Skład kadry austriackiej na konkursy w Velenje

 • 2004-07-05 08:52
W sobotę 3 lipca, odbyły się na wyremontowanej skoczni Paula Ausserleitnera w Bischofshofen zawody. Wystartowali w nich zawodnicy z Austrii, Niemiec i Polski...

Najdłuży skok konkursu oddał reprezentant Austrii, Andreas Kofler (147 metrów), jego kolega z drużyny Andreas Widholzl osiągnął 141 metrów. Pozostali skoczkowie między innymi Adam Małysz i Mateusz Rutkowski oraz Michael Neumayer z Niemiec lądowali pomiedzy 135 a 140 metrem.

Zgromadzona wokół skoczni publiczność (ok 1000 widzów) mogła się zatem poczuć podczas konkursu podobnie, jak w czasie Turnieju Czterech Skoczni (06.01.2005).

Po zawodach trener Alexander Diess ogłosił skład Austriaków na zbliżający się konkurs Pucharu Kontynentalnego w Velenje.
Do drużyny zakwalifikowało się 8 zawodników:SCHNEIDER Balthasar, MULLER Roland, THURNBICHLER Stefan, KOCH Martin, KAISER Stefan, FETTNER Manuel, TSCHUSCHNIG Lukas i SEIWALD Alexander.

"Oczekuję, że chłopcy pokażą się z dobrej strony i zaprezentują to co potrafią. Traktujemy zawody bardzo poważnie, ale nie będziemy rozczarowani, gdy nam się nie uda zabłysnąć. Mamy jeszcze sporo pracy w zakresie testowania sprzętu" powiedział Diess.


Annia, źródło: www.sportsplanet.at
oglądalność: (4623) komentarze: (25)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Artur początkujący

  Jezu 147 m Koflera!!!!!!!!!!To nowy rekord skoczni !!!!!

 • Artur początkujący

  Czy to były oficjalne zawody ??Jeśli tak to to jest nowy rekord skoczni te 147m!!

 • anonim

  jesu, mam nadzieję, że Kofler żyje po tym skoku :P

 • Łukasz początkujący

  Ten skok Koflera był wspaniały. Szkoda, że
  nie pokazano go w telewizji. Ustanowił
  według mnie rekord skoczni, który długo nie
  zostanie poprawiony.

 • Radek początkujący
  Zdjęcia...?

  Witam po kilkutygodniowej przerwie. Mam pytanie z cyklu "naiwnych": czy będą jakieś zdjęcia z tej imprezy? Pozdrawiam serdecznie!

 • Artur początkujący

  Właśnie czy Kofler przeżył ten skok na 147m ??

 • anonim

  biedny koflerusio, akurat dobrze mu sie skacze, to go teraz do woja beda brac;/////

  I CZEMU TEN KAISER CIAGLE NA CONTI????? MAM NADZIEJE ZE GO BEDA CZESCIEJ BRAC NA PŚ [hmm no i ze bedzie mu szlo lepiej niz ostatnio...;P]

 • Artur początkujący

  Skoro Kofler ustanowił nowy rekord skoczni 147 m to niech redakcja wpisze to do działu "skocznie na Świecie"!!

 • Łukasz początkujący

  Zmieniłem zdanie. Na Turnieju 4 Skoczni
  Adam skoczy 150 metrów czym poprawi osiągnięcie Koflera.

 • Artur początkujący

  Dobrze gadasz Łukasz !!

 • Łukasz początkujący

  Artur? Mógłbyś sprawdzić jaki jest rekord
  skoczni w Harrahovie? Mam na myśli K 90
  i K 120.

 • Artur początkujący

  Łukasz ok !!

 • Artur początkujący
  @Łukasz

  Rekord Harrachowa na K-90 wynosi 101.5 m i należy do Wilhelma Brenny .Rekord skoczni w Harrachowie na K-120 wynosi 141.5 m i należy do Kazuyoshiego Funakiego.Dla ciekawości rekord skoczni w Harrachowie na K-70 wynosi 77 m i należy do Jana Matury .

 • Artur początkujący
  Do redakcji !!

  Proszę o wpisanie tego rekordu do działu "skocznie na świecie" zróbcie to !! Tak będzie lepiej dla waszej strony przy okazji poprawcie tak punkt K który na skoczni w Bischofshofen wynosi K-125 !!

 • Łukasz początkujący

  Artur. Bardzo Ci dziękuję!!!

 • Łukasz początkujący

  Słyszałem, że Ronald Mueller skoczył na
  mamucie w Vikersund 219 metrów. Ustanowił
  tam rekord skoczni. Nie wiem ile wynosi rekord na K 90, ale ciekaw jestem poprawiłby
  go.

 • Artur początkujący
  @Łukasz

  Rekord K-90 w Vikersund wynosi aż 110 metrów i należy do Norwega Larsa Bystoela .

 • Artur początkujący

  I niech redakcja w dziale skocznie na świecie wpisze rekord Vikersundu 219 m Rolanda Muellera !!

 • Łukasz początkujący

  Artur? Skąd masz informacje o rekordach?

 • Łukasz początkujący

  Ok Artur. A więc jaki jest rekord K 95
  w St Moritz?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).