PŚ w Planicy: Norwegia triumfuje, Polska poza podium

 • 2018-03-24 11:47

Reprezentacja Norwegii triumfowała w ostatnim w sezonie drużynowym konkursie Pucharu Świata na mamuciej skoczni w Planicy (HS240). Triumfatorzy Pucharu Narodów wyprzedzili drużyny Niemiec i Słowenii. Polacy zajęli czwartą pozycję.

24.03.2018 - Norwegowie24.03.2018 - Norwegowie

W pierwszej serii konkursowej najlepsi okazali się Norwegowie. Mistrzowie olimpijscy po lotach Daniela Andre Tande (243,5 m), Andreasa Stjernena (236 m), Roberta Johanssona (240,5 m) i Johanna Andre Forfanga (242 m) prowadzili na półmetku z przewagą 58,4 punktu nad Polską.

Biało-Czerwoni po próbie Piotra Żyły na 211 metr zajmowali szóstą lokatę. Rekord życiowy Stefana Huli (231 m) oraz lot Dawida Kubackiego (223 m) wywindował nasz zespół na czwartą pozycję. Najdłuższy lot pierwszej serii w wykonaniu Kamila Stocha (248,5 m) pozwolił Polakom na awans na drugą lokatę.

Na trzeciej pozycji sklasyfikowani byli Niemcy, u których rekord życiowy - 243 m - ustanowił Richard Freitag. Ekipa Wernera Schustera traciła 10,6 pkt. do drugich Polaków, a także miała przewagę 1 punktu nad czwartą Słowenią.

Kolejne pozycje zajmowały drużyny Japonii, Austrii, Szwajcarii i Rosji. Do finałowej rundy nie awansowały zespoły Stanów Zjednoczonych i Włoch, u których sportową karierę lotem na 153,5 m zakończył Roberto Dellasega.

Pierwszą serię zawodów rozegrano z 5. (gr. 1, 3 i 4) i 6. (gr. 2) belki.

W finale Norwegowie powiększyli swoją przewagę. Daniel Andre Tande (241,5 m), Andreas Stjernen (225,5 m), Robert Johansson (241 m) i Johann Andre Forfang (240,5 m) triumfowali pokonując drugich Niemców o 137,3 punktu. Na najniższym stopniu podium stanęła reprezentacja gospodarzy.

Reprezentantom Polski nie udało się utrzymać miejsca w czołowej trójce zawodów. Po locie Piotra Żyły (207 m) nasz zespół spadł na czwartą pozycję. Oczko wyżej przesunął Polaków Stefan Hula (229 m), ale na czwartą lokatę ekipie mistrzów świata z Lahti przywrócił Dawid Kubacki (211 m). Ponownie najdalej poszybował Kamil Stoch (244,5 m), ale przysiad przy lądowaniu spowodował utrzymanie czwartej lokaty, ze stratą 4 punktów do trzecich Słoweńców.

Na kolejnych pozycjach zawody zakończyły drużyny Japonii, Austrii, Rosji i Szwajcarii.

Finałową rundę przeprowadzono z 5. (gr. 1) i 6. (gr. 2-4) platformy.

W nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej konkursu najlepszy okazał się Daniel Andre Tande (243,5 m i 241,5 m), który wyprzedził Roberta Johanssona (240,5 m i 241 m) i Domena Prevca (237 m i 237,5 m). Czwarty był Kamil Stoch, trzynasty Stefan Hula, siedemnasty Dawid Kubacki, a dwudziesty pierwszy - Piotr Żyła.

Johann Andre Forfang utrzymał się na prowadzeniu w klasyfikacji turnieju Planica 7. Norweg w pięciu próbach uzbierał notę 1104,7 pkt. i przed dwiema finałowymi seriami wyprzedza o 22,1 pkt. drugiego Kamila Stocha (1082,6 pkt.) oraz o 30,4 pkt. trzeciego Roberta Johanssona (1074,3 pkt.).

W Pucharze Narodów zdecydowanie prowadzą pewni triumfu Norwegowie (6927 pkt.). Na drugim miejscu umocnili się Niemcy (5859 pkt.), którzy wyprzedzają trzecich Polaków (5649 pkt.) o 210 punktów.

