Wypowiedzi po mikście w Czajkowskim i sobotnim LPK w Stams

 • 2018-09-08 20:30

Pierwszy w historii Letniego Grand Prix konkurs drużyn mieszanych rozegrany na dużym obiekcie w Czajkowskim padł łupem reprezentacji Japonii, natomiast w mocno obsadzonych zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego w Stams rywalizację zdominowali gospodarze. Jak ocenili swoje występy najlepsi zawodnicy zmagań w Rosji i Austrii?

08.09.2018 - Japonia w Czajkowskim08.09.2018 - Japonia w Czajkowskim
08.09.2018 - Norwegia w Czajkowskim08.09.2018 - Norwegia w Czajkowskim

Wypowiedzi po sobotnim konkursie drużyn mieszanych w Czajkowskim (HS 140) w ramach LGP:

Sara Takanashi (1. miejsce z reprezentacją Japonii, 124,5 i 134 metry):

- Warunki wietrzne były dzisiaj dosyć trudne, ale pozostali członkowie naszej drużyny skakali bardzo dobrze. Moje skoki też były w porządku. Konkursy mieszane są zawsze wyjątkowe, uwielbiamy je. Cieszymy się z dzisiejszego sukcesu.

Junshiro Kobayashi (1. miejsce z reprezentacją Japonii, 130,5 i 133,5 metra):

- Naszym celem było zwycięstwo w zawodach mieszanych i jestem zadowolony z faktu, że odnieśliśmy triumf. Mam nadzieję, że jutro będę mógł zaprezentować podobny poziom i stanąć na podium.

Ema Klinec (2. miejsce z reprezentacją Słowenii, 129,5 i 133 metry):

- Warunki sprzyjały dalekim lotom, szczególnie w finałowej serii. Mój występ był w porządku, jestem usatysfakcjonowana. Cieszę się z zajęcia drugiego miejsca.

Jurij Tepes (2. miejsce z reprezentacją Słowenii, 126,5 i 138 metrów):

- Naprawdę miło było skakać dzisiaj na tej skoczni, chociaż muszę przyznać, że popełniłem duży błąd w pierwszym ocenianym skoku. Cały zespół spisał się dziś nieźle. Rezultat, który osiągnęliśmy, jest dla nas bardzo dobry.

Maren Lundby (3. miejsce z reprezentacją Norwegii, 138 i 133 metry):

- To były bardzo dobre zawody. Warunki były sprzyjające i myślę, że każdy czerpał dzisiaj dużą przyjemność z latania.

Fredrik Bjerkeengen (3. miejsce z reprezentacją Norwegii, 115 i 132 metry):

- Warunki były sprawiedliwe dla wszystkich. Po raz pierwszy w swojej karierze wystąpiłem w drużynowym konkursie mieszanym, więc cieszę się, że stanęliśmy na podium.

Wypowiedzi po sobotnim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego w Stams (HS 115):

Philipp Aschenwald (1. miejsce, 118,5 i 113 metrów):

- Byłem świadomy tego, że jestem w dobrej formie. Nie stresowałem się zbytnio tym, że będę rywalizował z zawodnikami, którzy od wielu sezonów rywalizują w Pucharze Świata. Chciałem po prostu oddać dwa dobre skoki. Wspaniale byłoby powtórzyć to osiągnięcie jutro.

Stefan Kraft (2. miejsce, 114 i 111 metrów):

- To nie były moje najlepsze skoki, jednak nie mogę powiedzieć, że jestem niezadowolony. Poziom dzisiejszej rywalizacji był bardzo wysoki, a Philipp Aschenwald skakał świetnie. Nasza reprezentacja spisała się wyśmienicie – cieszymy się, że sześciu Austriaków znalazło się w pierwszej "7".

Clemens Aigner (3. miejsce, 113,5 i 111,5 metra):

- Jestem usatysfakcjonowany dzisiejszym wynikiem, pomimo faktu, iż pewne elementy można jeszcze poprawić. Celowałem w zwycięstwo. Tym razem się nie udało, ale jutro czeka nas kolejny dzień rywalizacji. Warunki na skoczni w Stams były dziś doskonałe. Cała moja rodzina dopingowała na trybunach. Cieszę się, że mogłem się przed nią zaprezentować. To był dla nas świetny konkurs.

Piotr Bąk, źródło: FIS

oglądalność: (1562) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).