Heinz Kuttin poprowadzi chińską kadrę pań

 • 2018-07-06 12:28

Heinz Kuttin, który po minionym sezonie zimowym zrezygnował z funkcji trenera reprezentacji Austrii, podjął się ambitnego wyzwania. Szkoleniowiec przyjął ofertę poprowadzenia kobiecej reprezentacji Chin, która za cztery lata, jako gospodarz igrzysk olimpijskich, ma powalczyć o wysokie cele w najważniejszej zimowej imprezie sportowej.

- Chciałbym robić coś, co na nowo da mi poczucie życia w pełnym gazie. Czy będzie to coś zawiązanego ze skokami, czy z regionem, w którym mieszkam, czyli Karyntią tego jeszcze nie wiem – tłumaczył Kuttin tuż po rozstaniu z funkcją, którą pełnił przez ostatnie cztery lata.

Dziś austriacka prasa poinformowała, że szkoleniowiec znalazł nowe zajęcie. Bazą dla podopiecznych 47-letniego trenera będzie Arnoldstein w Karyntii, a głównym miejscem treningów Villach i Planica. Oficjalnie współpracę z chińską federacją Kuttin rozpocznie pod koniec lipca. Pod jego skrzydłami znajdzie się osiem zawodniczek.

Dwie z nich punktowały minionej zimy w cyklu Pucharu Świata. Chang Xinyue ośmikrotnie brala udział w zawodach zaliczanych do klasyfikacji PŚ, za każdym razem kończąc występ z dorobkiem punktowym. Najwyższe, dziesiąte miejsce, zanotowała w Zao. Na igrzyskach w Pjongczangu zajęła 20 pozycję. Pięciokrotnie w ostatnim sezonie punkty zdobywała LI Xueyao.

Przypomnijmy, że przygotowania do startu w Pekinie chińskich skoczków narciarskich podjęli się Norwegowie i to w kraju fiordów praktycznie od zera maja się uczyć skokowego rzemiosła młodzi adepci skoków z Państwa Śródka.


Adrian Dworakowski, źródło: Kleine Zaitung
oglądalność: (2597) komentarze: (13)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Mc15011 doświadczony

  To jest koniec marzeń Chinek na medal olimpijski w skokach... niestety ale tak to trzeba stwierdzić... Kuttin najpierw od Polaków dostał taczkę, potem dostał od Austriaków też taczkę to teraz tą taczkę dostanie od Chińczyków... oby. Bo Chinki z początku mogą być mocne ale potem może być już tylko gorzej. Zobaczycie.

 • sosik333 doświadczony
  @kibicsportu @kibicsportu

  jak zawsze :)

 • Kolos profesor
  @Pavel @pavel

  Dokładnie tak samo uważam :)

 • Kolos profesor
  @Kolos @gosposia

  Znowu to twoje żenujące poczucie humoru. Ja poważnie pytam co z męską kadrą Chin, skoro Kuttin poszedł hałturzyć w kadrze kobiet, do mężczyzn lepszego (i przedewszystkim wolnego i chętnego) nazwiska już nie znajdą

 • anonim

  Jego praca w roli trenera to czysta chńszczyzna.Wysłali go tam gdzie sie przyda,niech ten pan już nie pracuje w kadrach europejskich.

 • kibicsportu profesor
  -

  Jakby ktoś był zainteresowany, to ma być transmisja konkursów w kranj.

 • wiola4697 weteran

  Współczuję im. Jak sobie przypomnę co Kuttin robił jakieś był trenerem naszej kadry to mnie ciarki przechodzą. Szczególnie to jak kazał pić na przymus wodę zamiast dać krótsze narty -, -

 • Chivas początkujący
  @Kolos @gosposia

  Też na to liczę, kolos jest tak obeznany w skokach, że z pewnością Chińczycy pod jego wodzą wejdą do czołówki światowej. Aha, zapomniałem, nikt z zarządzających nawet nie wie o jego istnieniu:).

 • Pavel profesor

  Chińczycy dobrze kombinują, męskie skoki są niejako "zabetonowane" w stałej obsadzie sześciu państw i ciężko wejść do czołówki, natomiast skoki kobiet to pole do popisu, gdzie niewielkim nakładem można naprawdę wiele zdziałać. Zatrudnienie Kuttina właśnie w żeńskiej odmianie tego sportu, pokazuje na czym nasi dalekowschodni przyjaciele planują się skupić przed IO.

 • gosposia weteran
  @Kolos @kolos

  Męska kadra czeka na Ciebie.
  Dlatego Kuttin odpadł od razu w przedbiegach.
  Tym sposobem przynajmniej Chińczycy (skoro Chinki nie mogą) znajdą się w dobrych rękach.

 • gosposia weteran
  trochę to smutne...

  Nie podoba mi się kiedy trener z taką wiedzą i praktyką rezygnuje z dużych wyzwań i łapie się na odcinanie kuponów.
  To tak jakby Obama (dobra, niech będzie Sarkozy) przyjął teraz posadę wójta Wąchocka.

 • Kolos profesor

  No i pytanie kto jest (będzie) trenerem kadry męskiej Chin? Albo może zatrudnienie bądź co bądź znanego trenera dla kobiet wskazuje że Chińczycy skupiają się na żenskich skokach licząc na sukcesy, bo w męskich nie mają na to raczej szans.

 • Kolos profesor

  To ci awans... z trenera kadry mężczyzn Austrii na trenera kobiecej kadry Chin :) Ale przynajmniej ma teraz Kuttin stanowisko adekwatne do swoich (kiepskich) umiejętności. Tylko Chińczyków (a raczej Chinek) szkoda...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).