W Rasnovie odbył się Puchar Karpat, upadek Anny Twardosz

 • 2018-09-14 22:33

Jako preludium do zaplanowanych na ten weekend zawodów FIS Cup w rumuńskim Rasnovie rozegrano dziś na skoczni HS 71 zawody z cyklu Pucharu Karpat. W konkursie pań na starcie stanęły Polki, a jedna z naszych reprezentantek po bardzo dalekim skoku w pierwszej serii, nie pojawiła się już na belce startowej.

Anna Twardosz oddała w pierwszej rundzie zawodów znakomity skok mierzący 68 metrów. Była to odległość o metr dłuższa od letniego żeńskiego rekordu skoczni. Warto przy tym zaznaczyć, że druga najlepsza odległość dnia wyniosła 62,5 metra. Niestety reprezentantka klubu PKS Olimpijczyk Gilowice nie ustała swojej próby, ponadto nie oddała już drugiego skoku i w klasyfikacji konkursu zajęła ostatnie 22 miejsce wyprzedzona nawet przez reprezentantkę Gruzji.

W tych bardzo nieprzyjemnych dla nas okolicznościach zawody wygrała włoska skoczkini, startująca również, i to z lepszym efektem, w zawodach w kombinacji norweskiej, Annika Sieff, skacząc 61,5 i 61 m (209,3 pkt). Drugie miejsce zajęła Ukrainka Vitalina Herasymiuk (60 i 62,5 m - 202,3 pkt), a trzecie Amerykanka Annika Belshaw (60,5 i 60 m - 201 pkt). W konkursie wystartowały jeszcze dwie Polki, Paulina Cieślar była siódma, a Nicole Konderla siedemnasta.

Wyniki konkursu pań

W konkursie panów zabrakło Polaków. Tu z ogromną przewagą nad rywalami triumfował Amerykanin Andrew Urlaub po skokach na 67,5 i 71,5 m, co dało mu notę łączną 247,9 pkt. Na drugiej pozycji uplasował się reprezentant gospodarzy, Radu Pacurar (67 i 65 m - 229,6 pkt), a trzecie miejsce zajął Czech Radek Selcer (65 i 64 m - 225,9 pkt). Na czwartym miejscu sklasyfikowano Bułgara, Krasimira Simitchiyskiego, na piątym reprezentanta Węgier, Floriana Molnara. Wystartowało 28 skoczków reprezentujących dziesięć krajów. Poza wyżej wymienionymi była to też Turcja, Ukraina, Słowacja, Gruzja i Łotwa.

Wyniki konkursu panów

Cykl Pucharu Karpat zainaugurowano w sezonie 2013/14 jako odpowiedź na Alpen Cup, w którym rywalizuje młodzież z, jak sama nazwa wskazuje, krajów alpejskich. Do dziś jednak nie uzyskał takiego znaczenia jak jego pierwowzór. Obecnie cały cykl składa się wyłącznie z konkursów rozgrywanych na igelicie. Do tej pory zawody odbyły się tylko w trzech lokalizacjach: Rasnovie, Szczyrku oraz w Planicy, gdzie w ubiegłym roku zmagania zorganizowali Węgrzy.

Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna

oglądalność: (1851) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).