Bickner osamotniony w amerykańskiej kadrze A

 • 2018-05-26 21:09

Amerykańska federacja ogłosiła składy kadr mężczyzn oraz kobiet na nadchodzący sezon. Znalazło się w nich miejsce dla zawodników i zawodniczek startujących minionej zimy w Pucharze Świata i Pucharze Kontynentalnym.

Do męskich grup szkoleniowych trafiło jedynie trzech zawodników. Jedynym członkiem kadry A pozostanie Kevin Bickner. 21-latek zanotował najlepszy sezon w karierze, siedmiokrotnie plasując się w czołowej "30" zmagań Pucharu Świata, co dało mu 39. lokatę w klasyfikacji generalnej tego cyklu. Najwyżej sklasyfikowany został podczas zawodów na skoczni mamuciej w Planicy, gdzie zajął 16. miejsce. W składzie kadry B znalazł się Michael Glasder, natomiast Casey Larson trafił do kadry C. Ci dwaj skoczkowie punktowali ubiegłej zimy jedynie w Pucharze Kontynentalnym, zajmując dwukrotnie lokaty w czołowej "30" konkursów. Miejsca w kadrach zabrakło dla Nicholasa Mattoona, który postanowił zawiesić swoją karierę. Nadal nieznana jest sytuacja Williama Rhoadsa. W ubiegłym sezonie zajął 57. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ, jednak nie trafił do żadnej z kadr narodowych na sezon 2018/19.

Ze względu na słabe wyniki kobiet, żadna z nich nie spełniła odpowiednich kryteriów, aby trafić do kadry A. W kadrze B znalazły się startujące ubiegłej zimy w Pucharze Świata Sarah Hendrickson oraz Nita Englund. Do kadry C trafiły Annika Belshaw, Nina Lussi, Tara Geraghty-Moats, Logan Sankey oraz Samantha Macuga. Dla Belshaw, Sankey oraz Macugi to pierwszy sezon w kadrze C. W zeszłym sezonie należały do kadry młodzieżowej. Tara Geraghty-Moats trafiła również do kadry C kombinatorek norweskich. Abby Ringquist, zawodniczka plasująca się najwyżej wśród Amerykanek w klasyfikacji generalnej PŚ 2017/18 (45. lokata), postanowiła zakończyć sportową karierę po Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu.

- Skoczkowie i trenerzy są bardzo podekscytowani możliwością powrotu do treningów. Mamy grupę młodych i zmotywowanych sportowców, którzy bez wątpienia będą chcieli dokonać w tym sezonie sporych postępów. Planujemy także, aby skoczkowie narciarscy trenowali wraz z przedstawicielami kombinacji norweskiej. Ich współpraca może przynieść wiele korzyści – podsumował dyrektor drużyny oraz były skoczek, Clint Jones.

Kadry narodowe Stanów Zjednoczonych na sezon 2018/19:

Mężczyźni:

Kadra A:

Kevin Bickner (39. miejsce w PŚ 2017/18).

Kadra B:

Michael Glasder (86. miejsce w PK 2017/18).

Kadra C:

Casey Larson (82. miejsce w PK 2017/18).

Kobiety:

Kadra B:

Sarah Hendrickson (49. miejsce w PŚ 2017/18);

Nita Englund (55. miejsce w PŚ 2017/18).

Kadra C:

Annika Belshaw (31. miejsce w PK 2017/18);

Logan Sankey (41. miejsce w PK 2017/18);

Samantha Macuga (42. miejsce w PK 2017/18);

Nina Lussi;

Tara Geraghty-Moats.

Piotr Bąk, źródło: fis-ski.com

oglądalność: (5420) komentarze: (13)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jan09 początkujący

  Dziś Wpadłem na fajną stronke dzięki której sprawdzisz swoje IQ
  Przeciętna człowieka to 90-109.

  www.tester-20.Tk
  ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
  Mi wyszlo 112 Wiec ok. A ty jakie masz?
  Przejdź test i sprawdź:)

 • Tomeson doświadczony
  @Tomeson @mottus

  Ojej, wielka szkoda... Dziękuję za odpowiedź.

 • mottus doświadczony
  @Tomeson @Tomeson

  Niestety nie, nie odzyskał dotąd pełni sprawności.
  https://www.instagram.com/nick_fairall/?hl=pl
  Jest pod opieką tej fundacji:
  https://highfivesfoundation.org/athlete/nick-fairall/#

 • Tomeson doświadczony

  Wiadomo co się w tej chwili dzieje z Nickiem Fairallem? Po fatalnym upadku w Bischofshofen wróżono mu nawet kalectwo. Ciekawi mnie, czy wrócił do pełni zdrowia.

 • polotajner stały bywalec

  Amerykanie mają najlepszego skoczka (Bicknera) od czasów Alborna i Jonesa.

 • Kolos profesor
  @Meier_Welle @Meier_Welle

  Przecież pisze w tekście że jego sytuacja jest póki co nieznana. Kariery Rhoads nie zakończył bo by to przecież ogłosił. Być może ją zawiesił albo nie może się zdecydować co robić dalej.

 • salto_de_esqui weteran
  @Nowyskoczek5 @Nowyskoczek5

  Może po prostu stwierdził, że bez sensu się w to bawić.

 • Nowyskoczek5 profesor
  Co to ma byc ja sie pytam !?

  Rhoads poprzedni sezon mial najlepszy w karierze,zdobyl punkty PŚ a teraz go nie ma ??
  Przecież to jest przyszłość (obok Bicknera ) amerykańskich skoków !

 • W_S weteran

  Brak Rhoadsa to spore zaskoczenie. Jest młody, zdobył w zeszłym sezonie pierwsze pkt PŚ, a tu naraz brak go w kadrze...

 • borek99 doświadczony
  @sosik333 @sosik333

  Brown nie wypełnił kryteriów niezbędnych, żeby załapać się do kadry.

 • Meier_Welle bywalec

  Gdzie jest William Rhoads?

 • sosik333 doświadczony

  A AJ Brown?

 • stochomanka1978 doświadczony

  Kevin fajniutki jest

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).