W Rasnovie odbył się Puchar Karpat, upadek Anny Twardosz

• 2018-09-14 22:33

Jako preludium do zaplanowanych na ten weekend zawodów FIS Cup w rumuńskim Rasnovie rozegrano dziś na skoczni HS 71 zawody z cyklu Pucharu Karpat. W konkursie pań na starcie stanęły Polki, a jedna z naszych reprezentantek po bardzo dalekim skoku w pierwszej serii, nie pojawiła się już na belce startowej.

Anna Twardosz oddała w pierwszej rundzie zawodów znakomity skok mierzący 68 metrów. Była to odległość o metr dłuższa od letniego żeńskiego rekordu skoczni. Warto przy tym zaznaczyć, że druga najlepsza odległość dnia wyniosła 62,5 metra. Niestety reprezentantka klubu PKS Olimpijczyk Gilowice nie ustała swojej próby, ponadto nie oddała już drugiego skoku i w klasyfikacji konkursu zajęła ostatnie 22 miejsce wyprzedzona nawet przez reprezentantkę Gruzji.

W tych bardzo nieprzyjemnych dla nas okolicznościach zawody wygrała włoska skoczkini, startująca również, i to z lepszym efektem, w zawodach w kombinacji norweskiej, Annika Sieff, skacząc 61,5 i 61 m (209,3 pkt). Drugie miejsce zajęła Ukrainka Vitalina Herasymiuk (60 i 62,5 m - 202,3 pkt), a trzecie Amerykanka Annika Belshaw (60,5 i 60 m - 201 pkt). W konkursie wystartowały jeszcze dwie Polki, Paulina Cieślar była siódma, a Nicole Konderla siedemnasta.

Wyniki konkursu pań

W konkursie panów zabrakło Polaków. Tu z ogromną przewagą nad rywalami triumfował Amerykanin Andrew Urlaub po skokach na 67,5 i 71,5 m, co dało mu notę łączną 247,9 pkt. Na drugiej pozycji uplasował się reprezentant gospodarzy, Radu Pacurar (67 i 65 m - 229,6 pkt), a trzecie miejsce zajął Czech Radek Selcer (65 i 64 m - 225,9 pkt). Na czwartym miejscu sklasyfikowano Bułgara, Krasimira Simitchiyskiego, na piątym reprezentanta Węgier, Floriana Molnara. Wystartowało 28 skoczków reprezentujących dziesięć krajów. Poza wyżej wymienionymi była to też Turcja, Ukraina, Słowacja, Gruzja i Łotwa.

Wyniki konkursu panów

Cykl Pucharu Karpat zainaugurowano w sezonie 2013/14 jako odpowiedź na Alpen Cup, w którym rywalizuje młodzież z, jak sama nazwa wskazuje, krajów alpejskich. Do dziś jednak nie uzyskał takiego znaczenia jak jego pierwowzór. Obecnie cały cykl składa się wyłącznie z konkursów rozgrywanych na igelicie. Do tej pory zawody odbyły się tylko w trzech lokalizacjach: Rasnovie, Szczyrku oraz w Planicy, gdzie w ubiegłym roku zmagania zorganizowali Węgrzy.

Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5086) komentarze: (0)