Gangnes w kadrze narodowej, Stjernen kontynuuje karierę

 • 2018-05-02 13:59

Norweski Związek Narciarski uciął spekulacje. Kenneth Gangnes, który ma za sobą rehabilitację po czwartym zerwaniu więzadeł krzyżowych w kolanie, znalazł się w kadrze narodowej na sezon 2018/2019. Łącznie znalazło się w niej siedmiu skoczków.

Andreas StjernenAndreas Stjernen

Wraz z Alexandrem Stoecklem do Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym 2019 przygotowywać będą się: Daniel Andre Tande, Robert Johansson, Johann Andre Forfang, Andreas Stjernen, Anders Fannemel, Halvor Egner Granerud i Kenneth Gangnes.

Norweska federacja w oficjalnym komunikacie prasowym podkreśla fakt, iż taki dobór personalny oznacza m.in. kontynuowanie kariery przez Stjernena. Dla Graneruda, który w sezonie olimpijskim zastępował Gangnesa, będzie to pierwszy okres przygotowawczy z elitą.

Karty odkrył też Christian Meyer, główny trener żeńskiej kadry narodowej. W tej znalazły się trzy sportsmenki. Obok zdobywczyni Kryształowej Kuli, Maren Lundby, status członkini najwyższej grupy szkoleniowej otrzymały Silje Opseth i Anna Odine Stroem.


Dominik Formela, źródło: skiforbundet.no
oglądalność: (10455) komentarze: (39)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • MarcinBB redaktor
  @MarcinBB @deSKI

  Przecież na szczęście nikt nie każe nikomu czytać moich wypocin. (Choć gdyby na przykład zakłady penitencjarne chciały je nadawać z głośników na oddziałach dla skazanych za najcięższe przestępstwa, to bym się nie obraził ;-). Zawsze jakiś pożytek by z nich był).
  Ale ja nie mogłem wyrzucić do kosza tylu godzin pracy.

 • deSKI bywalec
  @MarcinBB @MarcinBB

  Daj sobie już spokój z tym felietonem. Nikt już nie płacze za zeszłosezonowym śniegiem.
  Lato u nas, grille, sandały, te sprawy, tak więc nerwowa atmosfera została rozrzedzona przez letni wiatr niosący zapach grillowanej karkówki i żadne siekiery oraz kowadła już nie wiszą, tym bardziej, że siekiery nie mają czasu wisieć, bo są przydatne przy rąbaniu drewna do grilla, a jesienią będą rąbać drwa na zimowy opał oraz ogacenie chałup.
  Felieton końcowy napiszesz w marcu 2019r.

 • MarcinBB redaktor
  @MarcinBB @piotr90

  Uwierz mi, skoki SĄ moją pasją. Od 17 lat. Godzina czasu? Oj mój młody przyjacielu...

 • kkkk weteran

  Stjernen jednak zostaje i dobrze, Gangnes miał zamrożone miejsce, szkoda jedynie braku Lindvika

 • gosposia weteran
  @Kolos @kolos

  Oczywiście.
  Ona jest istotniejsza również od tego, jak skacze i jak wygląda na tle pozostałych.
  Szkoda, że nie jesteś na miejscu Stoeckla, bo byś mu w ogóle zakazał skakania na nartach i mielibyśmy najgroźniejszego rywala z Norwegii z głowy. Proponowałabym ten zakaz ustanowić pod groźbą chłosty najlepiej.

 • Kolos profesor
  @Kolos @gosposia

  Istotniejsza jest seria kontuzji a nie to kiedy ostatni raz skakał.

 • piotr90 stały bywalec
  @Pavel @pavel

  Tak to prawda,ale w takim układzie to nie było jego pasją skoro nie zostaje po zakończeniu kariery przy sporcie.

  Bo woli pójsc do pracy... Trochę takie dziwne dla mnie, ale widocznie tak Norwegi jest utworzony system.
  U nas skoczkowie zostają nawet jak nie zrobia kariery.