W niedzielę w Planicy odbędzie się wielki finał sezonu Pucharu Świata z udziałem pięciu reprezentantów Polski. Początek zawodów o 10:00. Godzinę wcześniej odbędzie się seria próbna.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz nieoficjalne indywidualne wyniki konkursu >>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Planica 7 >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Narodów >>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (70717) komentarze: (934)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • dervish profesor
  fotografia dnia - Puchar narodów

  1 Norwegia 6927 0
  2 Niemcy 5859 -1068
  3 Polska 5649 -1278
  4 Austria 3544 -3383
  5 Słowenia 3156 -3771
  6 Japonia 2606 -4321
  7 Szwajcaria 1013 -5914
  8 Rosja 455 -6472
  9 Finlandia 119 -6808
  10 Czechy 95 -6832
  11 USA 62 -6865
  12 Kanada 31 -6896
  13 Bułgaria 15 -6912
  14 Francja 12 -6915
  14 Włochy 12 -6915
  16 Estonia 0 -6927
  16 Kazachstan 0 -6927

 • DJ_GEORGE początkujący
  @Paulpolska @ZKuba36

  SŁUSZNIE! Do tego doszłyby punkty za obniżoną belkę i II miejsce pewne.

 • Homeomorfismus stały bywalec
  @zimowy_komentator @zimowy_komentator

  Stracił Stoch sporo punktów za styl.

 • RyoyuKobayashiFAN doświadczony
  @zimowy_komentator @zimowy_komentator

  O ja należałem do klubu przeciwników dotykowcow również. :-)
  9 lat dokładnie byłem przywiązany do pewnej kultowej Nokii.
  I też twierdziłem że smartfon to duże nie poręczne , zaraz się zbije ekran i śmiałem pod nosem kręcąc głowa jak lubię mogą z czymś tak dużym i jeszcze rozbitym chodzić.
  Tak się złożyło że straciłem pod kołami swoją nokie w ubiegłym roku. I coś w mnie pękło kupiłem ten telefon wielkości deski do krojenia. Żyje . Kupiłem 2 x etui 2x szybka na ekran. Telefon mam już blisko rok. Upadł kilka razy. Działa ekran nienaruszony. Lekkie pęknięcia szybki ochronnej praktycznie nie widoczne. No i taka konstrukcja zamkniętej deseczki to brak miejsc gdzie będzie zbierał się kurz i brud. Zdecydowanie lepiej znosi warunki terenowe, błota piaski ..

  Podpisano , były analogowiec

 • Hornygacher początkujący
  @Pavel @salto_de_esqui

  Różnice to widać między zwykłym wideo a hdr

 • Sajmon_er bywalec
  @Sajmon_er @Maradona

  W takim razie mój bład

 • zimowy_komentator profesor
  Ale Babiarz mnie wkręcił

  Uwierzyłem mu, że Kamil dzisiaj wygrałby konkurs. A tu się okazuje, że nawet na podium by go nie było. A w sumie to dziwne, bo po takich skokach nie być na podium to naprawdę... Musiałby oddać chyba 2 x 250 metrów aby wygrać :o

 • zimowy_komentator profesor
  @zimowy_komentator @jma

  Wystarczy, że spojrzysz na wskazówkę tradycyjnego ściennego zegara i już jesteś wkręcony. Ja bodajże rok temu zacząłem oglądanie od serii finałowej, albo dwa lata temu, już nie pamiętam. A ustawianie może i jest np. w smartfonach ale ja smartfona w ręku nigdy nie miałem. Podstarzałym dziadem też nie jestem, bo mam 25 lat - po prostu kupiłem 10 lat temu telefon komórkowy i wyobraź sobie, że chodzi do dziś, nie chce się też zepsuć, choć tysiąc razy mi upadał na podłogę i się roztrzaskiwał - nadal jest jak nowy i działa (odpukać). I jak tu się pozbyć takiego telefonu na rzecz nowinki która upuszczona na podłogę będzie się nadawała do wyrzucenia ? Analogowcy są i mają się świetnie ! :)

 • Nestor_Machno początkujący

  Odnośnie do konkursu drużynowego ? wydaje mi się, że trener uznał, co następuje: szanse na dogonienie Niemców w PN są iluzoryczne z uwagi na zbyt wiele zmiennych pozostających poza kontrolą. Drużyna sąsiadów jest daleka od rozsypki ? Freitag na koniec sezonu wyraźnie się ogarnął, mocny jest Eisenbichler, niezły Leyhe, Wellinger może i myślami jest już od dawna przy drinku z palemką w ciepłych krajach, ale ostatni występ w sezonie, do tego drużynowy, sprzyja rzutowi na taśmę. Stąd zamiast robić ekipie łagier z powodu spiny na osiągnięcie bardzo mało realnego celu postawił na piknik, obejmujący zabawę z puszczaniem zawodników. I dobrze, porządny szef wie, że czasem lepiej ludziom odpuścić.

 • Maradona weteran
  @Sajmon_er @Sajmon_er

  No właśnie Diego Dellasega i Roberto Dellasega to chyba nie są bracia. Co prawda wg Wikipedii i kilku innych stron są kuzynami, ale trafiłem kiedyś na wywiad z Diego, w którym mówił, że z Roberto łączy go jedynie nazwisko i to, że obaj pochodzą z Predazzo. Ale nie pamiętam gdzie to czytałem.

