Polacy trenują w Zakopanem, Horngacher chwali Wielką Krokiew

 • 2018-06-13 15:52

Polacy rozpoczęli trzeci wiosenny obóz treningowy na skoczni. Tym razem kadry narodowe A i B pojawiły się u podnóży Tatr, aby popracować nad techniką na obiekcie K-125 w Zakopanem. Po dwóch latach modernizacji, Wielka Krokiew nareszcie jest w stanie przyjmować zawodników w okresie letnim. Nową konstrukcję zachwala szkoleniowiec drużynowych mistrzów świata - Stefan Horngacher.

Stefan HorngacherStefan Horngacher
Stefan HorngacherStefan Horngacher

- Duża skocznia w Zakopanem funkcjonuje należycie. Przebudowana Wielka Krokiew jest specyficznym obiektem, co sprawia, że nasze zajęcia na niej są jeszcze bardziej wartościowe. Liczę na to, że treningi tutaj wymiernie nam pomogą. Bardzo cieszę się z tego, że w tym roku mamy możliwość użytkowania kolejnej skoczni w Polsce - podkreśla Austriak.

- Wchodzimy w drugą fazę letnich przygotowań do sezonu 2018/2019. W pierwszej kładliśmy nacisk na fizjologiczne aspekty treningu, natomiast teraz pracujemy nad wkomponowaniem ich w technikę poszczególnych zawodników. Jesteśmy na dobrej drodze i zamierzamy konsekwentnie nią podążać - dodaje Trener Roku 2017.

Co w najbliższym czasie czeka Biało-Czerwonych? - Nasz plan prezentuje się tak, iż najbliższy tydzień spędzimy na miejscu, w Polsce, natomiast kolejny obóz odbędzie się w Austrii, a dokładnie w Bischofshofen oraz Ramsau. Potem skupimy się na inauguracji Letniego Grand Prix w Wiśle-Malince.

Przypomnijmy, iż w maju ekipa Horngachera trenowała w Beskidach, a na początku czerwca w austriackim Hinzenbach.

25. edycja Letniego Grand Prix rozpocznie się w przedostatni weekend lipca na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Nasz kraj w kwalifikacjach, które odbędą się 20 lipca, będzie miał prawo wystawić 12 reprezentantów. Pełne kwoty startowe na 1. period nowego sezonu znajdziecie >>>TUTAJ<<<, natomiast pełny kalendarz LGP 2018 widnieje >>>TUTAJ<<<.

Good session on the hill 👍🏻😎 #zakopane #workhard #pieter #szybki #kocur #teamPoland

Post udostępniony przez Maciej Kot (@maciejkot) Cze 13, 2018 o 2:30 PDT

Dominik Formela, źródło: Informacja własna

oglądalność: (8421) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • SebaSzczesny profesor

  3 miesiące bez skoków prawie minęły Jeszcze trochę i będzie listopad i odliczanie dni do konkursu.

 • dam5 początkujący

  Sprawdź kto z Twojej okolicy szuka towarzystwa.
  Kamerki, Fotki i wiele więcej!

  www.t2m.io/HY8X3R

  Może to będzie twój szczęśliwy dzień

 • worldshow stały bywalec

  Ale bym se obejrzał takiego Stocha wygrywającego konkurs pś..

 • erytrocyt_ka profesor
  @stochomanka1978 @stochomanka1978

  Oj tam, teraz mundial, Liga Narodów w siatkówce, jest co oglądać aż nadto. Np dziejszy mecz Portugalia - Hiszpania mmm :)
  A co do skoków, to jakąś przerwę skoczkowie muszą mieć żeby nas mogli znowu zimą cieszyć sukcesami :)

 • skamil początkujący

  Sprawdź kto z Twojej okolicy szuka towarzystwa.
  Kamerki, Fotki i wiele więcej!

  www.erstronq.dz.pl

  Może to będzie twój szczęśliwy dzień

 • alojzy_hanna początkujący
  @stochomanka1978 @Louis_Fernandez

  Moja kariera na tym "portalu" (LOL, megalomania do potęgi) jest dłuższa niż ci się synku wydaje:). RODO już macie zgłoszenie zgodnie z zapowiedzią.

 • LucasHU początkujący
  @stochomanka1978 @stochomanka1978

  Mam wyrąbane czy mnie zbanujecie czy też nie..Wkur-wiasz po prostu wkur-wiasz ludzi,masz mentalność 10 letniej dziewczynki..Irytujesz ludzi na każdym kroku pewnie jesteś zakompleksioną smarkulą..Mam nadzieje tylko,że zdążysz przeczytać zanim mnie zbanują.Wreszcie wyrzuciłem to z siebie nawet kosztem bana.

 • Louis_Fernandez początkujący
  @stochomanka1978 @stochomanka1  (...)


  [-------ostrzeżenie ------------------------------
  Proszę nie obrażać
  komentujących. To jest kolejne ostrzeżenie w Twojej krótkiej karierze na
  tym portalu. Następne zakończy się BAN-em. ]
  [Moderowany (21254) / 2018-06-14 10:58:00]

 • SN2016 stały bywalec
  @stochomanka1978 @kibicsportu

  U tej pani występuje fanatyzm, chodzi oczywiście o Kamila Stocha, ale to nie jest portal o piłce nożnej, tylko o skokach narciarskich - sama nazwa wskazuje.

 • stochomanka1978 doświadczony
  @stochomanka1978 @kibicsportu

  Mnie ten głupi mundial nie interesuje wolę skoki

 • kibicsportu profesor
  @stochomanka1978 @stochomanka1978

  Czy ty musisz wszędzie, to pisać? Masz depresje jakąś? Zaczyna się mundial,a ty o skokach..

 • stochomanka1978 doświadczony

  Nudy bez skoków są

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).