ale szacunek się należy tym chłopakom za desperację i walkę.
  Zobacz sobie jaka potęga gospodarczą i sportowa znalazła się za naszą 9 drużyną, z jaką desperacją walczyli o stypendium i 8 miejsce.
  Ty byś ich "wygwizdał" chętnie, tylko gwizdanie nie jest dyscypliną olimpijską i za 4lata do Chin nominacji olimpijskiej nie dostaniesz.


 • Ikjas bywalec
  @Andreas_MistrzPolotu @Andreas_MistrzPolotu

  Może jeszcze Tonio Tajner?

 • Andreas_MistrzPolotu stały bywalec
  ...

  kadry tak powinny wyglądać w kolejnym sezonie

  Kadra A:Kamil Stoch,Stefan Hula,Maciej Kot,Dawid Kubacki,Piotr Żyła,Jakub Wolny,Tomasz Pilch
  Kadra B:Paweł Wąsek,Bartosz Czyż,Olek Zniszczoł,Kacper Juroszek,Przemek Kantyka
  Kadra C:Łukasz Bukowski,Andrzej Stękała,Krzysztof Biegun,Krzysztof Miętus,Karol Niemczyk,Adam Ruda(powinno się go ściągnąć i dać mu szanse)

 • polotajner stały bywalec
  @acka @dervish

  Kase pewno Pzn ma tylko Polo bierze większość tej kasy dla siebie.

 • dervish profesor
  @acka @acka

  O co pretensje do Tajnera?
  Nie słyszałaś, ze od dwóch sezonów sytuacja sie zmieniła. Dawniej najwięcej pieniędzy pompowano w biegi, teraz większość budżetu PZN idzie na skoki. Skoki za czasów Horngachera dostają wielokrotnie więcej pieniędzy niż biegi. Prezes miał dwa wyjścia: postawić na skoki które w odróżnieniu od biegów mają jakąś w miarę przewidywalną przyszłość i realna perspektywę sukcesu albo pozostawić tak jak było czyli pompować kasę w biegi a skoki pozostawić na poziomie z czasów Kruczka. W takim przypadku nie stac nas by było na zatrudnienie Horngachera i bynajmniej nie chodzi tu o pensję ale o wymagania jakie trener postawił odnośnie nakładów na skoki narciarskie.

  Budzet PZN nie jest z gumy. W biegach nie mamy talentów na miarę Kowalczyk. W dzisiejszych czasach sukcesy w sporcie sa funkcja poniesionych na sport nakładów. Póki co PZN nie ma kasy na sfinansowanie na światowym poziomie aż dwóch dyscyplin. Poza tym, jeżeli chodzi o wysokość nakładów polskie skoki i tak są ubogimi krewnymi skoków norweskich i niemieckich.

 • Aaabbbb weteran
  @acka @acka

  Dzisiaj wygrała drugie złoto.

 • acka weteran

  Nie czepiajmy się już tylko Justyny Kowalczyk, bo dla niej ciągnięcie kariery ma sens terapeutyczny, nie sportowy. Przez to, że byłą taka osamotniona w swojej klasie sportowej, to życie nią pokierowało, a nie ona kierowała swoim życiem, jak to jednak robiła Bjoergen, mając koło siebie tłum ludzi z dużej, mocnej reprezentacji. Także facetów nie z przypadku.
  Zresztą i Bjoergen już gaśnie, choć wciąż z medalami. Ale marzenia o seryjnych złotach na tych Igrzyskach życie weryfikuje. Niemniej lukę po Bjoergen jest komu zapełniać. A po Kowalczyk?

 • acka weteran

  Sukces Ledeckiej tkwił w głowie, sprzęt tylko pomógł. A pożyczony dlatego, że snowboardzistka chciała się zabawić w narciarkę. I wyszło na to, że u nas Ledeckiej tytułu mistrza mogą zazdrościć i narciarze zjazdowi, i snowboardziści. A jedna Czeszka potrafiła ogarnąć na światowym poziomie dwie dyscypliny...


  U nas sprzęt jest, choć to wstyd, żeby kowalczyk musiała pożyczac Jaśkowiec przyzwoitsze narty, to chyba też Pana broszka, panie Tajner? I nie mogą ogarnąć nawet jednej dyscypliny, byśmy nie musieli się za nich wstydzić.

  Biathlonistkę Nowakowską może trzeba było w ramach treningu wysłać na służbę terminową w armii Łukaszenki, tam by ją nauczyli strzelać. Takiej Domraczewej jakoś wiatr nie przeszkadzał.

