Mika Kojonkoski pomoże Chińczykom w przygotowaniach do igrzysk w Pekinie

 • 2018-09-07 19:20

Były trener reprezentacji Austrii, Finlandii i Norwegii, a obecnie przewodniczący Komisji FIS ds. skoków narciarskich, Mika Kojonkoski pomoże Chinom w przygotowaniu kadry skoczków narciarskich na XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022.

ZIO Pekin 2022ZIO Pekin 2022

- To wszystko wydarzyło się szybko i niespodziewanie. Przemawiałem podczas Chińsko-Europejskiej Rady ds. Zdrowia i Sportu, co spotkało się z entuzjazmem chińskich oficjeli. Zostałem zaproszony do Chin, gdzie przedstawiłem plan przeniesienia ich zawodników do fińskiego Kuopio - zdradził Mika Kojonkoski na stronie internetowej Fińskiego Komitetu Olimpijskiego.

Na początku października chińscy skoczkowie zawitają do Kuopio, gdzie powstanie centrum szkoleniowe składające się z trzydziestu zawodników oraz sześciu trenerów. Głównym celem czteroletniego projektu jest jak największe zbliżenie się chińskich skoków narciarskich kobiet i mężczyzn do światowej czołówki przed rozpoczęciem XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022.

- To bardzo interesujące, choć trudne wyzwanie, ale nie jest niemożliwe do zrealizowania - zapewnia Kojonkoski.

Jak twierdzi dyrektor wykonawczy Fińskiego Związku Narciarskiego, Mika Kulmala, powstanie chińskiego ośrodka szkoleniowego w Kuopio może mieć także pozytywny wpływ na skoki narciarskie w Finlandii: - Mocno wierzę, że ta sytuacja przyspieszy również rozwój fińskich skoków narciarskich.

Ze słowami Kulmali zgadza się Kojonkoski: - To będzie bliska współpraca z fińskimi skokami narciarskimi. Z pewnością będziemy współuczestniczyć.

Entuzjastycznie o decyzji piszą chińskie media, mające nadzieje na dołączenie swoich reprezentantów do czołówki Pucharu Świata w skokach narciarskich na przestrzeni kolejnych lat. W Państwie Środka podkreśla się, iż to pierwsze tak zaawansowane przygotowania skoczków narciarskich w historii tego kraju.

Jak informuje Sina Sports, główne bazy przygotowawcze chińskich skoczków, oprócz Finlandii, mają powstać również w Polsce i Słowenii.

Adam Bucholz, źródło: Hiihtolitto/YLE/FIS/sports.sina.cn

oglądalność: (5053) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • kkkk doświadczony

  Chińczykom nie zaszkodzi a Finom tylko pomoże.

 • Kolos profesor
  @Shoutaro @Shoutaro

  Nie wiem jak tam w Kirigistanie i w tym przypadku, ale jeśli krajowy związek zrobi stosowną oplatę to dany zawodnik praktycznie do śmierci może mieć status active w bazie FIS :)

  Bardzo jestem ciekaw co z tymi skokami w Kirogistanie. Wygląda że coś tam się dzieje skoro rejestrują swoich zawodników w bazie FIS. Najpewniej z myślą o MŚ juniorów.

 • Shoutaro bywalec
  @Baciar, pi0ter

  To, że Czwykow ma aktywny kod FIS to chyba zwykłe przeoczenie. Trudno mi to wyjaśnić inaczej. Ktoś go zapomniał "odkliknąć", prawdopodobnie. Zwłaszcza, że chyba nigdy nie ogłosił oficjalnie końca kariery, po prostu usunął się w cień przestał startować.

 • Kolos profesor
  @King @borek99

  Nie wiemy jakie będą zasady kwalifkacyjne do IO 2022. Po za tym Koreańczycy też mogli wystawić tylko jednego skoczka (czy tam dwóch po przesunięciach), a jednak wystawili drużynę na IO 2018.

  Wiem, wiem powiesz że to wyjątek, ukłonw stronę organizatrów itp Ale nie ma powodu żeby takiego samego ukłonu nie zrobili w stronę Chińczyków i nie pozwolili im wystawić drużyny na IO 2022.

 • Szymon_ski_jump_444 bywalec
  @Baciar @pi0ter

  Jest także kombinator norweski z Kirgistanu Oplachkin (2004) i Kim (Kobieta, 2004, kombinacja też)

 • pi0ter bywalec
  @Baciar @Baciar

  Sprawdziłem stronę FIS-u i znalazłem tylko dwoje: znany już Cziwkow (od 2002 brak jakichkolwiek startów w zawodach FIS) oraz niejaka Marina Pietrowa (rocznik 2003), która nigdzie jeszcze nie startowała. Tam więc nie można niczego się dowiedzieć. Być może ktoś z tutaj obecnych ma jakieś więcej info?

 • Baciar stały bywalec
  -

  Wie kto coś o tych Kirgizach co mają fis kody?

 • borek99 doświadczony
  @King @King

  Jaką drużynę? Jako gospodarzom przysługuje im całe jedno miejsce (i to tylko pod warunkiem, że znajdą kogoś kto zapunktuje w COC), do każdego kolejnego potrzebne będą de facto punkty PŚ/LGP w okresie kwalifikacyjnym...

 • King weteran

  Chyba będą w stanie stworzyć drużynę, która powalczy o to 8 miejsce, ale zobaczymy.

 • Kolos profesor

  Jeszcze trochę i Chińczycy będą lepsi w skokach od Finów...

 • pi0ter bywalec
  Kojonkoski

  Mika wspomaga swoich krajanów, teraz jeszcze będzie wspomagał reprezentantów Państwa Środka? Dosyć odważne zadanie.

  Tak swoją drogą - Chińczycy już nie przygotowują się do IO w Norwegii?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).