Konkursy Letniego Grand Prix i Pucharu Świata w Libercu odwołane!

 • 2018-06-07 17:21

Miał być wielki powrót po latach, a jest ponownie wielki zawód. Zaplanowane na wrzesień zawody Letniego Grand Prix oraz styczniowe konkursy Puchar Świata w Libercu zostały odwołane.

Według oficjalnie zatwierdzonych kalendarzy przez Międzynarodową Federację Narciarską, Liberec miał organizować 28 września zawody Letniego Grand Prix, zaś w dniach 12-13 stycznia 2019 roku - konkursy Pucharu Świata. Do 5 czerwca Czeski Związek Narciarski miał podjąć decyzję o chęci przeprowadzenia narciarskiej rywalizacji.

Jak się jednak okazało, pomimo pewnego miejsca w kalendarzu, Czesi podjęli decyzję o nieorganizowaniu zawodów z udziałem najlepszych skoczków świata. Informacja została w czwartek potwierdzona przez FIS.

Podobna sytuacja miała miejsce w sezonie 2014/2015. Liberec miał wówczas gościć w lutym zawody Pucharu Świata. Czesi zrezygnowali jednak z tego wydarzenia na niespełna dwa miesiące przed planowanym terminem. Jako powód podawano m.in. brak możliwości przygotowania transmisji telewizyjnej. Zawody zostały wówczas przeniesione do Titisee-Neustadt, zaś czeskie skocznie zniknęły z wszystkich kalendarzy rozgrywek FIS na blisko trzy lata.

O tym, kto zorganizuje zawody Pucharu Świata w dniach 12-13 stycznia 2019 roku, FIS poinformuje 10 lipca.

Konkurs Letniego Grand Prix, planowany na 28 września, został definitywnie wykreślony z kalendarza.

Adam Bucholz, źródło: FIS

oglądalność: (11901) komentarze: (41)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Mc15011 doświadczony
  @Szymon_ski_jump_444 @Szymon_ski_jump_444

  W sezonie 2012/2013 miał być PŚ w Libercu ale już tyle razy to wspomniałem dlaczego odwołali, że aż nie chcę mi się tego wspominać...

 • Szymon_ski_jump_444 bywalec

  To nie było wykluczone. Już chyba w 2014/2015 miał być Liberec, też nic nie wyszło.

 • MK92 stały bywalec
  Liberec 2019

  Miał być powrót po 10 latach, kiedy w 2009 roku w Libercu odbyły się MŚ. Wyszło jak zwykle...

 • salto_de_esqui weteran
  @salto_de_esqui @Wojciechowski

  Niektórzy mają misję zwalczać "trolla" i "hejt" wg ich widzimisię 165265562. raz, zamiast przyjąć, że ktoś nabija się z was bezustannie:).

 • Wojciechowski profesor
  @salto_de_esqui @salto_de_esqui

  Jeśli ktoś nie zagląda tu codziennie, to i tak ciężko to przegapić. Cóż, każdy ma jakąś swoją misję/rozrywkę/sposób na spędzenie wolnego czasu (niepotrzebne skreślić).

 • salto_de_esqui weteran
  @salto_de_esqui @SN2016

  Logiki to ty za grosz nie masz. Skoro jest popyt na to w Polsce, bo Janusze z Grażynami sięgają do portfela, to jasne że warto się starać. Ale w cywilizowany sposób, a nie robiąc laskę na każdym kroku Hoferowi, byle tylko łaskawie coś Polsce przyznał. Tajner z Małyszem się ośmieszają. Polecam wywiad z chodzącym słupem reklamowym - tam Adaś nawet nie wiedział, jak bardzo się kompromituje i obnaża kulisy działań PZN-u z FIS-em.

 • SN2016 stały bywalec
  @salto_de_esqui @salto_de_esqui

  Acha, czyli w takim razie jak Tajner stara się o więcej PŚ w Polsce to źle, a jak to olewa to też źle, bo wtedy polskie skoki na tym tracą. Gratuluję logiki.

 • salto_de_esqui weteran
  @salto_de_esqui @Malopolska

  Tak, jestem Janek Ziobro. Razem z rodziną:). Nie wylewam żali, tylko mam sporo śmiechu z totalnych oszołomów jak ty i kilkunastu tu podobnych - towarzystwo wzajemnej adoracji nad dyscypliną, z której każdy normalny się ironicznie śmieje. Gdzie nie zapytam kogoś spoza PL (i Szwablandii), to się pukają w głowę i pytają, co to jest.

