Kadra Polski na LGP w Courchevel, Kinga Rajda wystartuje na dużej skoczni

 • 2018-08-06 15:14

Trener Maciej Maciusiak ogłosił nazwiska reprezentantów Polski, którzy wystąpią w sobotnim konkursie Letniego Grand Prix w Courchevel (HS135). W zawodach pań na dużym obiekcie zaprezentuje się natomiast Kinga Rajda.

Do Francji pojedzie sześciu Biało-Czerwonych. W rywalizacji wezmą udział Bartosz Czyż, Przemysław Kantyka, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek oraz Aleksander Zniszczoł.

W Courchevel odbędzie się również konkurs kobiet. W rywalizacji weźmie udział Kinga Rajda, która zajęła 27. miejsce w zawodach w Hinterzarten. Dla najlepszej obecnie polskiej skoczkini będzie to debiut w konkursie na dużej skoczni (HS135).

Skład Polski na LGP w Courchevel (HS135):

- Tomasz Pilch (30. miejsce w klasyfikacji LGP 2018);

- Przemysław Kantyka (35. miejsce w klasyfikacji LGP 2018);

- Aleksander Zniszczoł (37. miejsce w klasyfikacji LGP 2018);

- Bartosz Czyż;

- Andrzej Stękała;

- Paweł Wąsek.

Skład Polski na LGP Pań w Courchevel (HS135):

- Kinga Rajda (27. miejsce w klasyfikacji LGP Pań 2018).

PROGRAM ZAWODÓW:

Czwartek, 09.08.2018
19:00 - Odprawa techniczna

Piątek, 10.08.2018
9:00 - Oficjalny trening kobiet
11:20 - Kwalifikacje kobiet
12:00 - Wolny trening mężczyzn
16:30 - Seria próbna kobiet
18:00 - Pierwsza seria konkursowa kobiet

Sobota, 11.08.2018
9:00 - Oficjalny trening mężczyzn
11:00 - Kwalifikacje mężczyzn
16:50 - Seria próbna mężczyzn
18:00 - Pierwsza seria konkursowa mężczyzn


Adam Bucholz, źródło: PZN
oglądalność: (14806) komentarze: (72)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Pjoter_63 stały bywalec
  @kuba923 @kuba923

  O 19 zaczynają odprawę, także spokojnie o 20 będzie lista startowa i zobaczymy wszystkich startujących

 • kuba923 doświadczony

  Jest lista zgłosze? innych reprezentacji?

 • dejw profesor
  @dejw @SebaSzczesny

  Jeżeli taka okazja pojawi się przed skoczkiem pokroju Peiera, to ją wykorzysta. Dla zawodnika jakim jest Stoch, wymaganie od niego bojowego nastawienia i walki o wygranie generalki GP, to tak jakby powiedzieć Federerowi żeby wybrał się w sezonie na challenger w Poznaniu, bo tego trofeum mu jeszcze brakuje, albo żeby Messi na jeden rok przeszedł sobie do Barcelony B i wygrał z nią drugą ligę hiszpańską, bo tego wyczyny również nie ma jeszcze w swoim sportowym CV.

 • SebaSzczesny profesor
  @SebaSzczesny @pawelf1

  jedzie na urlop bo nie ma potrzeby wszystkiego skakać :) Konkurencja jest słaba to po co ma wszędzie jeździć ?:)

  " mówi że nie myśli o wygraniu TCS , ale jedzie tam i walczy jak lew "
  nie ma czegoś takiego w skokach, to nie sport walki a on zawsze chce skakać jak najlepiej i myślisz że jak teraz jest lato w mniej się przykłada czy słabiej się skupia gdy siedzi na górze skoczni ? :) • SebaSzczesny profesor
  @dejw @dejw

  wiem że to LGP to nie priorytet przecież to napisałem niżej. Ale jak jest okazja to lepiej wygrać niż ją zmarnować

  A wygrać można małym kosztem bo wystarczy tylko polecieć do Rumuni i będzie wygrana

 • pawelf1 profesor
  @SebaSzczesny @SebaSzczesny

  Taaaa. mówi że nie myśli o wygraniu TCS , ale jedzie tam i walczy jak lew :) .........mówi że nie przykłada wagi do LGP i....jedzie na urlop:) Widzisz różnicę , czy może masz kłopot wyciąganiem logicznych wniosków .

  Oczywiste jest ,że jak pojawi się okazja bez rujnowania przygotowań to LGP nie pogardzą ,ale nikt nie będzie się napalał jak przedszkolak ...co robisz ostatnio pod każdym newsem:):):)

 • SebaSzczesny profesor
  @dejw @dejw

  a czy powiedział chociaż raz że chce wygrać coś w zimie ?

