FC Pań w Villach: Kolejne zwycięstwo Kriznar

 • 2018-02-25 15:20

Nika Kriznar zdominowała ostatni weekend lutego w ramach FIS Cup pań w austriackim Villach. Aktualna mistrzyni świata juniorek po raz drugi okazała się najlepsza w trzecioligowej stawce na obiekcie HS98.

Niespełna 18-letnia Słowenka w obu niedzielnych próbach zbliżyła się do rozmiaru Villacher Alpenareny. W pierwszej serii doleciała do 96. metra, a w finale poprawiła się o 1,5 metra. Na drugiej pozycji sklasyfikowana została Ema Klinec (90,5 oraz 92 metry), która do swojej rodaczki straciła 12,5 pkt. Na najniższym stopniu podium rywalizację ukończyła Luisa Goerlich z Niemiec (91,5 oraz 80,5 metra).

Kolejno na pozycjach nr 4 i 6 uplasowały się Austriaczki - Eva Pinkelnig (82 i 85 metrów) oraz Lisa Eder (91 i 75 metrów), a rozdzieliła je Francuzka - Oceane Paillard (84,5 oraz 82,5 metra).

Tym razem lepszą z przedstawicielek naszego kraju okazała się Kinga Rajda. 17-latka lądowała na 81. i 67. metrze, co dało jej 15. notę dnia. Anna Twardosz (77,5 oraz 65 metrów) finiszowała 19.

Na starcie zabrakło czterech skoczkiń, co poskutkowało startem wszystkich zawodniczek w obu rundach ocenianych.

Po dwóch triumfach w Karyntii Kriznar ma już na swoim koncie 580 punktów i niemal zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej FIS Cup bieżącego sezonu. Na dwa konkursy przed końcem kalendarza, które odbędą się 17 i 18 marca w Falun, Słowenka ma 198 punktów przewagi nad Danielą Haralambie z Rumunii. Na piątej pozycji znajduje się najlepsza z Polek - Kamila Karpiel (247 punktów).

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>

Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup Pań>>


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4028) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Pavel profesor
  @W_S

  Skąd wiesz, ze mają talent? U nas skacze bardzo mało dziewczyn i nie bardzo jest z czego wybierać. Nawet najlepszy trener niewiele tu pomoże.

 • pn111222 początkujący

  W Polsce nie ma trenera żadnego wśród tych zatrudnionych, który by mógł podnieść jakkolwiek poziom u kobiet. Trzeba zatrudnić jakiegoś fachowca i cała ekipą inaczej zostaniemy w miejscu. Dużo nie trzeba, fundamenty przecież są pod skoki stworzone i to niezłe, więc nie rozumiem tej ogromnej niechęci Tajnera do inwestycji w skoki kobiet.

 • W_S profesor

  To jest smutne, że nasze zawodniczki nie notują żadnego progresu, tylko albo stoją w miejscu, albo notują regres...
  Wszystkie dziewczyny mają talent, ale potrzeba trenera, który zna się na skokach, najlepiej zza granicy. Bez tego skoków kobiet w Polsce nigdy nie będzie, a na Małysza w spódnicy nie mamy co liczyć. Tajner by zainwestował hajs, ale po co? Lepiej mieć na panienki... Smutne.

 • kakagonzalez doświadczony
  @Andreas_MistrzPolotu @Andreas_MistrzPolotu

  Ze skoczkami (na początku) było całkiem ok. Pytanie, czy boski Apollo byłby w stanie wyłożyć kasę - myślę, że Kruczek nie miałby przeciwwskazań :D

 • Sousuke bywalec
  @Andreas_MistrzPolotu @Andreas_MistrzPolotu

  A to byłby bardzo dobry pomysł!

 • Andreas_MistrzPolotu stały bywalec
  ....

  Łukasz Kruczek na trenera kadry kobiet;)

 • sheef profesor
  Okiem Kibica - Polki podczas weekendu FC w Villach

  Ten weekend w wykonaniu naszych dziewczyn raczej można zapisać na plus, mimo że szczególnych powodów do optymizmu też raczej nie ma. Oczywiście każdy by wolał by nasze dziewczyny zajmowały miejsca w TOP 20 w PŚ a nie w FC ale pewnych rzeczy po prostu nie przeskoczymy. Nie z takim trenerem i nie z takim podejściem do kobiecych skoków w Polsce.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).