 • piotr90 stały bywalec
  @piotr90 @StrasznyRybolakOtchlani

  Tak, nie ma dyskusji,ale ja tylko pisałem o dwóch sezonach gdzie stawał na podium...

 • piotr90 stały bywalec
  @MarcinBB @MarcinBB

  Jakby była waszą pasją skoki, to felieton juz by się dawno pojawił.  Rozumiem sprawy osobiste, rodzina ;). Ale felieton to tylko godzina czasu ,wystarczy coś napisać ,a dla was to jest pestka, w końcu jakoś ten komentarz się pojawił ;).

 • gosposia weteran
  @Kolos @kolos

  A co to zmienia?
  Ponadto naginasz, żeby nie napisać kłamiesz. To nie było trzy, ledwie trochę ponad dwa lata temu.
  Zresztą. Niecały rok temu, w sezonie letnim pomiędzy kontuzjami, Gangnes znów był zdecydowanie najlepszym Norwegiem.
  Ale tego to już Ty nie zauważyłeś. Albo nie chciałeś, bo Ci nie pasowało do koncepcji.
  pozdrawiam

 • MarcinBB redaktor
  Okiem Samozwańczego Autorytetu

  Bardzo serdecznie przepraszam wszystkich zawiedzionych oraz wciąż oczekujących czytelników za zwłokę w publikacji felietonu podsumowującego sezon. Sytuacja osobista i zawodowa mocno ogranicza mój czas. Felieton jest w trakcie przygotowania i zostanie opublikowany gdy tylko znajdę czas, by go ukończyć.
  Zdaję sobie sprawę że nad moją głową wisi nerwowa atmosfera i jest tak gęsta, że że dałoby się w niej zawiesić nie tylko siekierę, ale parę kowadeł ;-) Obiecuję, że się postaram.
  pozdrawiam

 • opel123 weteran

  A tak wogóle to było podsumowanie sezonu przez Samozwańczy Autorytet?

 • Pavel profesor
  @piotr90

  Norweg w byle jakim zawodzie w swoim kraju zarabia więcej niż przeciętny skoczek na poziomie 15-20 miejsca w PŚ, a co za tym idzie nie ciągnie ich, aby bawić się w skakanie w nieskończoność. Takie przeciwieństwo naszych skoczków.

 • StrasznyRybolakOtchlani weteran
  @piotr90 @piotr90

  Hilde w 2015 prezentował o niebo lepszy poziom niż w 2018, więc nie ma co dyskutować nad jego sytuacją. Osobiście uważam, że degradacja do kadry B go pogrążyła.

 • piotr90 stały bywalec
  @piotr90 @StrasznyRybolakOtchlani

  Hilde miał formę na dwa sezony ;.

 • piotr90 stały bywalec
  @piotr90 @piotr90

  twu odpowiedz.xd

 • piotr90 stały bywalec
  @piotr90 @StrasznyRybolakOtchlani

  OK dzięki, za komentarz

 • StrasznyRybolakOtchlani weteran
  @Kolos @kolos

  Ciągle nie dotarło, że Gangnes ostatnio rywalizował z kolegami z kadry podczas LGP 2017, czyli niecały rok temu, i był z nich najlepszy...?

 • StrasznyRybolakOtchlani weteran
  @piotr90 @piotr90

  Bo miejsce w norweskiej kadrze B wymaga słonej zapłaty i po prostu nie każdy sobie może na taką atrakcję pozwolić, stąd też szybciej kończy się motywacja zawodnikom, którzy mają przed sobą coraz krótszą perspektywę.
  Taki był powód masowych końców kariery u Norwegów w 2015, od tego czasu zakończyli jeszcze Hilde (ani młodo, ani w super formie), Aune (który nie bardzo rokował, aczkolwiek był mocnym punktem B-kadry), no i Sjoeen, który jest odosobnionym, patologicznym przypadkiem.

 • piotr90 stały bywalec

  Pytanie głupie. Dlaczego Norwegowie mają tendencje do kończenia kariery kiedy się jest formie i jest dość młodym zawodnikiem ?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).