 • dejw profesor

  Zagadka dla świeżo upieczonego profesora szczęsnego:
  "Nie chcę mówić o klasyfikacji generalnej LGP. Nie jest to żadnego rodzaju priorytet. Wygrywanie zawodów letnich nie jest celem. Takim jest zima i Puchar Świata. A jak potoczy się LGP? Czas pokaże."
  Kto jest autorem tej opinii i kiedy ją wygłosił?

 • Pjoter_63 stały bywalec

  Niemcy jadą bez Wanka który bije na głowę obecnie slabego Schmida i Paschke.
  No tak ale oni mają status kadry A i dlatego jadą.
  Ciekawe jak pokaże sie Markus

 • SebaSzczesny profesor
  @SebaSzczesny @pawelf1

  widze że jesteś naiwny jak dziecko. A co oni mają mówić że chcą wygrać LGP żebyś wiedział że chcą to wygrać ?

  Jak Stoch mówi że nie skupia się na wygraniu TCS czy mistrzostw świata czy kryształowej kuli to myślisz że nie chce tego wygrać i jest mu to obojętne ?
  On nigdy nie mówi że chce coś wygrać tylko zawsze mówi o pracy itp. powinieneś to wiedzieć
  A myślisz że czemu Horngacher powiedział że być może pojadą do Rumuni ? Gdyby to był tylko plan treningu to decyzja już by była
  LGP nie jest priorytetem ale jest ważne.
  Zobaczą po Japonii jaka jest sytuacja w tabeli i jeśli będzie możliwość że Stoch odrobi to w 2 ostatnich to tylko tam pojadą a jak nie to pojadą też do Rumuni.

 • BONZO_skokow bywalec
  @SebaSzczesny @pawelf1

  No ale przecież wg mediów skoki w lecie bardzo ważne:)? Taki jest wydźwięk:). A jak się nabijam ze skoków NA NARTACH (nie wodnych) w środku lata, to masa hejterów pisze że jestem taki i owaki:). Zdecydujcie się na coś.

 • Sigur17 doświadczony
  @Sigur17 @FanKamil1234

  Zografski w Szwajcarii przy obecności naszej kadry A był 16, a oczywiste jest, że Boyd, a tym bardziej Bickner mają większe ambicje i potencjał od Bułgara

 • Pjoter_63 stały bywalec

  Joacim Odeegard Bjoereng wystartuje w Courchevel

 • FanKamil1234 bywalec
  @Sigur17 @Sigur17

  Myślę,że są w stanie zapunktować,ale jakieś porywające wyniki to nie będą.

 • Sigur17 doświadczony

  Sądzicie, że Boyd i Bickner mogą pokusić się o bardzo dobre wyniki we Francji czy raczej nie?

 • pawelf1 profesor
  @SebaSzczesny @SebaSzczesny

  Zarówno Stoch jak i trener mają zwycięstwo w LGP w "czterech literach" . Będzie przy okazji to dobrze , nie też dobrze . .....A ty i tobie podobni miałczycie i miałczycie :) . Nie rozumiem tego . Przecież gdyby Stoch w jakiś szczególny sposób wysilał się by wygrać LGP w sytuacji gdy wszyscy to olewają , to by się ośmieszał. .......

  Jeżeli przy okazji realizowania planów treningowych "wpadnie " LGP to fajnie . Tylko proponuję przestać się tym tak podniecać i ciągle to "wałkować"......

 • SebaSzczesny profesor
  @SebaSzczesny @Pjoter_63

  no mogą odrobić straty, oby jutro odrobili jak najmniej

 • Pjoter_63 stały bywalec
  @SebaSzczesny @SebaSzczesny

  Słaba obsada też będzie teraz w Courchevel
  Następnie też w Hakubie i Czajkowskim na pewno

 • SebaSzczesny profesor

  W klasyfikacji odrobi Geiger,Peier i Klimov

  Jak któryś z nich pojedzie do Japonii to pewnie obejmie prowadzenie w klasyfikacji bo tam będzie słaba obsada.

  Peier czy Klimov może w ogóle będą skakać wszędzie, dlatego jeśli Polacy będą chcieli żeby wygrał Stoch to będą musieli pojechać do Rumuni na 2 konkursy

 • madrek doświadczony
  film o Primozu Rogliciu

  https://www.youtube.com/watch?v=0VFiJUxpjVw

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).