 • salto_de_esqui weteran
  @salto_de_esqui @dzika_swinia @Wojeciechowski

  Nie każdy tu zagląda codziennie, więc czasem pisanie 1358. raz tego samego ma sens. Czesi badali sytuację, żeby zobaczyć, jak FIS zareaguje - ten im bez szemrania zapewnił miejsce w kalendarzu. To mądry naród, mądrzy ludzie i mądrze pokazali wtedy środkowy palec Hoferowi. My mamy Małysza i Tajnera, którzy obciągnęliby Hoferowi w każdej sytuacji, byle nam coś "dał". Zresztą już prezio działa a propos przejęcia Liberca.

 • Mc15011 doświadczony
  @Wojciechowski @Wojciechowski

  DOŻYWOTNIO NIE POWRÓCI!!! Przynajmniej dopóki dyrektorem PŚ będzie Hofer, a prezydentem FISu będzie Casper PŚ nigdy nie zawita do Czech. Taka prawda.

 • inma początkujący

  Nowy portal erotyczny na którym znajdziesz sąsiadke.
  Wejdź załóż konto za free i szukaj!

  www.randki.5X.pl
  ------------------------
  A Może to będzie twój szczęśliwy dzień

 • Sajmon_er bywalec

  https://sport.onet.pl/zimowe/skoki-narciarskie/skoki-narciarskie-201819-wisla-chce-przejac-konkursy-ps-w-libercu/j13rv22
  Ohoho Tajner działa. Ależ świetnie by było gdyby 12-13 stycznia były znowu w Wiśle

 • mateo_1809 bywalec
  LGP

  Mogli by dać konkurs w Szczyrku (skocznia będzie przygotowana bo jest w sierpniu Kontynentalny), zrobić dodatkowy konkurs w Hinterzarten, Courchevel, Einsiedeln albo też dać 29 września dodatkowy konkurs w Hinzenbach

 • Malopolska doświadczony
  @salto_de_esqui @salto_de_esqui

  A może ty jesteś Janek Ziobro lub ktoś spokrewniony, ze tak wylewasz różne żale na skoki? Ja przynajmniej siedzę na tym portalu bo skoki narciarskie to mój ulubiony sport, a nie marnuję czasu na złośliwe komentarze. Dla przykładu, jeśli nie interesuję się krykietem to nie wchodzę na ich portal żeby pisać, że ten sport jest ironiczny czy niszowy.
  Zresztą kończę polemizowanie z tobą, bo to nie ma sensu.

 • Wojciechowski profesor
  @salto_de_esqui @salto_de_esqui

  W drugą stronę też to działa i chyba trudno się dziwić, że akcja wywołuje reakcję. Nie każdy ma ochotę na czytanie po raz 1378. z grubsza tego samego, ale też ma prawo to wyrazić. Taka zabawa w kotka i myszkę. Mnie nie racjuje, może niektórych tak.

 • dzika_swinia weteran
  @salto_de_esqui @salto_de_esqui

  To czemu się nie jorgnęli przed ustaleniem kalendarzy? ;) wiadomo że prowokacja z Twojej strony ale z działaniem FIS masz rację. Tyle że ta sytuacja to jest porażka Czechów

 • salto_de_esqui weteran
  @salto_de_esqui @Malopolska

  No i co z tego, skoro mogę? :) Wiesz jak bardzo jesteś komiczny? Nie dopuszczasz do siebie myśli, że ktoś inny może traktować skoki ironicznie i ma prawo o tym pisać. W tym jesteś(cie) zabawni. Stado psycho-fanów, czy psycho-fanatyków, zapatrzonych ślepo, w coś, co dla innych jest komiczne i o tym piszą. Nazwijcie to hejtem albo trollowaniem, jak zwykle, bo to jest jeszcze bardziej zabawne. Nikt z was nawet nie ma pojęcia, co znaczy hejt i trolling:).

 • Malopolska doświadczony
  @salto_de_esqui @salto_de_esqui

  Nikt nie każe ci oglądać tej "śmiesznej niszowej dyscypliny". A tym bardziej JAK ZWYKLE złośliwie komentować.

 • Cejot stały bywalec
  Skalite

  Jakiś czas temu, o ile pamięć mnie nie myli była opcja rozegrania jednego konkursu indywidualnego na Skalite HS-106, skocznia była nawet we wstępnym kalendarzu. Gdyby władze naszego związku się postarały moglibyśmy wywalczyć taki weekend zamiast Liberca. Logistycznie fajna sprawa, bo bezpośrednio przez Zakopanem. Do dzieła.

 • gosposia weteran
  a wracając do Czechów...

  To powinno ich przekreślić nie na 3, ale na 30 lat.
  Ale, najprawdopodobniej, nie przekreśli.
  Oni są w FIS jak Norwegowie i Austriacy. Im więcej świństw narobią, tym wyżej stoją ich akcje.
  Tylko patrzeć jak w nagrodę Czesi dostaną organizację MŚ.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).