Konkurs drużyn mieszanych zadebiutuje na igrzyskach w Pekinie

 • 2018-07-18 20:58

Międzynarodowy Komitet Olimpijski ogłosił, że konkurs drużyn mieszanych w skokach narciarskich zostanie włączony do programu zimowych igrzysk olimpijskich. Nowa konkurencja zadebiutuje już za cztery lata w Pekinie.

Decyzja została podjęta przez 15-osobowy Organ Wykonawczy Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w środę w Lozannie. Oznacza ona, iż podczas XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2022 roku rozdanych zostanie pięć kompletów medali - w rywalizacji indywidualnej mężczyzn na dużej i normalnej skoczni, zawodach pań, konkursie drużynowym i w zmaganiach mikstów.

Pierwszy konkurs drużyn mieszanych na szczeblu seniorskim został przeprowadzony w 2012 roku w ramach Letniego Grand Prix. Kilka miesięcy później ten format zadebiutował w Pucharze Świata. Od 2013 roku zawody mikstów weszły do programu mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. W Predazzo po złote medale sięgnęli Japończycy, natomiast w Falun i Lahti - Niemcy.

Skoki narciarskie są w programie zimowych igrzysk olimpijskich od początku istnienia tej imprezy. Od 1924 roku rozgrywany jest konkurs indywidualny mężczyzn na dużej skoczni. W 1964 roku dodano rywalizację indywidualną na normalnym obiekcie, w 1988 roku - konkurs drużynowy, zaś w 2014 roku - indywidualne zawody pań na normalnej skoczni.

Na XXIV Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie ma wystąpić łącznie 105 zawodników w skokach narciarskich. MKOl przyjął limit 65 skoczków u mężczyzn oraz 40 skoczkiń u kobiet.

Adam Bucholz, źródło: MKOl/FIS

oglądalność: (3310) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • gosposia weteran
  @anonim @Matthia5

  Poziom setnego biathlonisty na świecie jest znacznie wyższy niż 65-go skoczka (wszystko jedno czy uwzględnimy limity narodowe na igrzyskach czy nie). Chciałbyś, żeby w igrzyskach skakały panie, które na skoczni K-100 osiągają wyniki w granicach 60m?
  Znaj proporcje, Mocium Panie.

 • gosposia weteran
  to jest akurat całkiem niezły pomysł

  Mam na myśli konkurs mieszany na igrzyskach.
  Na pewno będą to zawody bardziej emocjonujące niż męski konkurs drużynowy, o damskim (nie wiem czy też jest w planach, mam nadzieję, że na razie nie) zupełnie nie wspominając.
  Taki konkurs daje impuls paru krajom, które nie mają aż czterech dobrych skoczków, ale dwóch, od biedy, znajdą a dwie panie, które wiedzą do czego służą narty w powietrzu, też ichni związek wyczaruje.
  Szkoda tylko, że Tajnerski Związek Narciarski nie zna się na takich czarach.

 • BONZO_skokow bywalec

  No to dobrze, że boski Apollo pozostał na siedemnastą kadencję w PZN, jest szansa, że będą nowe inwestycje w temacie skoków pań. Może jakieś nowe wagi zakupi dziewczynom na najbliższy sezon.

 • borek99 doświadczony
  @anonim @Matthia5

  Każda dyscyplina ma ustalone limity - te trzy wymienione mają oczywiście wyższe, bo mają więcej konkurencji i robią miejsce na igrzyskach dla egzotyki. Do skoków podobny rozstaw ma saneczkarstwo - w Pekinie planowany jest tam układ 71/35

 • kryska stały bywalec

  cieszy, że w końcu podniesiono limity, mam nadzieję, że będzie tak rosło przynajmniej do 130.

 • anonim
  65 panów i 40 pań

  Tak się zapytam ... czy tylko skokom i kombinacji MKOL szczędzi miejsc we wiosce olimpijskiej, czy takie dyscyplini jak biegi, biathlon i narciarstwo alpejskie też mają takie limity?

 • Malopolska doświadczony

  No cóż... jeżeli nie podniesie się poziom naszych skoczkiń to blado to będzie wyglądać.

 • Kolos profesor

  Cóż. Bardzo zły pomysł i tyle.

 • Bartek002 weteran

  No istna tragedia...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).