  Pobawmy się jeszcze lotami w marcu i przejdzmy na futbol, nasi kopacze też są ogólnie przeciętni, ale jednak na reprezentację, tak jak i na drużynę w skokach, paru niezłych udało się wybrać spośród mrowia mimoz. Na pewno wyjdą z grupy i jak odpadną, to po walce. A gdyby Lewy był taką mimozą , jak lwia naszych reprezentantów zimowych, to by w życiu nie pisano w hiszpańskiej prasie, że jeślibyby już dziś chciały zagrać o niego Real i PSG, to 160 baniek byłoby na stole. A jak dobrze pojdzie w Rosji...

  Jaki jest sens znęcać się dalej nad naszymi "zimniakami i zimówkami", skoro w takich bobslejach Rumunom do zlania naszych wystarczyły dwie nowe taczki kupione od łotyszy, którzy jak już zainwestowali w jakąs dyscyplinę zimowa nie wymagającą wysokich gór, to produkują i ludzi, i dobry sprzęt.

 • Adrian36 stały bywalec

  A reszta naszych wspaniałych bohaterów w sumie 54 czy ilu tam pozostałych powinna być solidnie wygwizdana za swoje kompromitacje i fatalne wrażenie. Trzeba ostro bo właśnie głaskanie i wieczne gadanie "nic się nie stało" do niczego dobrego nie doprowadziło. W Rosji po nieudanych MŚ dla siatkarzy, reprezentacja ta została solidnie wygwizda i tylko wpłynęło to na plus.. pamiętam że coś takiego było. U nas zaraz jak ktoś skrytykuje czy wygwiżdże to "hejter" zaraz i człowiek okrutny. Dobrze że te Igrzyska się już kończą.. przynieśliscie wyłącznie wstyd i popisaliście się nieudolnością z których śmieje się cały świat. Bo to jest głupota zapomnieć maskę założyć czy się wywalić na starcie. potykając się o własne nogi. Trzeba wziąć krytykę na klatę, KRYTYKĘ a nie "srejterstwo" dumni i wiecznie narzekajacy na wszystko sportowopodobne postacie.. a to za zimno, a to tor krzywy, a to coś tam, żarcie nie dobre.. Dobrze że te Igrzyska się już konczą. Idealnym podsumowaniem będzie pewnie zejscie z trasy Justyny na 30 km na co się zanosi i jest wielce prawdopodobne.

 • anonim
  @acka @acka

  No widzisz sukces Ledeckiej tkwił w sprzęcie.

 • FanZiobryPrzeciwnikUkladow początkujący

  Freund oddał pierwszy skok po kontuzji.

 • SebaSzczesny profesor
  Redakcja

  dajcie jakiś nowy temat bo nie ma o czym już pisać.
  Czytałem że Freund jest już po 1 treningu po kontuzji, napiszcie chociaż o tym jak nie ma nic lepszego.

 • acka weteran

  Cytat najzupełniej nie na temat:

  "Niemcy wygrywają na turnieju hokeistów charakterem i defensywną taktyką. Mieli szalone pięć dni, w których o włos wygrali cztery mecze:

  - 18 lutego po rzutach karnych 2-1 z Norwegią,

  - 20 lutego po dogrywce 2-1 ze Szwajcarią,

  - 21 lutego po dogrywce 4-3 ze Szwecją i dzisiaj, już bez dogrywki 4-3 z Kanadą!"

  I już widzimy dlaczego polski Hula zawsze zniknie w cieniu jakiegoś niemieckiego Wellingera, nawet jeśli są akurat porównywalnie mocni. I dlaczego hokeista Płachta, żeby zagrać w finale olimpijskim, musiał zostać Niemcem Plachtą. A jeszcze za komuny polscy hokeiści najczęściej Niemców leli, a teraz przegrywają z Brytolami, którym pół wieku temu wkładali po kilkanaście goli.

  Jak to miło oglądać Igrzyska i prawdziwych herosów bez stressu związanego z trzymaniem kciuków za naszych bohaterów. I sorry, złoto Ledeckiej na pożyczonych nartach zrobiło na mnie większe wrażenie, niż złoto Kamila....I gdyby Niemcy zostali mistrzami w hokeju, nie mam nic przeciwko.

 • Fansabirzhanam bywalec
  @dejw @dejw

  Oprócz tego na skoczni w miejscowości Bihać w Bośni odbyły sie zawody, ktore wygrał Nedzad Nadarević ptzed Sanelem Handanoviciem.

 • skijumpingexpert doświadczony

  https://youtu.be/FZqdonIUX40
  Przepraszam miał być ten link to jest orginał

 • skijumpingexpert doświadczony
  Polecam :)

  Warte wypromowania! Świetny materiał na przyszłość Polskiego hip-hopu! https://youtu.be/KgZCNF61dUA ( od kolegi)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).