Jakub Wolny: Cały czas się uczę

 • 2018-10-07 21:56

Jakub Wolny, dla którego sezon 2018/2019 będzie drugim w kadrze narodowej A, ma za sobą najbardziej udany cykl Letniego Grand Prix w dotychczasowej karierze. 23-latek w sześciu startach zdobył 166 punktów, co wystarczyło do zajęcia 11. miejsca w klasyfikacji generalnej tegorocznej edycji. Wolny cztery ze wspomnianych sześciu występów kończył w czołowej "10", a w Einsiedeln znalazł się tuż za podium.

Jakub WolnyJakub Wolny

- W Klingenthal wszyscy spodziewali się odwołania finałowego konkursu Letniego Grand Prix 2018. Skakanie byłoby zbyt niebezpieczne. Tym bardziej, że były to ostatnie międzynarodowe zawody przed Pucharem Świata. Szkoda, aby komuś, tuż przed startem sezonu zimowego, coś się stało. W takich warunkach, które panowały w Klingenthal, nie skaczemy nawet na zgrupowaniach. Zdarza się trenować przy odczuwalnym wietrze, ale nie przy tak silnym. My, kiedy podejmowano decyzje o kolejnych przesunięciach, czekaliśmy na szczęście w hotelu. Choć można było przewidzieć, iż ten konkurs nie dojdzie do skutku, przyjechaliśmy później na obiekt i przeprowadziliśmy rozgrzewkę.

- Czuję, że tego lata, w jakimś stopniu, skróciłem dystans do reszty grupy, jednak to nie na tym się skupiam. Koncentruję się na swoich zadaniach do wykonania i błędach do poprawiania. Tak naprawdę czas się uczę - twierdzi Wolny.

- Myślę, że nabyte w minionym sezonie doświadczenie, a także kolejny w pełni przepracowany okres przygotowawczy zaprocentują. Nie ukrywam, że jestem bardzo zmotywowany, więc zobaczymy, jak to będzie wyglądało zimą - dodaje.

- Stefan Horngacher jest dla mnie zarówno surowym nauczycielem, jak i przyjacielem. Zależnie od potrzeby danej chwili - zakończył mistrz świata juniorów z 2014 roku.

Korespondencja z Klingenthal, Dominik Formela

Dominik Formela, źródło: Informacja własna

oglądalność: (3187) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Adrian36 stały bywalec

  A jakie to trudne pytania zadaje obecny redaktor?? Bo ja takich nie widzę

 • zimowy_komentator profesor
  @Adrian36 @gosposia

  Pamiętam, jak się zapytał Kamila czy molestował seksualnie Domena, aby sprawdzić czy jego ciało jest z gumy :P

 • gosposia weteran
  @Adrian36 @Adrian36

  Mógłbyś mi podesłać jakiś jeden dobry wywiad @red. Tada?
  Moja wdzieczność nie będzie miała granic.

 • Becouse_Life bywalec
  @Adrian36 @Adrian36

  I do czego Ci te wywiady? Można by w sumie napisać skrypt, który by generował pytania i odpowiedzi - zawsze te same bzdury. Rozumiem, że zależy Ci bardziej na formie podawania bzdur i ogólników, od lat dokładnie tych samych, bo Tadek ładniej te bzdury podaje i jest "chemia"? Pytanie retoryczne. Lepiej żeby zatrudnili dziennikarza, który potrafi wypytać, a nie namiastki nawet nie dziennikarstwa, tylko "pismactwa".

 • Nowyskoczek5 profesor

  Oby sezon zimowy byl jego najlepszym jak do tej pory

 • Adrian36 stały bywalec

  Mam nadzieję że na zimę, wróci Tadek Mieczyński do wywiadów.. bez urazy, ale ten nowy redaktor to już nie jest to. Widać dystans i brak chemii.. szczególnie jak robi wywiady np z Małyszem czy z kimś trochę starszym. A z redaktorem Tadkiem jakoś lepiej im się rozmawia. Czy Stochowi czy Małyszowi. Można więc napisać, Tad wracaj.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).