 • kate28 bywalec
  komentatorzy

  Jeszcze w temacie komentatorów:
  Myślę, że współkomentator Szczęsnego z tego materiału:
  https://www.youtube.com/watch?v=jeE0S7zZtlk

  by się nadał :))

 • Azarius początkujący
  @skajler @Skajler

  Nie pojąłeś sensu. Bułki miały reprezentować wartość materialną. W takich przypadkach to jest uznawane za kradzież. Ale jeżeli chodzi o zdjęcia/filmy/grafiki itp to wiele osób sądzi że to nie kradzież. Mylnie. To jest to samo.

 • Sajmon_er bywalec

  11-19 maja: posiedzenie FIS i to najblizsza data ze skokami i zobaczymy jak te pajace ułoża kalendarz-6 druzynówek absolutny maks. Licze tez ze zostanie tak jak ze wstepnego kalendarzu LGP Rasnov

 • ortem bywalec

  Pewnie jutro się dowiemy co dalej z Horngacherem. Ja obstawiam raczej, że zostanie. Raczej, obaczym

 • Sajmon_er bywalec
  Roberto Dellasega

  Takie małe podsumowanie:
  Ma teraz 27 lat.
  Wybuch formy i życiowy sezon 12/13-5 razy w drugiej serii i uzbierał 24 punkty,
  a ogół punktował 6 razy. Od sezonu 15/16 skacze juz kaszanke w pokracznym stylu i w PŚ
  12 razy z rzędu nie przeszedł Q. Ta decyzja mnie nie dziwi. A z ciekawostek to ma brata-
  Diego który tez był skoczkiem jednak takze szybko zakończył kariere.
  Włosi mają teraz Insama i musza o niego zadbać bo i Colloredo i Bresadola to granica 30-tki.
  Mają jeszcze nadzieje w postaci Giovaniego Bresadoli, Gabriele Zambelliego czy Di Lenardo.
  No i jest takze syn najlepszego Włoskiego skoczka w historii Roberto Cecona czyli Federico,
  który takze idzie śladami niestety Dellasegi

 • ZXCVBNM_9999 weteran
  @Sajmon_er @Sajmon_er

  Decyzja to dopiero jutro. Ale to prawda, rozmowy trwają.

 • ZXCVBNM_9999 weteran
  @ZXCVBNM_9999 @Azarius

  Kradzież bułek to strata - sklep notuje. Orginał zmienia właściciela, co dla sklepu jest tragiczne w skutkach.
  Ale tu mamy doczynienia ze zwykłymi zdjęciami na których nikt nie zarabia. Są sobie bo są. Skijumping TV wykorzystał kilka zdjęć jako kopia nie przynosząc żadnych strat temu serwisowi. Więc o jaką cho... chodzi?
  Pobieranie z torrentów produktów na licencję - kradzież
  Zabieranie cudzych pomysłów - kradzież
  Wykorzystanie nic nie znaczących zdjęć - to już nie jest kradzież
  Rozumiem jakby skijumping tv próbował na tym zarabiać, ale to nie miało miejsca.

 • Sajmon_er bywalec

  Ponoć ważą sir losy Trenera.... do rozmów przysiedli prezes, dyrektor i główny bohater serialu
  Przeczytałem ze juz dzis mamy poznac decyzje

 • jma weteran
  @skajler @Skajler

  Dura lex sed lex.

  Pitolenie w rodzaju "ciężko pracowałem, montowałem filmy po nocach, a wszystko to dla was" można włożyć między bajki. Wartość intelektualna i autorska jest najbardziej niedocenianą wartością w naszym kraju a przez to najczęściej kradzioną "no bo przecież wrzuciłem tylko parę zdjęć z neta". Sorry. Jak prowadzisz działalność komercyjną to sobie te zdjęcia kup. A jak nie chcesz kupować to wsiadaj w auto, załatw akredytację, jedź do Planicy i sobie zdjęć natrzaskaj, choćby telefonem. Koszt takich zdjęć jest olbrzymi - od sprzętu, po wyjazd, hotele, wejściówki. A ten sobie zgrał zdjęcia z neta, bo prowadzi taki fajowski kanał na jutubie i jeszcze żali się jaka to niedobry właściciel zdjęć, bo przecież jak się upomniał to on od razu zdjęcia usunął. To tak jakby ukradli ci rower, ty go znajdujesz u złodzieja, a on ci mówi "no dobra oddaję ci rower i po sprawie".

 • skajler doświadczony
  @skajler @Azarius

  policja nigdy by nie szukała złodzieji bułek

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).